Προς το περιεχόμενο

PS3 Chip και downloaded games


Lagoudisio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες να παιζεις αντιγραμενα παιχνιδια παρε ενα XBOX360.

+1000000

Πάρε PS3 μόνο αν έχεις σκοπό να αξιοποιήσεις ΌΛΕΣ τις media-pc δυνατότητες του (linux για pc, media-server για σύνδεση με άλλους υπολογιστές στο δίκτυο σου, blue ray player κλπ κλπ)

Αλλιώς δεν αξίζει...

Αν το θες μόνο για παιχνίδια(=πολλά παιχνίδια=δεν συμφέρει να τα αγοράζεις αυθεντικά) πάρε Xbox

 

Διαβασα και τις αξιολογησεις για το Easy Buy World και πιστευω οτι αξιζει.

 

Να ακουσω γνωμες!:-)

 

Έχω ψωνίσει (με φυσική παρουσία) από το συγκεκριμένο μαγαζί αρκετά αναλώσιμα (χειριστήρια-παιχνίδια κ άλλα τέτοια ψιλολόγια). Πολύ καλό κατάστημα, με πολύ καλές τιμές κ πολύ καλή εξυπηρέτηση...Βέβαια σαν παρουσία είναι.....πως να το πω....

σαν την αποθήκη στο υπόγειο μου....Λειτουργούν περισσότερο σαν ehop προφανώς...

+1 από εμένα για το συγκεκριμένο μαγαζί (αν έπαιρνα τώρα PS3 από αυτούς θα το έπαιρνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να συζητάμε για παράνομα και πειρατικά?

 

Σε άλλα forum, δεν θα προλάβαινε να γίνει το δεύτερο post και θα το είχαν ήδη σβήσει το θέμα.

 

Το να επιλέγεις κονσόλα με την λογική του τι είναι πιο εύκολο να σπάσει και πόσο κάνει το chipακι, είναι εντελώς λάθος.

Δεν νοείται να λέει κάποιος ότι καλύτερα πάρε αυτό ή το άλλο, γιατί έχει ήδη σπάσει και δεν αξίζει να πάρεις αυθεντικά.

 

Στο κάτω κάτω δεν σε πιέζει κανείς να αγοράσεις, αν δεν μπορείς να πληρώσεις, μην το πάρεις.

Σαν να λες θα πάω στο Ρεμο, θα τα σπάσω και θα γίνω τύφλα και θα πληρώσω μόνο τον παρκαδόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν με συμφερη να μπορεις να παιζεις κατεβασμενα η αντιγραμενα γιατι παιζω μονο online game και ετσι αμα γινει αυτο 8α αρχισουν να χρεςνουν γιαυτο αγοραζε απο εξωτερικο και ασε τις αντιγραφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να συζητάμε για παράνομα και πειρατικά?

 

Σε άλλα forum, δεν θα προλάβαινε να γίνει το δεύτερο post και θα το είχαν ήδη σβήσει το θέμα.

 

Το να επιλέγεις κονσόλα με την λογική του τι είναι πιο εύκολο να σπάσει και πόσο κάνει το chipακι, είναι εντελώς λάθος.

Δεν νοείται να λέει κάποιος ότι καλύτερα πάρε αυτό ή το άλλο, γιατί έχει ήδη σπάσει και δεν αξίζει να πάρεις αυθεντικά.

 

Στο κάτω κάτω δεν σε πιέζει κανείς να αγοράσεις, αν δεν μπορείς να πληρώσεις, μην το πάρεις.

Σαν να λες θα πάω στο Ρεμο, θα τα σπάσω και θα γίνω τύφλα και θα πληρώσω μόνο τον παρκαδόρος.

 

Αντε και αγοραζει τα παιχνιδια αφθεντικα πες οτι χανει ενα ή του καταστεφετε ενα απο αυτα η ετερεια που βγαζει το παιχνιδι θα του το αντικαταστησει?

Επισης δεν θα μπορει να δοκιμαζει τα παιχνιδια πριν τα αγορασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και αγοραζει τα παιχνιδια αφθεντικα πες οτι χανει ενα ή του καταστεφετε ενα απο αυτα η ετερεια που βγαζει το παιχνιδι θα του το αντικαταστησει?

