Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένα από Γερμανία


witty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
OPC 12,500€.Δεν νομιζω

Ανταλασσω τωρα το yaris μου που το πηρα 13,100 με το opc

 

Μεταχειρισμενο ειπε ο ανθρωπος. Το εδινε καποιος 14 χιλιαρικα, δεν το πηρε κανεις και το εδωσε σε αντιπροσωπεια/ μαντρα, δεν ξερω που, για 12.500 χιλιαρικα. Το οτι υπαρχουν ευκαιριες σιγουρα υπαρχουν, το θεμα ειναι οτι ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποτε εμφανιζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν θελω να το παιξω εξυπνος.

Αν ανοιξεις καποια εφημεριδα ή καποιο ελληνικο site με μεταχειρισμενα,θα δεις οτι δεν υπαρχει opc corsa σε αυτα τα λεφτα.

Μονο στουκαρισμενο και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν θελω να το παιξω εξυπνος.

Αν ανοιξεις καποια εφημεριδα ή καποιο ελληνικο site με μεταχειρισμενα,θα δεις οτι δεν υπαρχει opc corsa σε αυτα τα λεφτα.

Μονο στουκαρισμενο και αν.

 

Ναι αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Εχω δει αρκετες ευκαιριες ανα τα χρονια με αυτοκινητα που τα εδιναν λογο αναγκης. Περυσι το φιλαρακι μου που εχει μαντρα αγορασε απο καποιον SLK200 σχεδον καινουργια με μολις 8 χιλιαρικα γιατι χρειαζοταν αμεσα τα λεφτα το παλικαρι αλλιως θα τον κλεινανε μεσα. Δεν μπορουσε να περιμενει ουτε 1 εβδομαδα για να το δωσει σε καποιον χερι με χερι.

 

Υπο κανονικες συνθηκες ειναι σιγουρο οτι δεν θα βρεις αλλα σε συνθηκες αναγκης (οπως αυτος με το OPC φανταζομαι) πρεπει να εχεις και την τυχη να πεσεις επανω του και να του το παρεις σε τιμη -κλεψια- γιατι θα πατησεις πανω στην αναγκη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτας ποσα λεφτα ζητανε στις αγγελιες.Τα λεφτα που παιρνουν τελικα οσοι τα πουλανε ειναι τελικα πολυ λιγοτερα...( πας με τακτικη "σου δινω τοσα γιατι τοσα εχω,αν θες κρατα το τηλεφωνο μου,τα λεμε." αν ο πωλητης θελει να το διωξει και δεν εχει αλλη προσφορα,σαφως και θα το σκεφτει σοβαρα.Ειδικα αν ψαχνεις και κανα "δυσκολο" μοντελο,χοντραινεις και το παζαρι...)

 

Τα μεταχειρα στην Ελλαδα εχουν πεσει τραγικα και το χειροτερο ειναι οτι κανεις δεν ενδιαφερεται να αγορασει.Γιαυτο λεω οτι παιζει ΤΡΕΛΛΟ παζαρι και βρισκεις πολυ καλες ευκαιριες.Αλλα θελει ψαξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν θελω να το παιξω εξυπνος.

Αν ανοιξεις καποια εφημεριδα ή καποιο ελληνικο site με μεταχειρισμενα,θα δεις οτι δεν υπαρχει opc corsa σε αυτα τα λεφτα.

Μονο στουκαρισμενο και αν.

 

 

Η τιμή που δόθηκε είναι αυτή που γράφτηκε.

Και φυσικά μιλάμε για σωστό αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με συγχωρεις.

To φθηνοτερο Corsa opc που βρηκα ειναι http://www.car.gr/classifieds/cars/view/321201/ 16000 €

και τα gsi στην χρυση ευκαιρια και στο car.gr 16500 €.

Μιλαμε οχι για δυο χηνες που ειχε διαφορα απο την αρχικη τιμη που ζηταγε,που μπορω να το δεχτω,αλλα για 3,5 χηνες την οποια διαφορα δεν μπορω να την δεχτω.

Βαση λογικης ειναι ενα καινουριο αυτοκινητο που απευθηνεται σε πολυ περιορισμενο/ειδικο κοινο που και 15 χιλιαρικα να το εβαζε θα εξαφανιζοταν στο λεπτο.

Κατι ειχε το αμαξι ή ειχε τρελο κοψιμο για μετρητο.

Και παλι σε οποιονδηποτε μαντρα(οι οποιοι πανε για ενα με δυο χιλιαρικα κερδος) 14 χιλιαρικα θα του το αγοραζε.Οχι και 12,5.Μην δουλευομαστε και μην χαφτουμε οτι μας λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με συγχωρεις.

To φθηνοτερο Corsa opc που βρηκα ειναι http://www.car.gr/classifieds/cars/view/321201/ 16000 €

και τα gsi στην χρυση ευκαιρια και στο car.gr 16500 €.

Μιλαμε οχι για δυο χηνες που ειχε διαφορα απο την αρχικη τιμη που ζηταγε,που μπορω να το δεχτω,αλλα για 3,5 χηνες την οποια διαφορα δεν μπορω να την δεχτω.

Βαση λογικης ειναι ενα καινουριο αυτοκινητο που απευθηνεται σε πολυ περιορισμενο/ειδικο κοινο που και 15 χιλιαρικα να το εβαζε θα εξαφανιζοταν στο λεπτο.

