Προς το περιεχόμενο

Κτελ Κηφισού από μετρό;


running_dap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι είναι πιο κοντά, το πιο εύκολο όμως είναι να κατέβεις Μεταξουργείο και είτε να πάρεις ταξί (ελάχιστη χρέωση), είτε να περπατήσεις 100 μέτρα ως τη στάση του 051 που σε αφήνει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κι όμως...

 

έντιτ/ υπάρχει και πεζογέφυρα, που διασταυρώνει τη Λ. Κηφισσού και σε πάει απέναντι στα ΚΤΕΛ

 

amathensmapgrlg.th.jpg

 

χμμμ... Τα ΚΤΕΛ είναι περίπου εκεί που σημείωσα με την μαύρη κουκίδα, οπότε ο Άγιος Αντώνιος είναι στην ίδια απόσταση με Αιγάλεω και Ελαιώνα.. I stand corrected, λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως...

 

έντιτ/ υπάρχει και πεζογέφυρα, που διασταυρώνει τη Λ. Κηφισσού και σε πάει απέναντι στα ΚΤΕΛ

 

Για να πας από Αγ' Αντώνιο ΚΤΕΛ δε θες πεζογέφυρα αλλά την Γέφυρα ΡΙΟ-ΑΝΤΙΡΙΟ.

 

Κι εγώ ψηφίζω 051

 

ΥΓ : cool signature

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Για να μην ανοίγω νέο thread,ήθελα να ρωτήσω:

Τη Δευτέρα θα πάω Πάτρα με το πρώτο δρομολόγιο των ΚΤΕΛ(05.30) αλλά θα πάρω εκείνη την ώρα το εισιτήριο,φαντάζομαι θα'ναι ανοιχτά τα ταμεία,σωστά;;

(Σόρρυ αν είναι χαζή η ερώτηση,αλλά μου κόλλησε τώρα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Για να μην ανοίγω νέο thread,ήθελα να ρωτήσω:

Τη Δευτέρα θα πάω Πάτρα με το πρώτο δρομολόγιο των ΚΤΕΛ(05.30) αλλά θα πάρω εκείνη την ώρα το εισιτήριο,φαντάζομαι θα'ναι ανοιχτά τα ταμεία,σωστά;;

(Σόρρυ αν είναι χαζή η ερώτηση,αλλά μου κόλλησε τώρα..)

 

εννοείται, θα ναι ο στάνταρ μ******ς, που θα στο δώσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Για να μην ανοίγω νέο thread,ήθελα να ρωτήσω:

Τη Δευτέρα θα πάω Πάτρα με το πρώτο δρομολόγιο των ΚΤΕΛ(05.30) αλλά θα πάρω εκείνη την ώρα το εισιτήριο,φαντάζομαι θα'ναι ανοιχτά τα ταμεία,σωστά;;

(Σόρρυ αν είναι χαζή η ερώτηση,αλλά μου κόλλησε τώρα..)

 

Ίσως και όχι. Ίσως κόψεις στον οδηγό. Πάρε τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ειμαι και κατοικω πειραια.

με ποιο λεωφορειο παω στα κτελ του κηφισου?[για να παρω κτελ για σπαρτη,κεεμ]

εψαξα στο you drive.gr και λεει να παρω ηλεκτρικο και να παω ομονοια και να παρω το 051:cry: ...ομωs; ετσι κανω κυκλο πιστευω!?εχει παρει το ματι μου το 420 στον πειραια,ειναι απ τα μονα λεωφορεια που δεν εχω επιβιβαστει ποτε.κοιταξα ΟΑΣΑ.τζιαρ αλλα εκει απλα λεει

"ΣΤ. ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ". ειναι αυτο που με ενδιαφερει??δλδ επιβιβαζομαι στον πειραια και με παει?η θα με παει σε κανα αλλο υπεραστικο σταθμο?γιατι βλεπω στο udrive οτι εχει δυο κουκιδες οταν εβαλα το φιλτρο για κτελ ενα στο κηφισο και ενα πιο πανω και λεει λιοσιων η κατι τετοιο...να παρω εν ολιγοις το 420 ή θα κανω γκάφα???ευχαριστω εκ των προτερων και καλο υπολοιπο καλοκαιριου σε ολους :shifty:

ΥΓ δεν εχω ταξιδεψει ποτε με κτελ και γι αυτο δε ξερω πως να παω εκει :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν θα κάνεις γκάφα με το 420,απλά θα πρέπει να έχεις το νου σου να σταματήσεις στην στάση ΣΤ. "ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ" που βρίσκεται επι Κηφισού,αλλιώς σε βλέπω για Αγίους Αναργύρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα!!!!!ευχαριστω tenshi !!θα προσπαθησω να χω τον νου μου!αλλωστε θα μαι στο λεωφορειο 6,30 7 παρα πμ οποτε θα χει ξημερωσει και θα βλεπω !! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
καλα, συμβουλεύετε τον ανθρωπο να περασει απο την μεναδρου και ζηνονος? :P

 

 

γιατί τι έχει η μενάνδρου και ζήνονος;από ποια άποψη το λες; είναι επικύνδυνα; είδα κάποια σχόλια που αναφέρατε πιο πριν αλλά ρωτάω γιατί είμαι άσχετη από αθήνα. Αύριο κατεβαίνω από θεσσαλονίκη και θα χρειαστεί να πάω στον κηφισό κατά τις 8 το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τι έχει η μενάνδρου και ζήνονος;από ποια άποψη το λες; είναι επικύνδυνα ή απλά δεν πάει από κει; ρωτάω γιατί είμαι άσχετη από αθήνα.Αύριο κατεβαίνω από θεσσαλονίκη και θα χρειαστεί να πάω στον κηφισό.

Δε θα λεγα επικίνδυνα τουλάχιστον για normal ώρες, απλά οι Έλληνες είναι μειοψηφία συνήθως εκεί. Το 051 που ξεκινάει από κει πάει (ακόμα) στα ΚΤΕΛ Κηφισού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 το πρωί δεν παίζει πρόβλημα.

Και γενικά ούτε για το παλικάρι παραπάνω έπαιζε πρόβλημα και με σκοτάδι ακόμα, για κοπελούδα όμως δε θα το πρότεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...