Επισης δεν θα μπορει να δοκιμαζει τα παιχνιδια πριν τα αγορασει.

 

Αν ήταν να σκεφτόμασταν με αυτή τη λογική...

Γιατί να του χαλάσουν; Αν τα προσέχει... Για πιο λόγο; Εγώ έχω ακόμα παιχνίδια του ps1 τα οποία παίζουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgos οτι μπορεί να χαλάσουν για χι ψι λόγους μπορεί όμως μπορει να δοκιμάζει παιχνίδια νοικιάζοντας από το βίντεοκλάμπ και μπορεί να τα αγοράζει και μεταχειρισμένα. Όμως για το κομμάτι της πειρατίας που αναφέρει ο mech και για το psp και για το wii στα αντίστοιχα thread δεν νομίζω όλοι να έχουν backup και από τα εκατό παιχνίδια που παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να σκεφτόμασταν με αυτή τη λογική...

Γιατί να του χαλάσουν; Αν τα προσέχει... Για πιο λόγο; Εγώ έχω ακόμα παιχνίδια του ps1 τα οποία παίζουν μια χαρά.

 

Και γιατι εμενα μου εχουν χαλασει παιχνιδια του ps2 που τα προσεχα παρα πολυ καλα?

Η ετερεια που τα βγαζει θα ελεγε οτι τα επεζα πολες ωρες.Αλλα το παιχνιδι δεν εχει πουθενα σαν ορο το να μην παιζουμε το παιχνιδι πολες ωρες.

Αυτος ηταν ο λογος που εβαλα modchip.Αγωραζα ενα παιχνιδι,το αντεγραφα και επεζα το backup και το αυθεντικο το αφηνα στην ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ηταν ο λογος που εβαλα modchip.Αγωραζα ενα παιχνιδι,το αντεγραφα και επεζα το backup και το αυθεντικο το αφηνα στην ακρη.

 

Γκουχ γκουχ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ξερόβηχας είναι... με πνιξες λίγο. Καλά τώρα σοβαρολογείς, ο κύριος λόγος που το τσίπαρες ήταν αυτός ή τα τσαμπέ παιχνίδια;

 

Αλλά ακόμη και αν το εννοείς... προτιμάς να καταπονείς το Driver της κονσόλας αλλά και να ρισκάρεις εγγύηση αλλά ακόμη και ban από online games (βλ. xbox 360) για να μην καταπονείς τα dvd που στο κάτω κάτω αν σου χαλάσει θα σου χαλάσει μετα από χρόνια και οπότε το αντικαθιστείς σχεδόν τσάμπα μεταχειρισμένο (ή και καινούργιο ακόμα) .... και όλα αυτά έχοντας ξοδέψει και για το τσιπάκι.

 

Ρε παιδιά μη κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας... μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω:

ο κύριος λόγος που το τσίπαρες ήταν αυτός

Ενταξει οχι μονο αυτος

 

προτιμάς να καταπονείς το Driver της κονσόλας

 

Αν γραφεις τα dvd σε δισκακια καλης μαρκας και με χαμηλη ταχυτητα δεν καταπονεις πολυ το drive

 

ρισκάρεις εγγύηση αλλά ακόμη και ban από online games (βλ. xbox 360)

Αν μιλας για εγγυηση στο ps2 εχει ληξει εδω και κατι χρονια και το xbox 360 αν το φλασαρεις σωστα δεν χανεις την εγγυηση γιατι απλα δεν φαινεται.Τωρα για το ban δεν με νοιαζει γιατι δεν παιζω online(στο xbox 360)

 

και όλα αυτά έχοντας ξοδέψει και για το τσιπάκι

 

