Προς το περιεχόμενο

Κτελ Κηφισού από μετρό;


running_dap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τις έχω περπατήσει αμέτρητες φορές και όλες τις ώρες πιστεύω, με βαλίτσες και λάπτοπ στα χέρια...

και ναι.. ζω!

 

πάντως για 8 το πρωί είναι κομπλέ μωρέ

αν και θα σου πρότεινα να πας ομόνοια και να πάρεις από την αφετηρία το 051...

αν δεν ξέρεις που είναι πες να σου το βγάλω στο google maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά θέλω να πάω απο Πειραιά λιμάνι στα ΚΤΕΛ με πιο τρόπο μπορώ να αποφύγω του κολοταρίφες που μας γδύνουν??? Πρόβλημα με τον χρόνο δεν έχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέξεις όμως τον ηλεκτρικό γιατί υπάρχει πρόβλημα στα δρομολόγια και πολλές φορές οι συρμοί δεν διέρχονται από τους σταθμούς με την ίδια συχνότητα. Ειδικά σε ώρες αιχμής με πολύ κόσμο υπάρχει πρόβλημα. Σήμερα ας πούμε ήταν οκ, άλλες μέρες είναι σα να σε πηγαίνουν στο Auschwitz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρικό Πειραιά (ως Ομόνοια) -> Τέρμα 051 (ως Αφετηρία). Τους χωρίζει <10λεπτο περπάτημα.

 

 

Aπό το Σάββατο 21 Νοεμβρίου έως την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου δεν θα λειτουργεί στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΤΑΥΡΟΣ

 

και σιγά το 10λεπτο από ηλεκτρικό μέχρι την αφετηρία... σκάρτο 5λεπτο.

χάρτης εδώ... (βγαίνοντας από την έξοδο του μετρό "κοτοπούλη" κάπως έτσι)

 

 

σε περίπτωση που πάτε μέχρι τον σταθμό "Μεταξουργείο" του μετρό, μόλις βγείτε από την έξοδο "Πλατεία Καραισκάκη" (δυστυχώς δεν έχει κυλιόμενες σκάλες) ακολουθήστε την διαδρομή του χάρτη για να βγείτε στην στάση και να πάρετε το 051..

δείτε εδώ

 

 

Σκατά δεν βολεύει με βαλίτσες και λάπτοπ...

 

Απο Κιάτο και μετά ξέρετε τι παίζει με τρένα???

 

χαλαρά πάντως πας από ηλεκτρικό στο λεωφορείο το έχω κάνει πολλές φορές με βαλίτσα και λάπτοπ.

τώρα για να πας στον ηλεκτρικό στον Πειραιά δεν ξέρω εγώ... εσύ κανόνισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό το Σάββατο 21 Νοεμβρίου έως την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου δεν θα λειτουργεί στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΤΑΥΡΟΣ

 

και σιγά το 10λεπτο από ηλεκτρικό μέχρι την αφετηρία... σκάρτο 5λεπτο.

 

χάρτης εδώ... (βγαίνοντας από την έξοδο του μετρό "κοτοπούλη" κάπως έτσι)

 

Gang,ο χάρτης είναι λάθος!Η αφετηρία βρίσκεται στην συμβολή Μένανδρου και Ζήνωνος (σιγά το λάθος δηλαδή,δια γυμνού οφθαλμού βλέπεις το 051)

 

Εκτός απο "Μαρίκας Κοτοπούλη",μπορεί να βγεί και απο την έξοδο "Πειραιώς" και να στρίψει διαγώνια δεξιά στην Ζήνωνος.Στον δρόμο μπορεί να πάρει και κανα σώβρακο (την Κυριακή έχουν αγορά οι Πακιστανοιρακινοκινέζοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gang,ο χάρτης είναι λάθος!Η αφετηρία βρίσκεται στην συμβολή Μένανδρου και Ζήνωνος (σιγά το λάθος δηλαδή,δια γυμνού οφθαλμού βλέπεις το 051)

 

Εκτός απο "Μαρίκας Κοτοπούλη",μπορεί να βγεί και απο την έξοδο "Πειραιώς" και να στρίψει διαγώνια δεξιά στην Ζήνωνος.Στον δρόμο μπορεί να πάρει και κανα σώβρακο (την Κυριακή έχουν αγορά οι Πακιστανοιρακινοκινέζοι).

 

ναι μπράβο έχεις δίκιο είναι λίιιιγο ποιο κάτω. Fixed :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σε περίπτωση που πάτε μέχρι τον σταθμό "Μεταξουργείο" του μετρό, μόλις βγείτε από την έξοδο "Πλατεία Καραισκάκη" (δυστυχώς δεν έχει κυλιόμενες σκάλες) ακολουθήστε την διαδρομή του χάρτη για να βγείτε στην στάση και να πάρετε το 051..

δείτε εδώ

 

 

Είναι η καλύτερη διαδρομή. Την κάνω συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...