Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα έκανα παραγγελία μετά από πολύ-πολύ καιρό και περιμένω να δω τι θα γίνει. Ευελπιστώ ότι θα τη γλιτώσω, καθώς δοκιμαστικά πήρα μόνο ένα ζευγάρι παπούτσια στα $80 (χωρίς εκπτώσεις, μεταφορικά κλπ). Οπωσδήποτε μου έκανε άσχημη εντύπωση η αύξηση στα μεταφορικά ($40, έλεος, το καλοκαίρι ήταν 32...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουριος στο forum και γραφτηκα κατ αρχην για να μου λυσετε μια απορια!!!ξερετε και εμπειρικα και αμα ξερετε αυτο το site αν ειναι αξιοπιστο??με παραξενεψε που στο checkout δεν ειχε λουκετο!!και εχω ενδιασμουσ για το αν ειναι μουφα τα προ'ι'οντα του ή ακομα χειρωτερα μην μου φανε τα λεφτα και δεν ερθει ποτε αυτο που θελω!!!ελπιζω να μην κουρασα ευχαριστω εκ των προταιρων!!! :)

 

ξεχασα να βαλω το link!!!:P

http://www.diesel-sales.com/wakko-00bxg02-p-224.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απατεώνες μου φαίνονται. Registration στις Μπαχάμες και πρακτικά καμία καταχώρηση στη μηχανή της Google.

 

Το κερασάκι στην τούρτα: http://www.scambook.com/report/view/70692/diesel-sales.com,-SHUNCHANGFIRM-CO-LTD-False-Advertising-for-$520.00-on-01-26-2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνομαι αρκετό καιρό για να παραγγείλω από Αμερική κάτι προιόντα ρουχισμό nba( δυστυχώς μόνο από αμερική βρίσκεις ικανοποιητική ποικιλία).Βρήκα 2 αξιόπιστα site και ρώτησα τον τρόπο που μου στέλνουν τα δέματα. Το ένα μου απάντησε πως χρησιμοποιεί την DHL Global Mail και ότι η τελική μεταφορά θα γίνει το πολύ σε 5 εβδομάδες από την ταχυδρομική υπηρεσία της περιοχής μου.Το άλλο μου απάντησε πως το international shipping στην Ελλάδα είναι μέσω του Hellenic Post. Ποιο από τα δύο θα έπρεπε κατά την γνώμη σας να επιλέξω ώστε να γλιτώσω το τελωνείο? (Το δέμα θα περιλαμβάνει 4-5 t-shirt συνολικής αξίας 110-130 δολλάρια μαζί με μεταφορικά . Μαζί με το δέμα θα αναγράφεται και ο λογαριασμός πληρωμής) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Πάντως μετά από πολύ ψάξιμο τις τιμές του eastbay δεν τις έχει πουθενά.

Φίλε μου καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο post έχω μεσάνυχτα από θέματα εκτελωνισμού. Βρήκα κάποια προιόντα στο site που αναφέρεις eastbay.com και σκέφτομαι να τα παραγγείλω.Όταν τους ρώτησα πώς γίνεται η μεταφορά μου απάντησαν:Our international shipping to Greece is through Hellenic Post. Γνωρίζεις αν θα πληρώσω τελωνείο? Όσο για τις τιμές του site συμφωνώ μαζί σου. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eastbay στέλνει με usps (ελτα αμερικής).

Το θέμα του τελωνείου αν διαβάσεις και πιο πάνω είναι πια Λοττο και κανείς δεν είναι σίγουρος.

Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις κάνε στο google μια αναζήτηση "eastbay coupons" και ένα 15% θα το γλυτώσεις τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνομαι αρκετό καιρό για να παραγγείλω από Αμερική κάτι προιόντα ρουχισμό nba( δυστυχώς μόνο από αμερική βρίσκεις ικανοποιητική ποικιλία).Βρήκα 2 αξιόπιστα site και ρώτησα τον τρόπο που μου στέλνουν τα δέματα. Το ένα μου απάντησε πως χρησιμοποιεί την DHL Global Mail και ότι η τελική μεταφορά θα γίνει το πολύ σε 5 εβδομάδες από την ταχυδρομική υπηρεσία της περιοχής μου.Το άλλο μου απάντησε πως το international shipping στην Ελλάδα είναι μέσω του Hellenic Post. Ποιο από τα δύο θα έπρεπε κατά την γνώμη σας να επιλέξω ώστε να γλιτώσω το τελωνείο? (Το δέμα θα περιλαμβάνει 4-5 t-shirt συνολικής αξίας 110-130 δολλάρια μαζί με μεταφορικά . Μαζί με το δέμα θα αναγράφεται και ο λογαριασμός πληρωμής) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Φίλε μου καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο post έχω μεσάνυχτα από θέματα εκτελωνισμού. Βρήκα κάποια προιόντα στο site που αναφέρεις eastbay.com και σκέφτομαι να τα παραγγείλω.Όταν τους ρώτησα πώς γίνεται η μεταφορά μου απάντησαν:Our international shipping to Greece is through Hellenic Post. Γνωρίζεις αν θα πληρώσω τελωνείο? Όσο για τις τιμές του site συμφωνώ μαζί σου. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

 

Το eastbay στέλνει με usps (ελτα αμερικής).

