Προς το περιεχόμενο

PTC sites Μια μεγαλη Απατη ???


Dafnousaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δηλαδή, που ξεκίνησα πριν από 15 μέρες καινούργια επιχείρηση και έχω θησαυρίσει, πουλώντας χονδρικώς και λιανικώς αποξηραμένα ...φούμαρα, πρέπει να το τρίβω στη μούρη του κάθε αποτυχημένου; Μανούλα δεν τον γέννησε κι αυτόν; Αμαρτία είναι!... 


χαχαχαχαχχα μιλάμε απίστευτος !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ είχα ασχοληθεί με το neobux δυο μήνες . δηλαδή είχα αγοράσει refferals και πάταγα όσες διαφημίσεις έβλεπα.. αλλά βαρέθηκα και όταν τελικά μάζεψα το ποσό που είχα επενδύσει σταμάτησα (δηλαδή κέρδος 0 μόνο χάσιμο χρόνου) από εκεί που κατάφερα να προλάβω να βγάλω γύρω στα 200 $ ήταν από ένα HYIP στο οποίο είχα επενδύσει 100 $ και μου έδινε 10% του ποσού κάθε μέρα.. μετά από 25 μέρες σταμάτησε να πληρώνει και μετά από 1 μήνα έπεσε το site τελείως.. από τότε δεν έχω ξανά ασχοληθεί !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς πως 5 λεπτα τη μέρα ενασχόληση με ενα PTC είναι πεταμένος χρόνος...  δεν έχω να σου πω κάτι άλλο.



εγώ είχα ασχοληθεί με το neobux δυο μήνες . δηλαδή είχα αγοράσει refferals και πάταγα όσες διαφημίσεις έβλεπα.. αλλά βαρέθηκα και όταν τελικά μάζεψα το ποσό που είχα επενδύσει σταμάτησα (δηλαδή κέρδος 0 μόνο χάσιμο χρόνου) από εκεί που κατάφερα να προλάβω να βγάλω γύρω στα 200 $ ήταν από ένα HYIP στο οποίο είχα επενδύσει 100 $ και μου έδινε 10% του ποσού κάθε μέρα.. μετά από 25 μέρες σταμάτησε να πληρώνει και μετά από 1 μήνα έπεσε το site τελείως.. από τότε δεν έχω ξανά ασχοληθεί !

Τι εννοείς έπεσε το site? Το neobux είναι ενεργο 6 χρονια τωρα και παντα πληρωνει...



Είναι που μερικοί από εμάς, έχουμε μια ...ακραία αρχή, σχετικά με την αξιοποίηση του χρόνου μας:

 

«Το χρόνο που πετάς στα σκουπίδια, δε θα στον δώσει πίσω κανένας και ποτέ...»

 

...1-2 μήνες, λέει! Τι τους πέρασες τους μήνες, αρχηγέ; Για τους δικούς σου δεν ξέρω, αλλά οι δικοί μου δεν είναι για πέταμα...

 

 

...πάνω απ' όλα, σεμνότης, μετριοφροσύνη και - φυσικά... - πίστη στη μοναδικότητα μας: «Όλα τα post λένε μπαρούφες και το καημένο το thread, αδικείται! Κάτσε να γράψω τη δική μου άποψη, ώστε να υπάρχει έστω και σ' ένα post κάτι σωστό...»

 

Καλά, είσαι μεγάλη καρδιά! Εκ μέρους του ...thread, υποβάλλω ταπεινά τα σέβη μου...

 

 

Ε, τώρα κι εσύ! Μη μας κάνεις να ζηλεύουμε! Εγώ δηλαδή, που ξεκίνησα πριν από 15 μέρες καινούργια επιχείρηση και έχω θησαυρίσει, πουλώντας χονδρικώς και λιανικώς αποξηραμένα ...φούμαρα, πρέπει να το τρίβω στη μούρη του κάθε αποτυχημένου; Μανούλα δεν τον γέννησε κι αυτόν; Αμαρτία είναι!... 

