Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μωρέ μου άρεσαν, απλά δεν μου έκατσε καλά αυτό με το δάχτυλο, πόσο μάλλον όταν είχα ήδη συμπληρώσει ένα μήνα και βάλε με τα Columbia χωρίς κανένα θέμα και τα έχω και πόσα χρόνια, σμρ έβαλα πιο χοντρή κάλτσα καλύτερα πήγε, γενικώς πάντως μετά από μερικά χλμ αισθάνομαι να μην πατάει καλά το δεξί πόδι, κάτι είχα διαβάσει για διαστολή ή συστολή στο τρέξιμο, δεν θυμάμαι και δεν ξέρω κι αν έχει να κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοείται πως όλα τα παπούτσια δεν κάθονται το ίδιο καλά σε όλους, για αυτό λέω πως πρέπει να αγοράζουμε χωρίς προκαταλήψεις τιμής, μάρκας ή εμφάνισης. Άλλοι έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία και δεν μπορούν να προσασμοστούν εύκολα σε νέα παπούτσια, άλλοι πάλι τρέχουν ακόμη και με άρβυλα, είναι στον άνθρωπο. Πάντως να ξέρεις, αν τρέχεις συστηματικά, μην περιμένεις να μην πονάς, ο πόνος θα είναι πλέον μέρος της καθημερινότητάς σου!.. Χωρίς να είμαι κανένας σοβαρός δρομέας, τα τελευταία 6 χρόνια που τρέχω κάπως πιο συχνά έχω πόνους που έρχονται και φεύγουν σε κάθε σημείο των ποδιών και δεν έχω μείνει και πολλές μέρες χωρίς πόνους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Αυτό για τα άρβυλα μού θύμισε τις μέρες του στρατού, οπού πραγματικά τα είχα συνηθίσει τόσο πολύ που έπαιζα ακόμα και  μπάσκετ με αυτά (και με βόλευαν περισσότερο από αθλητικά παπούτσια). Ακόμα και μετά που απολύθηκα, τα φορούσα για αρκετούς μήνες μέχρι να ξεσυνηθίσω.

 

Για την πελματιαία απονευρωσίτιδα που αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα, ομολογώ ότι δεν ήξερα τι είναι.Το έψαξα και συνειδητοποίησα ότι τουλάχιστον 2-3 φορές είχα παρουσιάσει κι εγώ παρόμοια συμπτώματα (μάλλον κάποια φλεγμονή) και η ταλαιπωρία ήταν τεράστια, το σκέφτομαι μετά από 15 χρόνια και ανατριχιάζω. Νομίζω πως για όσους έχουν κάποια ιδιαιτερότητα στο πέλμα, τελικά κανένα παπούτσι δεν είναι "ακριβό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το ακριβό δεν σημαίνει και ότι θα σου ταιριάξει. Την περίοδο που πίστεψα ότι θα γίνω μεγάλος δρομέας μετά από άπειρο ψάξιμο, πελματογραφήματα και άλλα χαζά πήρα ένα ζευγάρι mizuno που, θεωρητικά, τα είχαν φτιάξει για εμένα. Το αποτέλεσμα ήταν πόνοι στις γάμπες και στα γόνατα που έμειναν για μήνες μετά την αντικατάσταση των παπουτσιών. Από όσο το έψαξα περισσότερο εκ των υστέρων, έμαθα ότι τα mizuno είναι κορυφαία, αλλά σκληρά και δεν κάθονται καλά σε όλους. Αντικατέστησα τα mizuno με ένα ζευγάρι "ταπεινά" puma του πενηντάρικου (εντάξει, προσφορά ήταν...) και σώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Ειμαι μεταξυ των

-  Asics Gel Pulse 6

-  Asics Gel Zaraca 3

- Asics Gel Xalion 2

 

Τι λετε?

Τα θελω για περπατημα, ισως λιγο τρεξιμο (max 5Km).

Επειδη ειναι τα πρωτα μου asics, απο υλικο και αντοχη τι λενε?

 

Το asics.com ειναι αξιοπιστο ή μαιμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το επίσημο site της εταιρείας είναι κι αυτό μαϊμού, τότε αλίμονό μας :P

 

Σωστα! Λαθος μου. Εχετε παραγγειλει και ολα ΟΚ με το site αυτο?

Για τα μοντελα αυτα τι εχετε να πειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμένο μαγαζί υπάρχουν κάμποσα σχόλια στην παρούσα συζήτηση που καλύπτουν περίοδο 4+ ετών, κάνε ένα search (πάνω δεξιά) και θα τα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Με το eastbay.com τι παίζει παιδιά τη σήμερον ημέρα;

 

Τελωνείο; Χρεώσεις; minimum maximum ποσό αγοράς, κτλ; 

 

κάποιος να δώσει μερικές συμβουλές! 

 

Αν δεν έχω χάσει επεισόδια λόγω διακοπών, λογικά ισχύουν ακόμα οι περιορισμοί των capital controls. Οπότε δεν μπορούμε να αγοράσουμε τίποτα από το eastbay και λύνεται το πρόβλημα αφ' εαυτού. Αν ισχύει κάτι διαφορετικό, ας μας ενημερώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχω χάσει επεισόδια λόγω διακοπών, λογικά ισχύουν ακόμα οι περιορισμοί των capital controls. Οπότε δεν μπορούμε να αγοράσουμε τίποτα από το eastbay και λύνεται το πρόβλημα αφ' εαυτού. Αν ισχύει κάτι διαφορετικό, ας μας ενημερώσει κάποιος.

Δεχεται paypal ομως!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...