Προς το περιεχόμενο

Ταξιδι απο Αθηνα σε Θεσσαλονικη με τραινο


fe31h

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπα. 29 ευρώ πλήρωσα πριν τρεις βδομάδες για το απλό (το πήγαινε με το νυχτερινό) με επιστροφή.

 

29 ευρώ πάνε έλα?:confused: Εγώ Πλατύ-Λαμία πληρώνω ~25 ευρώ. Das ist bullshit! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Nαι και μενα για 30ρι μου είπε άτομο που πήγε αρχές Ιανουαρίου. Μια χαρά σχετικά (λεοφωρείο πάει παραπάνω νομίζω).

 

Δηλαδή εγώ θα πάω για τα δρομολόγια Ε500, 504 και 502 έτσι (μια βδομάδα πρίν σίγουρα θα τα έχω κλείσει, είναι απο τα λίγα πράγματα που είμαι συνεπής :P);;

 

Μερικές νούμπικες ερωτήσεις: Wifi παίζει στο τρένο;; Αν ναι με τι τιμή;; Επισης τις αποσκευές τις κρατάω εγώ ή τις δίνω κάπου για αποθήκευση;; Πρίζα για το λάπτοπ βρίσκω εύκολα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και μενα για 30ρι μου είπε άτομο που πήγε αρχές Ιανουαρίου. Μια χαρά σχετικά (λεοφωρείο πάει παραπάνω νομίζω).

 

Δηλαδή εγώ θα πάω για τα δρομολόγια Ε500, 504 και 502 έτσι (μια βδομάδα πρίν σίγουρα θα τα έχω κλείσει, είναι απο τα λίγα πράγματα που είμαι συνεπής :P);;

 

Μερικές νούμπικες ερωτήσεις: Wifi παίζει στο τρένο;; Αν ναι με τι τιμή;; Επισης τις αποσκευές τις κρατάω εγώ ή τις δίνω κάπου για αποθήκευση;; Πρίζα για το λάπτοπ βρίσκω εύκολα;;

 

haha!!! Μ' έκανες και γέλασα... Στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής δεν θα έχεις σήμα ούτε για το κινητό για wifi δεν το συζητάω. Τις αποσκευές δεν είναι απαραίτητο να της δώσεις στο γραφείο του οσε. Υπάρχει μέρος μέσα στο τρένο που θα βρήσκεσαι αλλά τα πράγματα κοντά σου. ;) Πρίζες έχουν μόνο στην Α θέση αλλά η τάση δεν είναι σταθερή

οπότε μην το δοκιμάσεις. Μπορείς να δεις τα δρομολόγια και τις αμαξοστοιχίες στην σελίδα του οσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ και γω την αλήθεια πρίν κανα μισάωρο διάβαζα κάτι άρθρα για την οικονομική κατάσταση του ΟΣΕ (τελείως τυχαία) και λέω ντάξει, τι ρωτάς ρε μ@*@$α και τι ζητάς;; Αρα ο λάπτοπ μόνο με μπαταρία, περίπου μισό ταξίδι δηλαδή. Νοτ μπαντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic βεβαια αλλα να δηλωσω ότι το με το νεο συστημα ηχογραφημενων πληροφοριών του ΟΣΕ, εγώ τουλαχιστον δεν μπορώ να βγάλω ακρη εν αντιθεσει με το υπεργαματο τηλεφωνικο κεντρο που είχαν μεχρι Σεπτεμβρη..

 

Επισης παλιά ήταν 22 ευρώ πηγαινε ελα,τωρα νομιζω ότι για να πληρώσεις το 30αρι πρέπει να παρεις το νυχτερινό,κατι τετοια μου λεγανε φίλοι μου,εγω έχω καιρό να κατεβω αθενς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νυχτερινό το πήρα μόνο στο πήγαινε, η επιστροφή Θεσσαλονίκη ήταν με των 9.20 το πρωί (εξίσου απλό) και πλήρωσα 29 σύνολο. Για Λαμία δεν ξέρω πόσο είναι, ίσως το έχουν ακριβό για να μαζέψουν λεφτά να κάνουν κάτι για την πόλη. Μια ανακαίνιση, κάτι!