Άστο φίλε μου.. άστο.. εγώ ούτε κανεναν προσβαλα ούτε φούμαρα λέω. Απλα οι περισσότεροι που έγγραφαν στο ποστ δεν εχουν ασχοληθει προφανως με ptc και ουτε και εσυ... Μόνος σου το ρίχνεις το επίπεδο φιλε μου.. το ποστ μου ούτε προσβλητικο ηταν ούτε προκλητικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο φίλε μου.. άστο.. εγώ ούτε κανεναν προσβαλα ούτε φούμαρα λέω. Απλα οι περισσότεροι που έγγραφαν στο ποστ δεν εχουν ασχοληθει προφανως με ptc και ουτε και εσυ... Μόνος σου το ρίχνεις το επίπεδο φιλε μου.. το ποστ μου ούτε προσβλητικο ηταν ούτε προκλητικό...

 

Έλα που δεν το αφήνω...

 

...το «δεν έχουν ασχοληθεί ...προφανώς(!)», συνάγεται από το γεγονός ότι αυτά που γράφουν δε σε βολεύουν...

 

...όσο για το «επίπεδο» και το ποιος το ρίχνει:

 

Το δικό μου post ήταν και προκλητικό και προσβλητικό και μάλιστα σκοπίμως, μπας και πάρετε κάποια στιγμή χαμπάρι όλοι εσείς με το περίσσευμα εξυπνάδας, τη μηδενική παρουσία στο forum και τις ..συμπτωματικές εγγραφές κάθε φορά που θα αντιληφθείτε σχετικό θέμα, ότι η τρίχες σας εδώ μέσα, θα αντιμετωπίζονται στην καλύτερη περίπτωση με δούλεμα ψιλό γαζί. Μαζέψτε καλύτερα το παρεάκι σας και τραβάτε σε κανένα καλύτερο πέρασμα για να ψαρέψετε χάννους, διότι στο συγκεκριμένο forum οι χάννοι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα και χαραμίζετε το δόλωμα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμε με το Neobux εδώ και 2 εβδομάδες και όπως έχω δει γενικότερα αλλά και μιλήσει με το greek community, το neobux είναι ένα από κάποια sites τα οποία δεν είναι απάτη... Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος και έχω βγάλει και 5 $ . Όσοι θέλετε παραπάνω πληροφορίες πείτε μου. Επίσης κατά τη γνώμη μου δεν είναι απάτη...

 

Όσοι αποφασίσετε να εγγραφείτε παρακαλώ προσθέστε με ως refferer (Leftaas) :) Aαα και μην διστάσετε να με ρωτήσετε οτιδήποτε! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι αποφασίσετε να εγγραφείτε παρακαλώ προσθέστε με ως refferer...

 

...διότι, άλλο κύρος έχει το να είσαι μ@λ@κ@ς με συστατική...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα που δεν το αφήνω...

 

...το «δεν έχουν ασχοληθεί ...προφανώς(!)», συνάγεται από το γεγονός ότι αυτά που γράφουν δε σε βολεύουν...

 

...όσο για το «επίπεδο» και το ποιος το ρίχνει:

 

Το δικό μου post ήταν και προκλητικό και προσβλητικό και μάλιστα σκοπίμως, μπας και πάρετε κάποια στιγμή χαμπάρι όλοι εσείς με το περίσσευμα εξυπνάδας, τη μηδενική παρουσία στο forum και τις ..συμπτωματικές εγγραφές κάθε φορά που θα αντιληφθείτε σχετικό θέμα, ότι η τρίχες σας εδώ μέσα, θα αντιμετωπίζονται στην καλύτερη περίπτωση με δούλεμα ψιλό γαζί. Μαζέψτε καλύτερα το παρεάκι σας και τραβάτε σε κανένα καλύτερο πέρασμα για να ψαρέψετε χάννους, διότι στο συγκεκριμένο forum οι χάννοι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα και χαραμίζετε το δόλωμα...

