Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξερω το μαγαζι αλλα δεν τα εχει δυστυχως.

Τα βρηκα σε καποια καταστηματα απο το εξωτερικο αλλα επειδη δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει αλλη φορα δεν θελω να το ρισκαρω.

Ηθελα να τα βρω απο Ελλαδα αν γινοταν και να τα παρω απο εδω αλλα δεν τα εχω δει σε κανενα μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ξερω το μαγαζι αλλα δεν τα εχει δυστυχως.

Τα βρηκα σε καποια καταστηματα απο το εξωτερικο αλλα επειδη δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει αλλη φορα δεν θελω να το ρισκαρω.

Ηθελα να τα βρω απο Ελλαδα αν γινοταν και να τα παρω απο εδω αλλα δεν τα εχω δει σε κανενα μαγαζι.

για δες και το sneaker10.gr, πολύ αξιόπιστο, έχω αγοράσει αρκετές φορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω τα παρακάτω παπούτσια είτε από Ελλάδα είτε από καποιο 100% αξιόπιστο καταστήματα στην Ευρώπη?

http://hypebeast.com/2015/11/adidas-originals-eqt-running-support-93-herzo

http://sneakerbardetroit.com/adidas-eqt-running-support-93-green-earth/

http://sneakerbardetroit.com/adidas-eqt-running-support-93-hemp/

 

Ποια είναι τα ποιο αξιόπιστα καταστήματα ανά την Ευρώπη για αγορά sneakers γνωρίζει κανεις?

Ωραία σειρά αυτή!

Δες  εδώ

60 λίρες + 10 λίρες τα μεταφορικά.Έχει και τα υπόλοιπα δύο που ζητάς,αν δεν κάνω λάθος.Δεν έχει τύχει να παραγγείλω αλλά δέχομαι mail και μου φαίνεται αξιόπιστο μαγαζί...εννοείται πως δέχεται πληρωμές μέσω paypal.Ελπίζω να βοήθησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες και το sneaker10.gr, πολύ αξιόπιστο, έχω αγοράσει αρκετές φορές!

Ψωνιζω απο εκει αλλα δυστυχως δεν τα εχει ουτε κι εκει.

Οντως αξιοπιστιο καταστημα.

Ωραία σειρά αυτή!

Δες  εδώ

60 λίρες + 10 λίρες τα μεταφορικά.Έχει και τα υπόλοιπα δύο που ζητάς,αν δεν κάνω λάθος.Δεν έχει τύχει να παραγγείλω αλλά δέχομαι mail και μου φαίνεται αξιόπιστο μαγαζί...εννοείται πως δέχεται πληρωμές μέσω paypal.Ελπίζω να βοήθησα :)

Το ξερω κι αυτο οπως και μερικα αλλα που βρηκα αλλα δεν γνωριζω και κανεναν που να εχει παραγγειλει απο αυτα τα eshop και δεν θελω να το ρισκαρω με καρτα γιατι σε δυο που ειχα δοκιμασει με paypal δεν μπορεσα να κανω την συναλλαγη.

Εχω διαβασει και μερικα review για μερικα καταστηματα και δεν λενε και τα καλυτερα λογια.

Θα ξαναπροσπαθησω και σε αλλα δυο καταστηματα που εχω βρει με paypal να δω αν περασει η πληρωμη γιατι καρτα απευθειας δεν βαζω.Δεν μπορω να κανω και το γνωστο κολπο με paypal balance και εχω θεμα.

Δεν τα εχω βρει και σε κανενα φυσικο καταστημα ρε γαμωτο για να τα παρω απο Ελλαδα.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα τις προηγουμενες σελιδες που πηγαινουν χρονικα μεχρι αρχες Ιανουαριου 2015.

Οι γνωμες για ιστοσελιδες/μοντελα ειναι 99% για αθλητικο παπουτσι.

