Προς το περιεχόμενο

Βιβλιαριο υγειας, αδεια εργασιας


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι. Σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη κάνεις εξετάσεις (για το υγείας) άπαντα από αίμα μέχρι κόπρανα και κόστος γύρω στο 50ευρω. Σε μικρότερες πόλεις για το ίδιο βιβλιάριο δίνεις μόνο αίμα και κάνεις απλά ακτινογραφία θώρακα.

Η άδεια εργασίας είναι πιο εύκολη: τη βγάζεις σε αστυνομικό τμήμα, θέλει ταυτότητα και φωτογραφία πλας παράβολα.

 

Διευκρίνισε αν πας σε μικρή πόλη για τι είδους μπαρ τη θες, γιατί παίζει να σου δώσουν το πακέτο εξετάσεων που δίνουν στα κωλόμπαρα.

Επεξ/σία από garnele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Επειδή και έμενα το ίδιο μου είπαν παρατήρησα ότι στους περισσοτερους νομούς

ζητούν ένα κατεβατό από εξετάσεις.

 

Αυτές άραγε να καλύπτονται από τη δημόσια ασφάλιση?

 

2ον)Η άδεια εργασίας είναι ανεξαρτήτου εργοδότη?

3ον) Κολλάει γραφειοκρατικα το όλο θέμα?Δλδ μέσα σε μια εβδομάδα θα μπορέσω να τα έχω και τα 2?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιβλιάριο .. μπορείς να το βγάλεις σε 10 μέρες .

για την άδεια εργασία .. θα τους πας ταυτότητα + βιβλάριο υγείας και θα κάνει κανα μήνα να βγεί , αλλά θα σε δώσουν σημείωμα ότι έχει δώσει τα χαρτιά και θα βγεία η άδεια εργασίας ..

 

άρα σε 10 - 12 μέρες .. είσαι καλυμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και έμενα το ίδιο μου είπαν παρατήρησα ότι στους περισσοτερους νομούς

ζητούν ένα κατεβατό από εξετάσεις.

 

για να γλιτωσεις ταλαιπωρια δινεις ενα 80-100 ευρω και το βγαζεις και ετσι σε 3 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια,

μαρκο δλδ για το βιβλιαριο δε σου δινουν αναλογο αποδεικτικο μεχρι την εκδοση?

τασο δοκιμασμενο?:-)

ναι και εγω που Το χρειαστηκα

περιση σαν σερβιτορος απο το να τρεχω στα νοσοκομεια το πηρα με 80ευρω ετσι απο ατομο βεβαια που ειχε ακρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

παιδια..θελω να βγαλω τυπικα ενα βιβλιαριο υγειας..χρειαζεται κοπρανα κτλ ?γτ αν θυμαμαι καλα ακουσα οτι θελει ακτινογραφια θωρακος και κατι χαρτια κ μετα τα πας για αδεια εργασιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου,προσφατα εβγαλα βιβλιαριο υγειας κ πηγα να μ βγαλουν αδεια εργασιας.Εγω μενω Κομοτηνη,κ εδω για το βιβλιαριο τους πηγα φωτογραφια κ ακτινογραφια θωρακος.Οσον αφορα την αδεια,ηθελαν το βιβλιαριο κ λιγα λεφτα( 6 ευρω).Τιποτα αλλο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ακτινογραφια θωρακως πρεπει να ειναι απο δημοσια ιατρεια η πειραζει αν ειναι απο ιδιωτικα?

 

Εγω εκανα τις εξετασει στη βιοιατρικη. (Επειδη στο ικα το ακτινολογικο ηταν off) Στη νομαρχεια δεν ειχαν προβλημα που οι εξετασεις ηταν απο ιδιωτικο ιατρειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλημερα.Πηγα να πιασω δουλεια σε μια καφετερεια και μου ζητησαν να βγαλω αυτα τα δυο.Εκανα τις εξετασεις σε ιδιοτικο νοσοκομιο.(επιτρεπετε).Ειδα στο ενα site ποσ χριαζετε γνοματευση...Τι ειναι αυτο? Πρεπει να πας τις εξετασεις σε καπιον γιατρο πριν πας στιν νομαρχια για τιν εκδοση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...