Προς το περιεχόμενο

πως αγοραζω ενα ariel atom???


peterako

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τρελαθει μαυτο τα'μαξι! θελω να ξερω πως θα παρω ενα, πως το παραγγελνω, πως θα μου ερθει, τι πληρονω, πως θα ξερω οτι ειναι νομιμο?

σας παρακαλω μην αρχησετε να μου λετε τι βλακας που ειμαι και στελνω τα λ7 μου για πεταμα, δεν με νιαζει. αρχικα θα επερνα αυτο

http://lh5.ggpht.com/TolipM/SHMmm_V6GxI/AAAAAAAACCY/uUQ-wyS2UYc/s400/vlcsnap-14282.jpg βγαινει φθηνοτερο αλλα αμα πεις να εχεις μια θεσει σε αεροδρομιο συν την σηντηριση και τα μαθηματα θα σου μπει το αυγο στον κ***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Φιλε λογικο ειναι να το θελεις . Τωρα τελευταια εχουν πιασει οι ζεστες για τα καλα.

 

ναι ειναι δροσυστικο αλλα δεν το θελω για να δροσιζομαι;) BTW δοκτορα κοστι, οι ferarri με αφινουν αδιαφορο, ειδικα οταν υπαρχει το atom που εχει καλυτερες επιδοσεις.

τωρα, σας παρακαλω ας μην ξεφηγουμε. θελω να ενιμεροθω απο καπιον που να ξερει απο αγορα τετιον αυτοκινιτον, ΑΝ υπαρχει καπιος. βεβεα σκεφτομουν και το scion tc που ειναι κατα πολυ φθηνοτερο, αλλα το US παιφτει πιο μακρια απ'το UK.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:09 ----------

 

WTF? κυκλοφορει αυτο νομιμα στον δρομο?

 

ναι, ακριβος. καπου αλλου τουλαχιστον

Επεξ/σία από peterako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε peterako,καταλαβαινω το οτι γουσταρεις το συγκεκριμενο οχημα(καυλαντα να γινεται γενικως) αλλα ανεφερα τη φεραρι 3ετιας για να σου δειξω οτι ειναι μαλλον κομματακι δυσκολο να φερεις το συγκεκριμενο οχημα στην Ελλαδαρα,εκτος αν φυσας πολυ ασχημα το χρημα οποτε ολα γινονται.

 

Ειναι ενα οχημα που δεν εισαγεται στην Ελλαδα,αρα πρεπει να το παρεις απο εξωτερικο.Βαλε μεταφορικα+εκτελωνισμους+φορους καταλαβαινεις οτι ανεβαινει το πραμα.Ασε που εκτος απροοπτου το συγκεκριμενο δεν θα υπαρχει και στους καταλογους με βαση τους οποιους γινονται οι εκτελωνισμοι,αρα δυσκολευει(και ακριβαινει) ακομα πιο πολυ το πραγμα.

 

ΕΙπαμε οτι αν υπαρχει το μπαγιοκο ολα γινονται,αλλα μηπως μια Ferrari η μια Aston μεταχειρα θα ηταν πιο ευκολη λυση?Δεν ειναι οτι σερνονται κιολας,εκτος αν εισαι κατι αναμεσα σε Button και Loeb....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.youtube.com/watch?v=WaWoo82zNUA

Ένα από τα καλύτερα χαρακτηριστικά του Atom είναι η τιμή του, που για τη βασική έκδοση με τα 160 άλογα (που προφανέστατα δεν είναι αργή) φτάνει τα 30.000(τοτε) ευρώ, ενώ η έκδοση με τα 300 άλογα φτάνει τα 50.000 ευρώ>>

Στην Αγγλία κοστολογείται 33.500 λίρες δηλαδή € 50.000(37χιλε σημερα), ενώ η επιτυχία του αναγνωρίζεται και εκτός του νησιού, όπου οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές στην ευρωπαϊκή αγορά μπορούν να παραγγείλουν αριστεροτίμονο Atom και να κυκλοφορούν νόμιμα στους δρόμους. Μήπως να αρχίσουμε να ψάχνουμε για κανένα μεταχειρισμένο από Γερμανία; Άνετα!

>>http://www.arielmotor.co.uk/

αν βγαινει σαν αγωνιστικο μονο για πιστα νομιζω δεν χρειαζετε εκτελωνισμο...

καπου διαβασα οτι στην πιστα μεγαρων ή σερρων εκανε γυρους ενα atom...

