Προς το περιεχόμενο

καλυτερος provider 24MBPS???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας μενω στην περιοχη νικαια-πειραιας και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ποια ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη επιλογη για ιντερνετ provider στα 24mbps σε θεμα ταχυτητας και συνχρονισμου για την περιοχη νικαια?????? thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα ευχαριστημένος και ενθουσιασμένος από τη HOL. Αναφέρομαι στις περιοχές Πειραιά και Κερατσινίου. Αν μένεις όμως κοντά σε Παλαιά Κοκκινιά, τότε ρώτα τους γείτονές σου, γιατί έχει φίλη HOL και κλειδώνει μόλις στα 4. Βέβαια, εγώ συμπεραίνω ότι απλά η γραμμή της έχει πρόβλημα. Εγώ με HOL, δεν έχω δει καμία διαφορά σε σχέση με τον ΟΤΕ. Οι υπηρεσίες που λαμβάνω αυτή τη στιγμή είναι απλά άψογες. Δεν δουλεύω στη HOL, κι ελπίζω να σε βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας μενω στην περιοχη νικαια-πειραιας και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ποια ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη επιλογη για ιντερνετ provider στα 24mbps σε θεμα ταχυτητας και συνχρονισμου για την περιοχη νικαια?????? thanks

 

το καλυτερο που θα κανεις ειναι να δεις τι παιζει στη γειτονια σου και μετα να αποφασησεις.επισης ειναι και θεμα τυχης και σε ποιο dslam θα σε ριξουν.εγω εχω αλλαξει 4 παροχους και ο ενας χειροτερος απο τον αλλο.στο τηλεφωνο ολοι ειναι καλοι.τα προβληματα τους ειναι στο ιντερνετ.παντως οτι και να κανουν οι παροχοι,η μονη εγγυημενη λυση ακομα για το ιντερνετ ειναι μονο ο οτε.μπορει να ειναι λιγο ακριβος,αλλα τουλαχιστον δινει αυτα που πληρωνεις,και πληρωνεις και για αυτα που μπορεις να πιασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Σε θέμα ταχύτητας εξαρτάται από τη γραμμή σου. Σε θέμα υποστήριξης όλοι χάλια είναι (forthnet 2 play εδώ)

 

Η HOL πάντως στη δική μου περίπτωση (2 σπίτια, 2 γραμμές), είναι ΑΨΟΓΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα πρόσφατα πάροχο Tellas--->Forthnet.H μέρα, με... τα βαθιά μεσάνυχτα σάν διαφορά.Ούτε αποσυνδέσεις,ούτε μπουκώματα,ούτε κλαουνιές στύλ: "Γιατι δέν χρησιμοποιήτε το Speedstream;"

 

Tellas max d/l: 1,47Mb/sec

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 13996 kbps

Upstream Rate: 996 kbps

Downstream Margin: 15 db

Upstream Margin: 11 db

Downstream Line Attenuation: 12 db

Upstream Line Attenuation: 2.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 20 db

 

Forthnet max d/l: 2,17 Mb/sec

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 20316 kbps

Upstream Rate: 1020 kbps

Downstream Margin: 7 db

Upstream Margin: 10 db

Downstream Line Attenuation: 11 db

Upstream Line Attenuation: 2 db

Downstream Transmit Power: 9 db

Upstream Transmit Power: 15 db

 

Κατα τ'άλλα σας έφταιγε το Linksys wag200 ε;...Κρετίνοι,απατεώνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον οτι και να λετε,η αληθεια ειναι μια,ο οτε εχει τις μεγαλυτερες ταχυτητες,εγω και στο σπιτι των γονιων μου που εχει ο πατερας μου 24αρα του οτε κλειδωνει στα 23 και στο δικο μου,τα πιανει ολα και τα 24.Μπορει σε καποιους να μην αρεσει αλλα αυτη ειναι η αληθεια,δεν υπαρχει περιπτωση με τον οτε ουτε να σου πεσει ουτε να περιμενεις τα 4αμηνα για να συνδεθεις,μεσα σε 4 μερες θα ειναι ολα κομπλε.!και εαν εχεις προβλημα εχει και το 24αωρο τηλεφωνικο κεντρο υποστιριξης,(1242)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:22 ----------

 

οτε και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
λοιπον οτι και να λετε,η αληθεια ειναι μια,ο οτε εχει τις μεγαλυτερες ταχυτητες,εγω και στο σπιτι των γονιων μου που εχει ο πατερας μου 24αρα του οτε κλειδωνει στα 23 και στο δικο μου,τα πιανει ολα και τα 24.

 

ahem, ότι ISP και να βάλει πάλι τόσα θα πιάνει...

δεν είναι θέμα ΟΤΕ αλλά θέμα απόστασης από το dslam και ποιότητας γραμμής...

 

παιδιά μην παραπληροφορούμε έτσι...

