Προς το περιεχόμενο

Παράπονα με Forthnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εγω εκει μενω αλλα αμα πιασω τα 3 κανω παρτυ στην πλατεια..

τις οπτικες ινες γιατι τις περναγανε τοσον καιρο?

κανα μινι dslam δεν ξερουν να βαλουνε? δεν μενουμε ολοι διπλα απο τον ΟΤΕ

 

το θεμα οτι με 14.75 τον μηνα τωρα θα εχω οσα ειχα απο τον ΟΤΕ που εδινα 110 το διμηνο..

χωρια τις αποσυνδεσεις ολη μερα.. πανω απο 20+

χωρια ποσες μερες ή μηνες κανει ο ΟΤΕ για να σε αποδεσμευσει και να πας σε νεο παροχο..

 

τωρα ελπιζω να μην δω και γω τα χαλια της forthnet

 

εξηγηση νουμερο 2.οι οπτικες ειναι για τον κορμο τοθυ δικτυου οχι για τον πελατη.και η διαφημιση της Hol για μεγαλυτερο δικτυο οπτικων ινων ειναι ενα τρικ μαρκετινγ για να νομιζει ο πελατης οτι παει οπτικη μεχρι τον πελατη.ολοι ειναι πανωστα καλωδια του οτε.ολοι μα ολοι.και ολοι μα ολοι εουν οπτικες για τον κορμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μεσα σε 20 εργασιμες μπηκε η forthent και παει ο ?ολο-ΟΤΕ.. τυχη παντως δεν περιμενα 2 μηνες..

στον ΟΤΕ μεχρι 2.8 επιανα..

Forthnet??? χτες ειχα 11 !!!!! και νορμαλ γυρω στα 6 για πλακα..

και με 14.75 τον μηνα.. οχι 116 που πληρωνα το διμηνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα στον οτε ολα ειναι πιο ακριβα.το δικο του το 24 ειναι πολυ πιο ακριβα απο οποιονδηποτε.τωρα το ποσο θα πιασει η γραμμη εξαρτατε απο μηκος χαλκου μεχρι αστικο κεντρο οτε και ποιοτητα καλωδιου οποως και σωστης καλωδιωσης μεσα στο σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα στον οτε ολα ειναι πιο ακριβα.το δικο του το 24 ειναι πολυ πιο ακριβα απο οποιονδηποτε.τωρα το ποσο θα πιασει η γραμμη εξαρτατε απο μηκος χαλκου μεχρι αστικο κεντρο οτε και ποιοτητα καλωδιου οποως και σωστης καλωδιωσης μεσα στο σπιτι
φιλε επειδη βλεπω οτι το κατεχεις το αντικειμενο θελω να ρωτησω κατι γιατι ο ΟΤΕ ειναι τοσο ακριβος ξερω οτι δεσμευεται απο την ΕΕΤΤ να μην ριξει τις τιμες κατω απο ενα ορισμενο επιπεδο για να μην θεωρηθει μονοπωλιο ξερω οτι ειναι πιο αξιοπιστος και οτι ισως εχει καλυτερο service (σε αυτο θελω την γνωμη σου) εχεις κατι αλλο να προσθεσεις? αξιζει ομως η διαφορα στην τιμη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν είσαι ήδη σε κάποιον εναλλακτικό και δεν υπάρχει πρόβλημα, όχι δεν τα αξίζει με τπτ...

 

αν σκέφτεσαι να βάλεις και δεν έχεις όρεξη για τρεχάματα σε περίπτωση (χτύπα ξύλο) που έχει κάποιο πρόβλημα από την αρχή η γραμμή σου τότε τα ψιλοαξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι ήδη σε κάποιον εναλλακτικό και δεν υπάρχει πρόβλημα, όχι δεν τα αξίζει με τπτ...

 

αν σκέφτεσαι να βάλεις και δεν έχεις όρεξη για τρεχάματα σε περίπτωση (χτύπα ξύλο) που έχει κάποιο πρόβλημα από την αρχή η γραμμή σου τότε τα ψιλοαξίζει