 

με ενα τσεσνα ή ελικοπτερο πεταγεσε ενα σ.κ. σε κανα νησακι..κ απ οσο θυμαμαι θελει κανα 3χιλιαρο το διπλωμα..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γνοριζω την τιμη του atom3. το θεμα ειναι ποσο παραπανο θα πληροσω για να το φερω εδω με τελονια και ετσι και πως παει η διαδηκασια. αμα παει μεχρι κανα 70νταρι χιλιαρικα, ειμαι....εεεε ψιλο ενταξει με 400-500 ευρο τον μηνα και σκοπευω να προετιμασο το εδαφος και να μη βιαστω να κανω οτιδιποτε συν το οτι σκοπευω να το φερο οδικος* μεσο ιταλιας(δεν περναω μεσα απο BG ή αλβανια). οσο για το διπλοματακι πιλοτου παει 6 χιλιαρικα το βασικο για 18 μηνες. τουλαχιστον στην aignatia aviation απο οπου και μπορω μονο να το παρω. αααα και τα cessna ειναι λιγο εκτος οριον απο αποψη τιμης

 

*ειναι τρελο θα μου πειτε, αλλα το να κανεις το ειδιο με μια μοτοσυκλετα δεν θεορειτε τρελο και αλλοι το εχουν κανει και με ποδυλατο εξαλου δεν ειμαι και κανας σπιτογατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε σορρυ κιολας αλλα τι δουλεια κανεις?

 

Εγω το μοναδικο ατομο π φανταζομαι να αγοραζει τετοια παπαρια ειναι κανας πετρελαιας που εχει χτισει πιστα κοντα στην επαυλη και πηρε και 3-4 ατομ για να ξεκαβλ*νει με τα κολληταρια..

 

Αν εισαι ομως εργοαζομενος κτλ θα χτυπας το κεφαλι σ πολυ ασχημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας λιγο την συνταγη σου ρε φιλε... λιγο μουφα μου φαινεται ολο το θεμα... 20 χρονων και εχεις τετοια απλα με τα λεφτα? και διπλωμα?

 

Μπορεί να το φυσάνε οι γονείς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω άπλα, ουτε ειμαι πετρελεας ουτε οι γονεις μου τα φυσανε, αλλιος δεν θα ζητουσα βοηθεια. εχω απλος μερικα περιθορια και θελω να κανω την τρελα μου. εσεις δεν εχεται καμια τρελα? δεν εχει αγορασει κανεις σας εναν υπερυπολογιστη με 100 gpu και cpu με χιλιους πυρινες? δεν θα παρω τιποτα αλλο. ενα αμαξι μονο, και με ιδροτα θα το ξεπληρτοσω. btw ειμαι ελευθερος επαγγελματιας. εχω ενα συνεργειο καθαρισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
οχι δεν εχω άπλα, ουτε ειμαι πετρελεας ουτε οι γονεις μου τα φυσανε, αλλιος δεν θα ζητουσα βοηθεια. εχω απλος μερικα περιθορια και θελω να κανω την τρελα μου. εσεις δεν εχεται καμια τρελα? δεν εχει αγορασει κανεις σας εναν υπερυπολογιστη με 100 gpu και cpu με χιλιους πυρινες? δεν θα παρω τιποτα αλλο. ενα αμαξι μονο, και με ιδροτα θα το ξεπληρτοσω. btw ειμαι ελευθερος επαγγελματιας. εχω ενα συνεργειο καθαρισμου.

 

εχουμε κανει αλλα αυτο που πας να κανεις ειναι too much αν μιλαμε για λ7 που δεν θα βρεις απο καπου ετοιμα και αν φυσικα ο μονος σκοπος σου δεν ειναι η διαφοροποιηση

 

καλυτερα να παρεις κατι ποιο συμβατικο

 

στην θεση σου πχ θα αγοραζα το Mazda RX8 η Honda Civic Type R

 

και ποιο πρακτικα ειναι και γρηγορα ειναι και δεν θα τα παντρευτεις if u know what i mean

 

περι ορεξεως βεβαια κολοκυθοπιτα,φροντισε μονο να μην πληρωσεις ακριβα την απερισκεψια-καυ** σου

Επεξ/σία από million_voices
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια!πεσατε ολοι να με φατε!:fear: καλα ειπαμε, δεν θα το παρω τωρα. ειπα οτι θα προετιμασω το εδαφος και οτι δεν θα βιαστω για να μη χαντακοθω. αλλα για να κανω οτιδηποτε θελω να ξερω τις διαδικασιες που θα πρεπει να ακολουθησω. γιαυτο εκανα αυτο to thread, για να μαθω τις διαδικασιες:-( μην με απονθαρινετε γιατι εδω πατερας μου το κανει καλυτερα και δεν τα καταφερνει, ποσο μαλλον εσεις:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...