Το θέμα του τελωνείου αν διαβάσεις και πιο πάνω είναι πια Λοττο και κανείς δεν είναι σίγουρος.

Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις κάνε στο google μια αναζήτηση "eastbay coupons" και ένα 15% θα το γλυτώσεις τουλάχιστον.

.

 

+1000 στα παραπάνω.

Επεξ/σία από CyberVibe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eastbay στέλνει με usps (ελτα αμερικής).

Το θέμα του τελωνείου αν διαβάσεις και πιο πάνω είναι πια Λοττο και κανείς δεν είναι σίγουρος.

Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις κάνε στο google μια αναζήτηση "eastbay coupons" και ένα 15% θα το γλυτώσεις τουλάχιστον.

Μήπως γνωρίζεις τότε πόσο να περιμένω τελωνείο (άμα τελικά δεν το γλιτώσω) για 2 παντελόνια και 3 t-shirt αξίας με μεταφορικά 125-160 δολλάρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά μην τα υπολογίζεις. Το τελωνείο κοιτάει μόνο την τιμή που αναγράφεται στο δέμα. Αυτή είναι η αρχική τιμή των προϊόντων, χωρίς τα μεταφορικά και -δυστυχώς- χωρίς την οποια έκπτωση.

 

Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν στάνταρ έξοδα εκτελωνισμού. Συνήθως κυμαίνονται μεταξύ του 30-60% της ονομαστικής αξίας των προϊόντων αλλά δεν ξέρω με ποιό κριτήριο υπολογίζονται. Κάνοντας μια σούπερ μπακάλικη εκτίμηση, θα σου έλεγα ότι αν στα σταματήσουν στο τελωνείο, ίσως δώσεις γύρω στα 50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά μην τα υπολογίζεις. Το τελωνείο κοιτάει μόνο την τιμή που αναγράφεται στο δέμα. Αυτή είναι η αρχική τιμή των προϊόντων, χωρίς τα μεταφορικά και -δυστυχώς- χωρίς την οποια έκπτωση.

 

Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν στάνταρ έξοδα εκτελωνισμού. Συνήθως κυμαίνονται μεταξύ του 30-60% της ονομαστικής αξίας των προϊόντων αλλά δεν ξέρω με ποιό κριτήριο υπολογίζονται. Κάνοντας μια σούπερ μπακάλικη εκτίμηση, θα σου έλεγα ότι αν στα σταματήσουν στο τελωνείο, ίσως δώσεις γύρω στα 50 ευρώ.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Μία τελευταία ερώτηση βοηθάει αν τους πω να μου στείλουν το πακέτο με την αναγραφή δώρο και τον λογαριασμό σε ξεχωριστό package?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, νομίζω το eastbay δεν δέχεται να κάνει τέτοια πράγματα. Αν κάποιος το έχει καταφέρει, ας με διορθώσει.

 

Έχω την εντύπωση πως γίνεται. Ρώτησα άν μπορώ να γράψω ότι είναι δώρο και μου απάντησαν ναι. Τώρα για τα διαφορετικά πακέτα υποθέτω ότι γίνεται αφού μπορώ να αλλάξω το billing adress και να βάλω μία διεύθυνση ενός φίλου ή συγγενή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όμως δεν είναι το ίδιο πράγμα. Το "δώρο" έχει έννοια στο τελωνείο αν η αξία του δέματος είναι μέχρι 45 ευρώ (τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν 1-2 χρόνια, φαντάζομαι πως ισχύει ακόμα).

 

Εφόσον το eastbay αναγράφει την πραγματική αξία πάνω στο πακέτο (που λογικά θα είναι πολύ μεγαλύτερη), είτε σου γράψουν "δώρο" είτε όχι τα τυχόν έξοδα εκτελωνισμού θα είναι τα ίδια. Το κόλπο του "δώρου" έχει περισσότερη πέραση στο ebay, όπου ο πωλητής δέχεται να γράψει ό,τι τιμή να 'ναι στο πακέτο. Το eastbay δεν το κάνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...