Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' ότι βλέπω πουλάνε και μέσω Amazon, άρα θα είναι αξιόπιστοι: http://www.amazon.co.uk/gp/node/index.html?ie=UTF8&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&me=A1O9F92XIZW3H&merchant=A1O9F92XIZW3H&redirect=true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετα απο 12 μερες στο τελωνειο το δεμα ηρθε στο ταχυδρομειο Αλιμου ( ενω μενω και εχει σαν διευθυνση παραδοσης την Γλυφαδα), με 98,5 ευρω προστιμο στα 171. Οκ λεω μετα απο τοσες παραγγελιες δεν βαριεσαι, επιτελους θα παρω και τα παπουτσια.

 

Παω σπιτι και το ενα ζευγαρι στο αριστερο παπουτσι εχει μια μεγαλη μαυρη γραμμη περιπου 4 cm (οποιος ξερει απο τα KD7, παραλληλα με το nike swoosh) το οποιο με ξενερωσε περισσοτερο απο το προστιμο. Αν φταει το eastbay η κανας τελωνης δεν θα μαθω ποτε.

 

Στελνω λοιπον μηνυμα στο eastbay μεσω chat και φωτο, μου λενε οτι το προιον εφυγε σε αριστη κατασταση απο αυτους, αλλα μπορω να το επιστρεψω και να παρω καινουργιο ζευγαρι, το οποιο παρολο ειναι τεραστια ταλαιπωρια και θα κανω.

 

Γενικα καταραμενη απο την αρχη αυτη η παραγγελια.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σιγουρα εφυγε αριστο απο το eastbay,  καλυτερα να επικοινωνησεις με το τελωνειο, οχι οτι θα βρεις το δικιο σου αλλα οκ.

τωρα πως θα το επιστρεψεις? ποιος θα πληρωσει τα εξοδα αποστολης? δεν θα ξαναπληρωσεις τελωνειο μετα?μπελας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως σε τέτοιες περιπτώσεις τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν τον πελάτη. Ίσως όμως το ΕΒ σου χαρίσει το επόμενο shipping ή δώσει κανα κουπόνι δώρο (πιο πιθανό το πρώτο). Έχουν πολύ καλό support πάντως. Τώρα για το τι έφταιξε σε αυτή την περίπτωση, τρέχα γύρευε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, θέλω και εγώ να κάνω μία αγορά από το eastbay, συγκεκριμένα τα Air Jordan XX9, 225$.

Διάβασα σχεδον όλο το thread και απογοητεύτηκα όσο νά ναι... Συνολικά η παραγγελία με έξοδα αποστολής βγαίνει 288$, πιστεύετε ότι θα με μαδήσουν στο τελωνείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σιγουρα εφυγε αριστο απο το eastbay,  καλυτερα να επικοινωνησεις με το τελωνειο, οχι οτι θα βρεις το δικιο σου αλλα οκ.

τωρα πως θα το επιστρεψεις? ποιος θα πληρωσει τα εξοδα αποστολης? δεν θα ξαναπληρωσεις τελωνειο μετα?μπελας!

Το δεμα το εχω ηδη στειλει με δικα μου εξοδα αποστολης. Τελωνειο δεν θα πληρωσω ξανα με διαβεβαιωσαν διοτι θα γραψουν οτι ειναι αντικατασταση ελλατωματικου προιοντος και δεν θα εχει τιμη πανω.

 

Νομίζω πως σε τέτοιες περιπτώσεις τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν τον πελάτη. Ίσως όμως το ΕΒ σου χαρίσει το επόμενο shipping ή δώσει κανα κουπόνι δώρο (πιο πιθανό το πρώτο). Έχουν πολύ καλό support πάντως. Τώρα για το τι έφταιξε σε αυτή την περίπτωση, τρέχα γύρευε...

Αφου τους εξηγησα οτι και το προιον ηταν σκαρτο και εφαγα χοντρο τελωνειο μου εδωσαν εναν ειδικο κωδικο για 40% εκπτωση στην επομενη παραγγελια  χωρις minimum οριο.

 

Καλησπέρα και από εμένα, θέλω και εγώ να κάνω μία αγορά από το eastbay, συγκεκριμένα τα Air Jordan XX9, 225$.