Εχει κανεις εμπειρια με αγορες για αλλου τυπου παπουτσια,π.χ. σκαρπινι δετο;

Στο spartoo εχω δει μονο και δεν θεωρω τις τιμες ιδιαιτερα καλες.

Κατι Carlington  σε σχετικα προσιτο παπουτσι δεν μου εμπνεουν εμπιστοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Googlare charls clinkard online selling uk με φυσικα καταστηματα, αξιοπιστο και με καλες τιμες στις εκπτωσεις! Εχω παρει πολλα ζευγαρια timberland,clarks,rockport. Eπισης clarks com η eu νομιζω. Δυστυχως το clarks.uk αν και εχει καλες τιμες σε σχεση με τα αλλα εχει για παραδοση μονο Αγγλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια χαρά αξιόπιστο είναι! αγοράζω συναίχεια απο το mybrand.shoes. Εχουν και κατάστημα στην Πετρούπολη και μπορείς να πας να τα δείς πριν αγοράσεις κάτι. 

 

Δοκίμασε να πας στο κατάστημα τους στην Πετρουπόλεως 59 αν θέλεις να σιγουρευτείς οτι δε θα φας μπανάνες...Προσωπικά έχω πάρει και για μένα και για τους φίλους μου απο κεί και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

 

Μπορείς να δεις και εδώ http://www.spartoo.gr/shoes.php. Έχει και εκπτώσεις τώρα, θα βρεις καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι ξέρει κανείς που μπορώ να βρω Adidas Superstar σε τιμές που να μην είναι 90+ €; Έχει γενέθλια ο αδερφός μου και σκέφτομαι να του τα πάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασε κανενας πρόσφατα απο eastbay ? θελω να μάθω εαν πλήρωσε τελωνείο? 

Κι εμενα με τρωει εδω και αρκετο καιρο , απλα μια απ τα ιδια φοβαμαι το τελωνειο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελωνείο πάντως δεν είναι κάτι τραγικό. Συνήθως πληρώνουμε ένα +23% για το ΦΠΑ και άλλα 10-20 ευρώ για διάφορα κερατιάτικα έξοδα. Πάει να πει ένα παπούτσι των 100 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά, άντε να φτάσει 130-140 αν παίξει τελωνείο. Τα οποία πληρώνουμε στο τοπικό κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ (δηλ. δεν χρειάζεται να τρέχουμε μέχρι το αεροδρόμιο ή όπου αλλού έχει τελωνεία).

 

Για ένα μοντέλο που δεν πωλείται καν στην Ελλάδα (ή την Ευρώπη) νομίζω πως αξίζει τον κόπο και το ρίσκο. Αντιθέτως αν θέλουμε ντε και σώνει το τελευταίο Air Max και προτιμούμε το EB για να γλυτώσουμε 30-40 ευρώ, τότε είναι πιθανό να το μετανιώσουμε αφού είναι μοντέλο κράχτης για τους τελώνες και τους φαρισαίους, ενώ λόγω της υψηλής τιμής, το +23% θα πονέσει πολύ περισσότερο.

 

Σε όποιον ενδιαφέρεται, θα πρότεινα να κάνει μια δοκιμαστική αγορά για προϊόντα της πρώτης κατηγορίας (δηλ. αυτά που δεν μπορούν να βρεθούν στην ντόπια αγορά). Στη χειρότερη θα πει έδωσα +40 ευρώ για ένα φοβερό Nike/Jordan/κλπ που δεν το έχει κανένας άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχουν και στην Ευρωπη αξιολογα καταστηματα για αγορές παπουτσιών (Kickz.com, Nike.com , adidas.gr) οποτε δυσκολα να υπαρχουν τρελα σχεδια που δεν μπορεις να τα βρεις . Τo eastbay προσθετει 40 ευρω για τα μεταφορικά οποτε τα 100 ευρω γινονται 140 την συνεχεια την ξερεις :P EB εννοεις το ebay να φανταστω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...