Απο οτι είδες αγαπητε ουτε το referral λινκ μου εβαλα πουθενα, ούτε κανενα banner ουτε ζητησα να με προσθεσει κανεις ως referrer ουτε το neobuχ username μου εδωσα και δεν σκοπευω. Εσυ απλα άρχισες να μου επιτιθεσαι με προκαταληψη. Εγω μια σωστη γνωμη ήθελα να πω.. την ειπα... Τωρα, δεν εχω να συζητησω κατι αλλο με ελληναράδες. Καλό βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς πως 5 λεπτα τη μέρα ενασχόληση με ενα PTC είναι πεταμένος χρόνος...  δεν έχω να σου πω κάτι άλλο.

 

Τι εννοείς έπεσε το site? Το neobux είναι ενεργο 6 χρονια τωρα και παντα πληρωνει...

δεν εννοώ ότι έπεσε το neobux.... αλλά το HYIP στο οποίο είχα γραφτεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι είδες αγαπητε ουτε το referral λινκ μου εβαλα πουθενα, ούτε κανενα banner ουτε ζητησα να με προσθεσει κανεις ως referrer ουτε το neobuχ username μου εδωσα και δεν σκοπευω. Εσυ απλα άρχισες να μου επιτιθεσαι με προκαταληψη. Εγω μια σωστη γνωμη ήθελα να πω.. την ειπα... Τωρα, δεν εχω να συζητησω κατι αλλο με ελληναράδες. Καλό βραδυ

Τώρα το ποιός είναι "Ελληναράς" φαίνεται από την κίνησή σου και μόνο,εγώ κάπως αλλιώς τους λέω κάτι τύπους σαν κι εσένα,κουτοπόνηρους και κατσικοτάβλαρα.

Και ξέρεις για σε λέω έτσι?Γιατί μπήκες σ'ένα φόρουμ που το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών του έχει ξυπνήσει και αν μη τι άλλο ο ένας βοηθάει τον άλλον εδώ μέσα για περισσότερες γνώσεις και αποφυγή κάτι κινήσεων από τυπάκους σαν και του λόγου σας.Έκανες έγγραφή εδώ μέσα για να βρείς θύμα ε?Λες για να ρωτάει ο τόπι στάρτερ δεν θα έχει ιδέα άρα μπορεί να τον τσιμπήσουμε.Βρε ούστ,άντε να παίξεις με τις barbie σου που νομίζεις πως η δική σου γνώμη είναι σωστή και οι δικές μας λάθος.

Πάντως μπράβο σου που σε πληρώνουν 5 δολάρια,δηνάρια το μήνα για να πάθεις τενοντίτιδα,άντε και σανότερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το ποιός είναι "Ελληναράς" φαίνεται από την κίνησή σου και μόνο,εγώ κάπως αλλιώς τους λέω κάτι τύπους σαν κι εσένα,κουτοπόνηρους και κατσικοτάβλαρα.

Και ξέρεις για σε λέω έτσι?Γιατί μπήκες σ'ένα φόρουμ που το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών του έχει ξυπνήσει και αν μη τι άλλο ο ένας βοηθάει τον άλλον εδώ μέσα για περισσότερες γνώσεις και αποφυγή κάτι κινήσεων από τυπάκους σαν και του λόγου σας.Έκανες έγγραφή εδώ μέσα για να βρείς θύμα ε?Λες για να ρωτάει ο τόπι στάρτερ δεν θα έχει ιδέα άρα μπορεί να τον τσιμπήσουμε.Βρε ούστ,άντε να παίξεις με τις barbie σου που νομίζεις πως η δική σου γνώμη είναι σωστή και οι δικές μας λάθος.