Διάβασα σχεδον όλο το thread και απογοητεύτηκα όσο νά ναι... Συνολικά η παραγγελία με έξοδα αποστολής βγαίνει 288$, πιστεύετε ότι θα με μαδήσουν στο τελωνείο?

Ποτε δεν ξερεις. Ακομα δεν εχω καταλαβει το λογο που κρατανε ενα δεμα. Εχω κανει πολυ μεγαλυτερες παραγγελιες στο παρελθον απο την δικια σου (πχ 4 ζευγαρια παπουτσια και κατι μπλουζακια καπου στα 370$ η οποια μαλιστα ειχε ερθει σε 2 κουτια, αλλα και αρκετες αλλες στην ιδια τιμη με την προηγουμενη μου, που τελικα εφαγε) και ηρθαν κανονικα χωρις τελωνειο. Πιστευω πλεον οτι ειναι τυχαιο. Aν παντως φας τελωνειο με αυτα τα λεφτα, να περιμενεις τουλαχιστον το 50% της τιμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεει εισαγωγη στο τελωνειο σιγουρα πληρωνεις? η μπορει να περασει κιολας τζαμπα? δεν θυμαμαι τι ελεγε παλια.

λεει οτι εκατσε μονο 14 λεπτα στο τελωνειο. ελπιζω οτι περασε ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεει εισαγωγη στο τελωνειο σιγουρα πληρωνεις? η μπορει να περασει κιολας τζαμπα? δεν θυμαμαι τι ελεγε παλια.

λεει οτι εκατσε μονο 14 λεπτα στο τελωνειο. ελπιζω οτι περασε ετσι

Ολα τα δεματα περνανε τελωνειο αρα και σε ολα γραφει το κλασσικο ''Εισαγωγη στο τελωνειο''.. Αν σου βγαλει σε 1-2 μερες και το ''Κλεισιμο απο ΚΔ αεροδρομιου'' σημαινει οτι το γλυτωσες.. Εμενα που εφαγα τελωνειο μου ειχε μεινει στο ''εισαγωγη'' 12 μερες κολλημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εμπειρικός κανόνας είναι πως αν το δέμα φύγει από το τελωνείο μέσα σε μία (άντε δύο) μέρες, τότε δεν πληρώνεις τίποτα. Αλλά όπως και όλα τα πράγματα περί τελωνείου, κανένας δεν μπορεί ποτέ να είναι εντελώς σίγουρος.

 

ps: με πρόλαβε ο Sosa και τα είπε καλύτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κλεισιμο απο κατ αεροδρομιου εγινε 4 ωρες μετα το εισαγωγη στο τελωνειο.

ειναι ηδη προς παραδοση..

ρωτησα και δεν υπαρχει κοστος. ουτε καν τα 3Ε.

πια τα φερνει elta-courier και οχι τα ελτα. 

Θα χτυπησω και 2ο ζευγαρι. παιζει κανα 20%?

Επεξ/σία από Eki_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα, ολα οκ. τιμη πανω ειχε 119$. Δηλαδη οσο είχε το παπούτσι μονο. Ούτε μεταφορικα ούτε τιποτα.

εχω ξενερωσει όμως με το νουμερο. Παίρνα τα airmax απο το 2007 και πρώτη φορά το 43 μου φαίνεται πιο μεγάλο. Και δεν είναι ιδέα μου γτ έβαλα τα παπούτσια δίπλα δίπλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει από τις 2 Σεπτεμβρίου τα air max από το ebay. Tracking δε δίνει. Πότε περίπου να τα περιμένω και πώς κοιτάτε σε ποιο στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει από τις 2 Σεπτεμβρίου τα air max από το ebay. Tracking δε δίνει. Πότε περίπου να τα περιμένω και πώς κοιτάτε σε ποιο στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σας;

Πες μας πρώτα. Από ποιά χώρα τα πήρες? Είσαι σίγουρος ότι δεν πήρες tracking? Σου στέλνουν εμαιλ ότι η παραγγελία έγινε shipped δηλαδή ότι παραδόθηκε στα ταχυδρομεία η σε κάποιες περιπτώσεις σε εταιρείες ταχυμεταφορών( courier).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...