 

Πάντως το νυχτερινό ήταν καταπληκτική εμπειρία, με βάση την προηγούμενη (πριν 4 χρόνια νομίζω ήταν) το περίμενα πιο τρομαχτικό: αυτό αφενός είχε καινούρια βαγόνια, καθαρά -όσο μπορούν και τέτοια- και έφτασε στην ώρα του, αφετέρου γνώρισα τα παιδιά από την Αλγερία που κατέβαιναν στην Αθήνα να σας πάρουν τις δουλειές και ιτ γουοζ φαν. Απλά το πρόβλημα είναι ότι σε γενικές γραμμές έχει φασαρία, οπότε δεν μπορείς να κοιμηθείς. Στο βαγόνι που ήμουν εγώ είχε 4 μαλακισμένα μωρά που δεν έσκασαν ούτε για ένα λεπτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νυχτερινό το πήρα μόνο στο πήγαινε, η επιστροφή Θεσσαλονίκη ήταν με των 9.20 το πρωί (εξίσου απλό) και πλήρωσα 29 σύνολο. Για Λαμία δεν ξέρω πόσο είναι, ίσως το έχουν ακριβό για να μαζέψουν λεφτά να κάνουν κάτι για την πόλη. Μια ανακαίνιση, κάτι!

 

Πάντως το νυχτερινό ήταν καταπληκτική εμπειρία, με βάση την προηγούμενη (πριν 4 χρόνια νομίζω ήταν) το περίμενα πιο τρομαχτικό: αυτό αφενός είχε καινούρια βαγόνια, καθαρά -όσο μπορούν και τέτοια- και έφτασε στην ώρα του, αφετέρου γνώρισα τα παιδιά από την Αλγερία που κατέβαιναν στην Αθήνα να σας πάρουν τις δουλειές και ιτ γουοζ φαν. Απλά το πρόβλημα είναι ότι σε γενικές γραμμές έχει φασαρία, οπότε δεν μπορείς να κοιμηθείς. Στο βαγόνι που ήμουν εγώ είχε 4 μαλακισμένα μωρά που δεν έσκασαν ούτε για ένα λεπτό!!!

 

Αν κάποτε με πιάσουν αιχμάλωτο, αυτό θα ήταν το βασανιστήριο που θα με έκανε να τα ξεράσω όλα....:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νυχτερινό το πήρα μόνο στο πήγαινε, η επιστροφή Θεσσαλονίκη ήταν με των 9.20 το πρωί (εξίσου απλό) και πλήρωσα 29 σύνολο. Για Λαμία δεν ξέρω πόσο είναι, ίσως το έχουν ακριβό για να μαζέψουν λεφτά να κάνουν κάτι για την πόλη. Μια ανακαίνιση, κάτι!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: NOOOOOOOOT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ακριβο απο το αεροπλανο εχει κανταντισει Α8ηνα-Αλε3ανδρουπολη πηγαινελα 120Ε ενω το αεροπλανο 125Ε και γλυτωνεις και τη ταλαιπορια τοσων ωρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ακριβο απο το αεροπλανο εχει κανταντισει Α8ηνα-Αλε3ανδρουπολη πηγαινελα 120Ε ενω το αεροπλανο 125Ε και γλυτωνεις και τη ταλαιπορια τοσων ωρων.

 

Δεν σε συμφέρει να πας μέχρι εκεί με το τρένο. Είναι 152250 ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βγαινει οσο και το αεροπλανο..............

το μονο τα3ιδι που συμφαιρει με τραινο ειναι Κομοτηνη-Αλε3ανδρουπολη 1,90Ε το φοιτιτικο............ολα τα αλλα πανε πανω απο 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...