Πάντως μπράβο σου που σε πληρώνουν 5 δολάρια,δηνάρια το μήνα για να πάθεις τενοντίτιδα,άντε και σανότερα

 

Ρε φίλε σοβαρα τωρα! Πως μπορει να νομιζεις οτι μπηκα να βρω θυματα και να κοροιδεψω κοσμο ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ REFERRAL ΛΙΝΚ MOY ΠΟΥΘΕΝΑ??? ΚΑΙ ΔΕ ΖΗΤΑΩ ΤΠΤ? θελει πολυ μυαλο δε μπορω να καταλβω????

 

H παραλογία σε όλο της το μεγαλειο... αλλα δε πρεοκειται να επιμεινω.. αν νομιζετε οτι μπηκα για να βρω θυματα( τωρα με ποιο τροπο θα τα βρω τα θυματα ελα μου ντε) δεν ειναι δικο μου προβλημα. Βεβαια απο οσα γραφεις φαινεται σαν να μη διαβασες αθολου οτι ειπα παραπανω. Δε προκειται να απαντησω ξανα στο συγκεκριμενο thread οποτε μπορεις να με βρισεις οσο  θες αγαπητε και να με κατηγορησεις για οτι αλλο θες.. δεν εχει νοημα να συνεχισω.. δεν επικοινωνουμε.. καταντησε αστειο...

 

 

δεν εννοώ ότι έπεσε το neobux.... αλλά το HYIP στο οποίο είχα γραφτεί..

 

 

Α με συγχωρεις.. δεν καταλαβα οτι το HYIP ηταν PTC και μπερδευτηκα οπως το γραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φίλε σοβαρα τωρα! Πως μπορει να νομιζεις οτι μπηκα να βρω θυματα και να κοροιδεψω κοσμο ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ REFERRAL ΛΙΝΚ MOY ΠΟΥΘΕΝΑ??? ΚΑΙ ΔΕ ΖΗΤΑΩ ΤΠΤ? θελει πολυ μυαλο δε μπορω να καταλβω????

 

H παραλογία σε όλο της το μεγαλειο... αλλα δε πρεοκειται να επιμεινω.. αν νομιζετε οτι μπηκα για να βρω θυματα( τωρα με ποιο τροπο θα τα βρω τα θυματα ελα μου ντε) δεν ειναι δικο μου προβλημα. Βεβαια απο οσα γραφεις φαινεται σαν να μη διαβασες αθολου οτι ειπα παραπανω. Δε προκειται να απαντησω ξανα στο συγκεκριμενο thread οποτε μπορεις να με βρισεις οσο  θες αγαπητε και να με κατηγορησεις για οτι αλλο θες.. δεν εχει νοημα να συνεχισω.. δεν επικοινωνουμε.. καταντησε αστειο...

 

 

 

 

Α με συγχωρεις.. δεν καταλαβα οτι το HYIP ηταν PTC και μπερδευτηκα οπως το γραψες

Υπάρχουν και τα πμ μόλις λοκάρει κάποιος το θύμα του,μάλλον εσύ απ'όσα γράφεις δεν έχεις πάρι χαμπάρι ότι σας έχουμε πάρει χαμπάρι,αλήθεια είναι σύμπτωση που έκανες λογαριασμό μόλις σηκώθηκε το θρεντ?Τόσα χρόνια insomnia τώρα σε πήρε ο πόνος να γραφτείς και μάλιστα να ποστάρεις μόνο στο συγκεκριμένο θρεντ?Εκτός κι αν είσαι τόσο αγαθός που σκέφτηκες "δεν γράφομαι να τους ανοίξω τα μάτια τους μπαστουνόβλαχους που τόσα χρόνια δεν ήξερα τι έχαναν και πάλευαν να βγάλουν λεφτά μόνο από τη δουλειά τους?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και τα πμ μόλις λοκάρει κάποιος το θύμα του,μάλλον εσύ απ'όσα γράφεις δεν έχεις πάρι χαμπάρι ότι σας έχουμε πάρει χαμπάρι,αλήθεια είναι σύμπτωση που έκανες λογαριασμό μόλις σηκώθηκε το θρεντ?Τόσα χρόνια insomnia τώρα σε πήρε ο πόνος να γραφτείς και μάλιστα να ποστάρεις μόνο στο συγκεκριμένο θρεντ?Εκτός κι αν είσαι τόσο αγαθός που σκέφτηκες "δεν γράφομαι να τους ανοίξω τα μάτια τους μπαστουνόβλαχους που τόσα χρόνια δεν ήξερα τι έχαναν και πάλευαν να βγάλουν λεφτά μόνο από τη δουλειά τους?"

