Προς το περιεχόμενο

Άμεση, εύκολη ενεργοποίηση MMS & Tethering σε iPhone 3G


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστος ο Snolly. Απλά επειδή είναι ελεεινοί, μπορεί να πάνε και στο άλλο άκρο:

αφού όξω το tethering χρεώνεται, ας το χρεώσουμε κι εμείς. Ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστος ο Snolly. Απλά επειδή είναι ελεεινοί, μπορεί να πάνε και στο άλλο άκρο:

αφού όξω το tethering χρεώνεται, ας το χρεώσουμε κι εμείς. Ποτέ δεν ξέρεις.

 

όντως έτσι το σκέφτηκα κ εγώ.. τώρα ναι έχει δίκαιο ο snolly, πόσο να σου φτάσουν τα 500mb .. έ.. για κανά χωριό ή καμιά παραλία .....λίγο κρασί..λίγο θάλασσα και λίγο ιντερνετ.. λολ

 

λογικά η χρήση που κάνεις με tethering φαίνεται στο usage??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ρε παιδια προσπαθησα τα μμσ σε wind alla τιποτα

 

τα εχει καταφερει κανεις?

αρχιζω και χανω την υπομονη μου.... Please help..

 

Μια χαρά παίζουν τα MMS με την Wind:

 

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

MMSC: 192.168.200.11/servlets/mms

MMS Proxy: 192.168.200.11:9401

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά. Επίσης αφού τα περάσεις αυτά κάνεις restart και είσαι έτοιμος!

 

Κάνε μετά και ένα check στα Settings->Messages->MMS Messaging

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλισπερα, δηλαδη εσας εκει που εχεισ τισ ρυθμισεις για τα σμσ εχει και επιλογεσ για μμσ? Γιατι εγω μμσ δεν εχω δει πουθενα ακομα!!

Και κατι για πουςςς notifications δεν λεγανε?πως ενεργοποιουνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γειά σας κι απο μενα... μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν εμφανίζονται οι επιλογες tethering στο iphone 3G μου παρολο που έχω κανει update σε os 3.0? στέλνω κανονικά mms κανω copy-paste κλπ αλλα στο network μου βγάζει τις ίδιες επιλογές με το προηγούμενο λογισμικο εκτος των ρυθμίσεων mms

δηλαδή πηγαινω general->network-> cellular data network αλλα δέν εχει καμια επιλογή για tethering παρα μόνο cellular data και MMS

ps. εχω vodafone καρτοκινητο

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Οι ρυθμίσεις που σου περνάει για τα MMS της Wind ΔΕΝ είναι οι σωστες καθώς στο MMS APN σου βάζει το gint.b-online.gr αντί για το mnet.b-online.gr !

B)

 

Αυτο που λες δεν ειναι σωστο το (gint.b-online.gr) στο βαζει για αυτους που εχουν παγιο internet στο κινιτο τους π.χ120mb εχω εγω και ειναι αυτες οι ρυθμισεις οι σωστες και εχω και mms κανονικα οι (mnet.b-online.gr) ειναι για αυτους που δεν εχουν internet στο κινιτο τους και το σωστο ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ο αδελφός μου (που έχει iPhone 3G σε Cosmote), μετά την αναβάθμιση σε 3.1 έχασε την επιλογή για tethering. To "κόλπο" με το help.benm.at δεν δουλεύει πλέον.

 

Υπάρχει άλλη λύση για tethering στην 3.1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ο αδελφός μου (που έχει iPhone 3G σε Cosmote), μετά την αναβάθμιση σε 3.1 έχασε την επιλογή για tethering. To "κόλπο" με το help.benm.at δεν δουλεύει πλέον.

 

Υπάρχει άλλη λύση για tethering στην 3.1 ?

Προς το παρον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα στην 3.0.1 έχω και mms και Tethering.

Στην 3.1 δεν πήγα ακόμη για να δω τι παίζει.

Ομως θυμάμαι παλιότερα οτι όταν είχα δοκιμάσει τη σελίδα http://help.benm.at για να ενεργοποιήσω τα mms

είχα ναι μεν mms αλλά δεν είχα tethering.

Το είχα αφήσει έτσι και κάποια στιγμή, ή apple είχε στείλει ένα "carrier update" στο itunes, το είχα κάνει θυμάμαι το "Carrier Update", και αυτομάτως όλα δουλευαν ρολόι. Είχα και Tethering και MMS. Μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση θυμάμαι η αμεσότητα της apple στο θέμα του Carrier και μάλιστα στην Ελλάδα...!!!!

Το να δημιουργεί προβλήματα στο Thethering και στα MMS το Update 3.1 πρώτη φορά το ακούω...!!!!

 

Οταν κάνω το upgrade σε 3.1 θα δοκιμάσω και τα δυο για να δω τι θα παιχτεί...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα αφήσει έτσι και κάποια στιγμή, ή apple είχε στείλει ένα "carrier update" στο itunes, το είχα κάνει θυμάμαι το "Carrier Update", και αυτομάτως όλα δουλευαν ρολόι.

Αν έχεις Vodafone δεν θα έχεις πρόβλημα, αν όμως έχεις Cosmote, τότε δεν θα είσαι το ίδιο τυχερός.

 

Βλέπεις, το αντίστοιχο "Carrier Bundle" για την Cosmote, δεν περιέχει ρυθμίσεις για Tethering αλλά μόνο για Internet και MMS. Η απόφαση για το τι ρυθμίσεις θα συμπεριληφθουν στο Carrier Bundle ανήκει στην εκάστοτε εταιρία κινητής και όχι στην Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Μια χαρά παίζουν τα MMS με την Wind:

 

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

MMSC: 192.168.200.11/servlets/mms

MMS Proxy: 192.168.200.11:9401

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά. Επίσης αφού τα περάσεις αυτά κάνεις restart και είσαι έτοιμος!

 

Κάνε μετά και ένα check στα Settings->Messages->MMS Messaging

B)

 

Φίλε μου καλησπέρα. Έχω ενα iphone 3g και έχω περάσει τις ρυθμίσεις για wind όπως αναφέρεις. Όμως δεν μπορώ να στείλω ουτε να λάβω mms. Exω ενεργοποιημένο και το 3g.

Έχουν αλλάξει οι ρυθμισεις μήπως γιατι βλέπω το Post καπως παλιό.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

---------- Προσθήκη στις 02:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:09 ----------

 

Ασε βρήκα το λάθος. αυτο που γράφεις η ειναι λάθος η το άλλαξαν απο την wind. H σωστή ρυθμιση ειναι MMSC :http ://192.168.200.95/servlets/mms

 

αντι για 200.11 που γραφεις θελει 200.95 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ατυτο το λινκ http://help.benm.at δε με βοηθησε, μου εβγαλε αυτο hvz.breakdev.com

 

 

http://www.unlockit.co.nz/ipcc/ <--- ΟΠΟΙΟΣ ΦΤΙΑΞΗ ipcc ΤΗΣ cosmote ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΙΚΟ ΤΟ iphone 3G 4.2.1

Επεξ/σία από Mitsakos1
Caps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...