Προς το περιεχόμενο

windows xp usb boot!!!!!


maz8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξ'του ένα format από windows, και ξαναδοκίμασε.

 

(Ο υπολογιστής μου--> δεξί κλικ στο ms σου---> format)

 

Του εχω κανει πολλες φορες format σε fat,fat32,ntfs αλλα τιποτα,δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.Σ' ευχαριστω για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπλέκεστε υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος μέσω ενός προγράμματος που μπορείτε να περάσετε όποια εγκατάσταση win (xp,vista,7) θέλετε!Win to Flash λέγεται το οποίο είναι σε beta μορφή αλλά έχω ακούσει από κάποιους τα καλύτερα!Ακόμα δεν το δοκίμασα αλλά σίγουρα θα το κάνω σύντομα!Το καλύτερο είναι ότι δεν θέλει εγκατάσταση!Ορίστε και link

 

http://wintoflash.com/download/ru/

 

Είναι στα ρώσικα αλλά αυτό δεν σας πειράζει!Απλά κατεβάστε την έκδοση που θέλετε!Ορίστε και τα απευθείας links:

 

ftp://WinToFlash:[email protected]/WinToFlash/Novicorp%20WinToFlash%200.4.0017%20beta.zip

 

ftp://wintoflash:[email protected]/distributions/Novicorp%20WinToFlash%200.4.0017%20beta.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Για να μην μπλέκεστε υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος μέσω ενός προγράμματος που μπορείτε να περάσετε όποια εγκατάσταση win (xp,vista,7) θέλετε!Win to Flash λέγεται το οποίο είναι σε beta μορφή αλλά έχω ακούσει από κάποιους τα καλύτερα!Ακόμα δεν το δοκίμασα αλλά σίγουρα θα το κάνω σύντομα!Το καλύτερο είναι ότι δεν θέλει εγκατάσταση!Ορίστε και link

 

http://wintoflash.com/download/ru/

 

Είναι στα ρώσικα αλλά αυτό δεν σας πειράζει!Απλά κατεβάστε την έκδοση που θέλετε!Ορίστε και τα απευθείας links:

 

ftp://WinToFlash:[email protected]/WinToFlash/Novicorp%20WinToFlash%200.4.0017%20beta.zip

 

ftp://wintoflash:[email protected]/distributions/Novicorp%20WinToFlash%200.4.0017%20beta.zip

 

 

 

γεια σας παιδες.κατεβασα το λινκ του ρανερ,αλλα δεν μπορω να βρω τον φακελο.σε τι μορφη πρεπει να ειναι?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Καλησπερα σε ολους.Προσπαθω και εγω να κανω ενα usb flash bootable με το usb_multiboot_10 με εναν απο τους οδηγους που αναφερει ο φιλος changeallnow.Το προβλημα ειναι οτι οταν παω να δηλωσω την τοποθεσια του usb μου γραφει οτι δεν ειναι fat,fat32 η ntfs και ετσι δεν προχωρει στην εγκατασταση των αρχειων.Οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι παλευω απο το πρωι με αυτο το θεμα!!!

 

το μυνημα αυτο σου το βγαζει γιατι εχεις windows vista/windows7...το προγραμματακι δουλευει απο xp και κατω.

Ειχα ακριβως το ιδο προβλημα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Είπες ότι δεν μπορείς να τα κάνεις BOOTABLE , ( την λύση την βρήκες όμως), αυτό έπαθα και εγώ με Linux Ubuntu

όταν δοκίμασα να τα κάνω boot από usb stick . Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι ... πριν κάνουν load τα Windows , στο StartUp να πατήσεις Esc or F11 (τουλάχιστον σε εμένα ) > πας BIOS SETUP και επιλέγεις αντί για τον Σκληρό σου δίσκο το Usb Flash Drive που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...