 

Ναι γραφτηκα ακριβως για να ποσταρω στο συγκεκριμενο θρεντ φυσικα! και αυτο το εκανα γτ οι πληροφοριες που δινονταν δεν ηταν και πολυ ακριβεις...

 

Και ναι οτι θα κάτσουν να μου στείλουνε pm τωρα όλοι εδω..  απιστευτη η σατανικη στρατηγική μου  :devil:

 

... τωρα τι εννοεις σηκωθηκε το θρεντ, δεν καταλαβαινω... αλλα δε θα κατσω τωρα να σου εξηγησω και που βρηκα το ποστ και γτ εγγραψα γτ βαριεμαι και δεν υπαρχει και λογος.. πραγματικα αν υπηρχε ρυθμιση που να μπορω να σβησω τα σχολια μου, να εισαι σιγουρος οτι θα τα ειχα σβησει ήδη εδω και μέρες.. γιαυτο αν κανενας admin εχει την αρμοδιοτητα θα τον παρακαλουσα να μου τα σβησει αν θελει... για να μη πιασω και πολλα θυματα όχι τπτ αλλο... 

 

Τελος παντων, ειπα πριν οτι δε θα απαντησω αλλα με αυτα που βλεπω...

 

Τώρα το μονο που μενει ειναι και μια εξισου παραλογη απαντηση απο τον deesnider για να με αποτελειωσει...

 

αναμενω... αχ.... 

 

Υπάρχουν και τα πμ μόλις λοκάρει κάποιος το θύμα του,

 

Α σορρυ τωρα καταλαβα οτι εννοεις οτι εγω θα κατσω να στείλω pm... ok ασχολίαστο.. κυριοι σε όποιον στειλω pm(που δε ξερω καν πως στελνω) παρακαλώ να με αναφέρει kai να με ξεμπροστιασει στο συγκεκριμένο thread!!!  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το μονο που μενει ειναι και μια εξισου παραλογη απαντηση απο τον deesnider για να με αποτελειωσει...

 

αναμενω... αχ.... 

 

Αφού τα τραβάει ο οργανισμός σου, τσίμπα τη, για να μη σ' έχουμε ούτε στην αναμονή, ούτε στον αναστεναγμό:

 

Αν έχεις τ' άντερα, κάνε μια αναζήτηση σε όσα και οποιαδήποτε threads θέλεις, απ' όσα κατά καιρούς έχουν ανοίξει εδώ μέσα σχετικά με ptc, πυραμιδάκια και λοιπές τρίχες.

 

Αν αποφασίσεις να την κάνεις, σε προκαλώ να παραθέσεις μία μόνο υποστηρικτική θέση γι' αυτά, έστω κι από ένα ήδη εγγεγραμμένο για κάποιο καιρό μέλος (το οποίο δε γράφτηκε εκείνη τη στιγμή για να ...πολεμήσει την αδικία που υφίσταται όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι των εν λόγω μαϊμουδιών, αλλά είχε ήδη συμμετοχή στο forum).

 

Εγώ σου λέω ότι δε θα βρεις ούτε μία. Θα δεις όλα τα «πραγματικά» μέλη του forum να τα χώνουν στους καραγκιόζηδες και αποκλειστικά τους ουρανοκατέβατους να τους υποστηρίζουν.

 

Για διάψευσέ με, να σε δω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...