Σιγα.10 ευρο κανει το τσιπακι του ps2 και το 360 χρειαζετε το 360 xtractor που κανει 35 ευρο αλλα σου μενει και μπορεις να φλασαρεις και αλλα xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είναι προφανές πως ο λόγος που βάζουν όλοι τσιπάκι είναι για τα τζαμπέ παιχνίδια. Όμως το ότι μπορεί να χαλάσουν και τα αγορασμένα είναι γεγονός. Το θέμα είναι πως και τσιπαρισμένη κονσόλα πόσα παιχνίδια θα παίξεις πια; Απλά κατεβάζεις και σαβούρες που δεν θα αγόραζες ποτέ για να παίξεις και αγοράζεις αυτά που πραγματικά σου αρέσουν και για να παίζεις online. Εγώ τουλάχιστον πάντα αυτό έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ghostgr_a_n

1. Όχι απλά δεν είναι μόνο αυτός αλλά ο άλλος λόγος είναι και ο κυριότερος... και αν όντως ο άλλος είναι ο κυριότερος τότε αυτός πολύ απλά δεν υπάρχει ;)

2. Ότι δισκάκια και αν είναι δεν παύει να το καταπονείς... στο κάτω κάτω με την ίδια λογική αν πάρεις ένα καλό ντουλαπάκι για dvd που κλείνει και δεν μπαίνουν σκόνες και αυτά δεν τα καταπονείς πολύ... αλλά όπως και να χει δεν έχει λογική αυτό που λες... δηλαδή προτιμάς να χαλάσεις την κονσόλα από το να μην χαλάσεις κανένα παιχνίδι... nice :rolleyes:

3. Όταν πρωτοπήρες το ps2 δεν είχε εγγύηση; Φυσικά και είχε.. το είχες τότε τσιπάρει; Αν βιαστείς και μου απαντήσεις αρνγητικά τότε όσα παιχνίδια πήρες τότε τα χεις καταπονήσει άρα... εκτός αν την πήρες καινούργια την κονσόλα για να την χαρείς γριά :lol:

4. 10 ευρώ κάνει τώρα... τότε; (δεν ήταν το κύριο επιχειρημά μου... αλλά ότι ακόμη και το τσιπάκι δεν είναι τσάμπα) Και τα παιχνίδια 4ετίας και βάλε (μη μου πεις ότι σου χαλάνε στο χρόνο δεν θα σε πιστέψω.. ή αν συμβαίνει αυτό.. ε πρόσεχε τα και λίγο) πόσο θα χουν; Ειδικά αν τα πάρεις μεταχειρισμένα είναι πολύ φτηνά

 

Ρε παιδιά είναι προφανές πως ο λόγος που βάζουν όλοι τσιπάκι είναι για τα τζαμπέ παιχνίδια.

Αυτό λέω και εγώ. Μεταξύ καρτεργαρέων ειλικρίνεια... εγώ δεν είπα πότε ότι είμαι αναμάρτητος αλλά να μην λέμε και ότι θέλουμε.

 

Όμως το ότι μπορεί να χαλάσουν και τα αγορασμένα είναι γεγονός. Το θέμα είναι πως και τσιπαρισμένη κονσόλα πόσα παιχνίδια θα παίξεις πια; Απλά κατεβάζεις και σαβούρες που δεν θα αγόραζες ποτέ για να παίξεις και αγοράζεις αυτά που πραγματικά σου αρέσουν και για να παίζεις online. Εγώ τουλάχιστον πάντα αυτό έκανα.

 

Η αλήθεια είναι ότι στο pc συνήθως έτσι κάνουμε... αλλά στις κονσόλες συνήθως είτε τα χεις όλα αντιγραμμένα είτε όλα αυθεντικά... τουλάχιστον από όσο έχω δει σπάνια αγοράζεις και αυθεντικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Ενταξει κερδισες το κανω για να παιζω τζαμπα παιχνιδια.

 

δηλαδή προτιμάς να χαλάσεις την κονσόλα από το να μην χαλάσεις κανένα παιχνίδι... nice

Ναι αλλα αν εχεις 20-30 παιχνιδια τι αξιζει περισοτερο?

 

Όταν πρωτοπήρες το ps2 δεν είχε εγγύηση;

Ναι

 

το είχες τότε τσιπάρει;

Ναι και την εχασα

 

10 ευρώ κάνει τώρα... τότε;

Νομιζω οτι εκανε 30 δεν ειμαι σιγουρος.

 

Αντε να τελειονουμε με τα offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...