Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα βοηθεια παιδια με το εξης μοντελο της adidas zx 750 η καποιο αντιστοιχο!και επειδη ειναι παλιο μοντελο λιγο δυσκολο να το βρεις!!!στην Ελλαδα δεν βρισκω νουμερα αλλα και οι τιμες ειναι υψηλες!!!Πειτε μου καποια sites(εξωτερικου) με καλες τιμες (πχ σαν το sportdirect)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με αγορά παπουτσιών ?

 

Αναζητώ τα

Air jordan 6 VI

αλλά δεν ξέρω κάποιο κατάστημα ( κίνα κλπ ) οπου μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει η αποστολή.

Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να έχει αγοράσει κιόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! εχει καποιος γνωμη για το site mybrand.shoes αν ειναι αξιοπιστο και εχει αυθεντικα παπουτσια; 

 

Είναι site το οποίο έχει αναφερθεί πάμπολλες φορές στην παρούσα συζήτηση. Κάνε ένα κόπο να ψάξεις για "mybrand" πάνω δεξιά στο site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι έκανα κανονικα αγορά απο eastbay αξίας $180 συν $40 τα μεταφορικά χρησιμοποιώντας υπόλοιπο απο το balance του paypal.Το κουτί ήταν αρκετά μεγάλο καθώς περιείχε δυο ζευγάρια παπούτσια.Η παραγγελία έγινε 2/9 και το δέμα έφτασε Ελλάδα στις 9/9 με παράδοση απο ΕΛΤΑ courrier και ευτυχώς χωρις να περάσει τελωνείο.Αρκετα γρήγορα λοιπόν οπότε ξαναβαζω το eastbay στα υπόψιν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εχει ξανασυζητηθει καπου, κλασικη απορια πιστευω....

 

Πως αγοραζεις παπουτσια απο νετ, αν δεν την ξερεις την μαρκα, αν δεν τα εχεις ξανα-αγορασει και δεν τα εχεις ηδη?

Εννοω, πως να πετυχεις το νουμερο;

Εγω στην πλειοψηφια των παπουτσιων μου φορω 43, αλλα εχω ζευγαρια 42, ακομη και 44, αναλογα με την φόρμα των παπουτσιων.

Αρα;

 

Εχω αγορασει παπουτσια απο εξωτερικο, αλλα μονο απο μαρκες που ειχα ηδη αγορασει στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρόμοιες περιπτώσεις εγώ συνήθως αγοράζω (καλού-κακού) μισό με ένα νούμερο μεγαλύτερα. Καλύτερα να περισσεύει παρά να μη χωράει. Νομίζω όμως ότι υπάρχουν πίνακες που συγκρίνουν τις διάφορες μάρκες μεταξύ τους. Πχ. εδώ συγκρίνουν Nike, Reebok, Adidas και (υποτίθεται) το μέσο όρο από άλλες μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο, αυτο λεει η λογικη, αν δεν εισαι σιγουρος, παρε ενα νουμερο παραπανω.

Αλλα πχ οταν εγω φοραω 43, τι να παρω, 44? Ναι, με 44 πιστευω οτι αποκλειω το ενδεχομενο να μην μου χωράει, οποτε δεν θα πεταχτουν τα λεφτα μου.

Αλλα το ασχημο ειναι οτι μπορει να μου εκανε και το 43, και το 44 μπορει μεν να ειναι safe επιλογη, αλλα τελικα να μου ειναι πολυ μεγαλο!

Ή αν ειναι μεγαλο, βαζεις μεσα πάτους και ειναι ok?

 

----

Κοιταζω αυτη την εποχη για μποτάκια firetrap, αν τα εχει κανεις ας πει δυο λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτους ή πιο χοντρές κάλτσες (ή ακόμα και δύο ζευγάρια κάλτσες για τους πιο μερακλήδες).

 

Εμπειρικά πάντως ακόμα και τα παπούτσια που μου πέφτουν πιο μεγάλα, δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα γιατί με τα πολλά τα συνηθίζω ειδικά αν δεν τα θέλω για συγκεκριμένες δραστηριότητες (μπάσκετ/τρέξιμο κλπ). Αντιθέτως με ένα μικρό παπούτσι δεν υπάρχει ποτέ σωτηρία, γιατί ναι μεν μπορεί να "ανοίξει" στο πλάτος αλλά ποτέ στο μήκος.

 

Στη χειρότερη το πουλάς στο insomnia :P Μιας και θα είναι πρακτικά αχρησιμοποίητο, θα πιάσει καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου πει κανενας τι να προτιμησω,amazon.com ή eastbay;;;απο οσα ξερω και τα δυο ειναι πολυ αξιοπιστα
στο amazon ομως στελνονται απο taiwan,και δεν λεει fulfilled by amazon,οποτε με αγχωνει λιγο αυτο το"απο taiwan"

μπορειτε λιγο να με βοηθησετε να διαλεξω μαγαζι;;
και κατι αλλο σε ποσες μερες παιζει να ρθουν;;

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...