στον ΟΤΕ ειμαι ο μονος εναλακτικος που υπαρχει εδω ειναι η CYTA και εχω αμφιβολιες για την ποιοτητα το υπηρεσιων της εχει ακομα καποιες παιδικες ασθνειες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα προτερημα εχει μονο ο οτε .οτι θα τρεξει να φτιαξει μια βλαβη οταν ειναι δικια του η γραμμη παρα του εναλακτικου.κατα τα αλλα δεν δινει τιποτα παραπανο.βεβεα υπαρχει και ενα μεγαλο αλλα.αν η γραμμη σου εσενα δεν παιζει στα 15 mbit ο εναλακτικος ισως το ψαξει λιγακι γιατι δεν παιζει στα 15 ενω αντιθετα ο οτε θα σου πει οκ σε παω στα 8 χωρις να στειλει καποιον να δει αν φταιει κατι στο σπιτι σου.κατα τα αλλα ολοι παιζουν με μηχανηματα siemens alcatel και huawei Καπως ετσι.το dslam δεν γραφει πχ οτε δεν γραφει forthnet>οποτε οτι πιανεις με τον εναν πανω κατω και με τον αλλον..αν εχεις χαλια χαλκο τοτε δεν θα παιξεις ποτε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα προτερημα εχει μονο ο οτε .οτι θα τρεξει να φτιαξει μια βλαβη οταν ειναι δικια του η γραμμη παρα του εναλακτικου.κατα τα αλλα δεν δινει τιποτα παραπανο.βεβεα υπαρχει και ενα μεγαλο αλλα.αν η γραμμη σου εσενα δεν παιζει στα 15 mbit ο εναλακτικος ισως το ψαξει λιγακι γιατι δεν παιζει στα 15 ενω αντιθετα ο οτε θα σου πει οκ σε παω στα 8 χωρις να στειλει καποιον να δει αν φταιει κατι στο σπιτι σου.κατα τα αλλα ολοι παιζουν με μηχανηματα siemens alcatel και huawei Καπως ετσι.το dslam δεν γραφει πχ οτε δεν γραφει forthnet>οποτε οτι πιανεις με τον εναν πανω κατω και με τον αλλον..αν εχεις χαλια χαλκο τοτε δεν θα παιξεις ποτε καλα.
αν απιτησω απο τον ΟΤΕ ελεγχο της γραμμης δεν θα το κανει? δηλαδη να δει γιατι η γραμμη μου δεν παιζει στα 15. στις μεγαλες πολεςι λογο φορτου μπορει να ειναι δυσκολο αλλα Καστορια δεν νομιζω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στο πω απλα .συνηθως τεσταροθυν voice και φευγουν.απο εκει και περα αν τσεκαρουν συγχρονισμο και δουν οτι συγχρονιζει απλα θα φυγουν.κοινως δεν μπορεις να του πεις οτι εγω εχω attenuation 20 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ να κλειδωνα στα 16 και οχι στα 6.ακομα και αν επαιζες στα 20 δεν σημαινει οτι αμα μετα κλειδωνεις στα 10 οτι ειναι υποχρεωμενος να σου αλλαξει χαλκο γιατι ετσι θα πρεπε να αλλαζουμε τα παντα.απειροι ηταν πχ στα 17 μετα πηγαν 13 λογω ποιοτητας χαλκου απο μια οξειδωση μεχρι οτιδηποτε αλλα δεν τους αλλαξαν χαλκο.θα σου πουν οκ πηγαινε σε λιγοτερα Mbit.και επισης δεν θα τσεκαρουην το σπιτι που ισως καποιος εναλακτικος να στο τσεκαρε.και οι μισες δοκιμες με speedtouch .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εδω και 1 χρονο με τον ΟΤΕ ημουν μονιμα κατω απο τα 3 με ενα καρο αποσυνδεσεις.. πληρωνα 116 ευρω το διμηνο !

οπως ξαναειπα εχω 6+ συνεχεια και πληρωνω μονο 14.75 και τιποτε αλλο.. Forthnet..

 

μακρια απο το ΟΤΕ τοσους παροχους καλυτερους μπορεις να βρεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εδω και 1 χρονο με τον ΟΤΕ ημουν μονιμα κατω απο τα 3 με ενα καρο αποσυνδεσεις.. πληρωνα 116 ευρω το διμηνο !

οπως ξαναειπα εχω 6+ συνεχεια και πληρωνω μονο 14.75 και τιποτε αλλο.. Forthnet..

 

μακρια απο το ΟΤΕ τοσους παροχους καλυτερους μπορεις να βρεις..

δυστυχως φιλε ομυ εδω στην Καστορια ιδιοκτιτι δικτυο εχει μονο η cyta η οποια δεν με εχει πεισει ακομα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να καταλάβεις ότι σε κοροϊδεύουν και στη forthnet και να ξαναγυρίσεις στον οτε αηδιασμένος. Είναι πολλά τέτοια περιστατικά (κι εγώ ένα από αυτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...