 

---------- Post added at 15:36 ----------

 

δεν υπαρχει περιπτωση με τον οτε ουτε να σου πεσει ουτε να περιμενεις τα 4αμηνα για να συνδεθεις,μεσα σε 4 μερες θα ειναι ολα κομπλε.!και εαν εχεις προβλημα εχει και το 24αωρο τηλεφωνικο κεντρο υποστιριξης

 

υπάρχει και παρά υπάρχει...έχω διαβάσει για άπειρες περιπτώσεις...

 

δεν περιμένεις 4 μήνες για να συνδεθείς πλέον...εδώ και 1+ χρόνο όλοι είναι στον 1 μήνα και αυτό επειδή η αίτηση περνάει από τον ΟΤΕ ο οποίος επίτηδες καθυστερεί...

 

24/7 τηλεφωνικό κέντρο στον ΟΤΕ? @@ μάντολες θα πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα epic thread...

 

Ποιος είναι λέει ο καλύτερος isp... και ο καθένας με επιχειρήματα απείρου κάλους λέει το μακρύ του και το κοντό του.

 

Καταρχήν καλύτερος isp σε τι ? σε αξιοπιστία? σε download? σε ping και με ποιους server? σε support?

 

Δεν υπάρχει καλύτερος isp. Μόνο τυχεροί και άτυχοι χρήστες. Αν είσαι τυχερός, θα είσαι σε καλή απόσταση από dslam (ο άλλος που πιάνει 23 προφανώς είναι στα 100-200 μ. και δεν το ξέρει... ), τα καλώδια του OTE κάτω από το σπίτι σου δε θα είναι σάπια, δε θα έχουν κάνει μαμακίες οι γείτονές σου που θα βραχυκυκλώνουν εσένα, το dslam της περιοχής σου δε θα είναι μπουκωμένο μέχρι εκεί που δεν παίρνει και τέλος ο provider σου θα "σε περνάει" από τα "καλά" κυκλώματα και όχι από ό,τι να ναι...

 

Ανάλογα με το βαθμό ατυχίας σου, χάνεις 1 έως και όλα από τα παραπάνω με αποτέλεσμα υποβαθμισμένες υπηρεσίες.

 

Δεν υπάρχει καλύτερος πάροχος. Είναι θέμα τύχης (και γνώσεων ενίοτε- εδώ ο άλλος είχε ρημάξει το pc του και αλλάξει τον αδόξαστο στο router και έβριζε τον πάροχο σε ένα σωρό φόρουμ. Διαβάζει ο αδαής και πιστεύει σε καλύτερους και χειρότερους παρόχους... _)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ΟΤΕ?Αυτος που οσοι εχουν connex τον βριζουν?Αυτος που ειναι ο πιο ακριβος και κανει συνεχεια disconnec?Που σερνεται συνεχεια?Ελεος με την παραπληροφορηση!

Θα συμφωνισω με καποιους που ειπαν οτι ειναι θεμα τυχης σε τι μοιρα θα πεσεις,εγω προσωπικα εχω forthnet εδω και εναμιση χρονο,ειμαι πολλες ωρες online καθε μερα,στον εναμιση χρονο 1 φορα ηταν που δεν ειχα ιντερνετ για κανα 4-5 ωρες και αυτο γιατι ηταν πιττα το dslam και δεν μπορουσα να σταυρωσω ip,και εκτος απο αλλη μια φορα που σερνοταν παρα πολυ ολη την μερα σε ολη την ελλαδα,πολυ θα το θυμουνται απο περσι:-) αυτο μονο,δεν ξερω αμα ειναι θεμα τυχης αλλα εγω ειμαι ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ποιος ΟΤΕ?Αυτος που οσοι εχουν connex τον βριζουν?Αυτος που ειναι ο πιο ακριβος και κανει συνεχεια disconnec?Που σερνεται συνεχεια?Ελεος με την παραπληροφορηση!

Θα συμφωνισω με καποιους που ειπαν οτι ειναι θεμα τυχης σε τι μοιρα θα πεσεις,εγω προσωπικα εχω forthnet εδω και εναμιση χρονο,ειμαι πολλες ωρες online καθε μερα,στον εναμιση χρονο 1 φορα ηταν που δεν ειχα ιντερνετ για κανα 4-5 ωρες και αυτο γιατι ηταν πιττα το dslam και δεν μπορουσα να σταυρωσω ip,και εκτος απο αλλη μια φορα που σερνοταν παρα πολυ ολη την μερα σε ολη την ελλαδα,πολυ θα το θυμουνται απο περσι:-) αυτο μονο,δεν ξερω αμα ειναι θεμα τυχης αλλα εγω ειμαι ευχαριστημενος

 

Και αντιστοιχα όμως και γω με οτε και οτενετ και τελευταία Connx-tv, είμαι ΤζιΤζι τα τελευταία 2 χρόνια!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...