Κατι ειχε το αμαξι ή ειχε τρελο κοψιμο για μετρητο.

Και παλι σε οποιονδηποτε μαντρα(οι οποιοι πανε για ενα με δυο χιλιαρικα κερδος) 14 χιλιαρικα θα του το αγοραζε.Οχι και 12,5.Μην δουλευομαστε και μην χαφτουμε οτι μας λενε

 

Δεν ειναι αυτο φιλε μου, ενα τετοιο αυτοκινητο ακομα και σε ψαγμενο κοινο δεν ειναι ευκολο να φυγει. Να σου πω γιατι? Γιατι το ατομο που απο την αρχη αγορασε τετοιο μοντελο ειναι σιγουρα και αυτος ψαγμενος και σιγουρα δεν ειχε σκοπο να το παει "σιγα σιγα". Δεν μπορεις να ξερεις τι πως το μεταχειριζοταν ο προηγουμενος ιδιοκτητης του γι αυτο υπαρχει διλημμα. Επισης το συγκεκριμενο μοντελο αν δεν βαζεις -καλη- super αμολυβδη χτυπαει το 4ο μπιελοπιστονο και θελει αλλαγη και οι περιπτωσεις αυτες δεν ειναι και λιγες για να πεις οτι "ετυχε".

 

Στο λεω και εγω που εχω φιλαρακι με μαντρα, το ποσο αγοραζει αυτοκινητα που για τον Χ, Ψ λογο δεν μπορεσε ο ιδιοκτητης να το διωξει στην περιοδο που το ηθελε, δεν λεγεται. Δεν ειναι ευκολη η αγορα μεταχειρισμενου στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια. Λιγο οι δρομοι μας, λιγο η γενικη κακη μεταχειρηση απο τους περισσοτερους ιδιοκτητες, λιγο τα ποιο ειδικα μοντελα γενικα δεν γνωριζω κανεναν που να αγοραζει μεταχειρισμενο "τσακ-μπαμ". Θα το ψαξει απο χιλιες μεριες, θα κανει ερευνα αγορας, θα συγκρινει και τελος παντων θα κανει σιγουρα κανενα μηνα μεχρι να καταληξει και ο ιδιος. Φανταζομαι οτι κανεις δεν ειναι "κολλημενος" με ενα μονο μοντελο.

 

Και εγω για το δικο μου corolla παρα τα καλυτερα λογια απο μαστορες, ελεγχους και λοιπα εκανα παρα πολυ καιρο να το πουλησω και τελικα το εδωσα σε μαντρα για 4 χιλιαρικα (απο 7 που το ειχα αρχικα, 1.6 full-extra + ηλιοροφη) γιατι χρειαζομουν οπωσδηποτε ρευστο. Υπαρχουν και παρα-υπαρχουν φιλος. Ψαξιμο θελει και οχι μονο στο ιντερνετ. Εγω το δικο μου δεν το ειχα βαλει ποτε στο ιντερνετ. Στο παζαρι το πηγαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το opc αυτος που το πηρε,ή πηρε την ευκαιρια της ζωης του ή πηρε ενα γκαρελο και μισο.(αν πουληθηκε τοσο,και πιστευω οτι ειναι κακομεταχειρισμενο)

Πριν τρεις μηνες πηρα ενα yaris 13100 του κουτιου.

Αυτην την στιγμη αμα το βαλω 11000 θα φυγει σε το πολυ μια βδομαδα.

Και αυτο γιατι δεν παιρνει καποιος με 11 χηνες κατι αντιστοιχης ποιοτητας "σχεδον" καινουριο.

Ετσι λοιπον και με το opc.Ενας που θα εδινε 14 χιλιαρικα τι θα επαιρνε?Αμφιβαλλω αν θα επαιρνε 240 αλογα,με ρεκαρο,με κρουζ,και ολα τα εξτρα.

Για αυτο μου βρωμαει λιγο η υποθεση.

Πριν κανα χρονο πουλιοταν ενα τρομπετο,10000(αν θυμαμαι καλα),ειχε παρει σασι 1000%.Μηπως ειναι αυτο φτιαγμενο και το σπρωχναν οσο οσο?

Οσον αφορα τους μαντραδες.Οι μαντραδες δεν εχουν κοψιμο για ρευστο,οι ιδιωτες ομως εχουν.

Για αυτο και μου φαινεται περιεργο να το σκοτωσε η αντιπροσωπεια τοσο λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε,χωρις παρεξηγηση αν καποιος εχει 11.000 μετρητο,και θελει yaris, νομιζεις οτι θα παει να παρει 2ο χερι?Τι τον εμποδιζει να βαλει 2 χιλιαρικα δοση?Μιλαμε για 100 ευρω το μηνα,το πολυ...

 

Το opc που συζηταμε το αγορασε η αντιπροσωπεια απο ιδιωτη με 12.500€ γιατι στα 14.000€ που ζητουσε στην αγγελια κανεις δεν εδειξε ενδιαφερον.Τοσο παραλογο σου φαινεται?Εχεις ψαξει καθολου την αγορα μεταχειρισμενου τελευταια?Στο λεω γιατι προσπαθησα να πουλησω το αυτοκινητο μου πριν λιγο καιρο,και δεν ενδιαφερθηκε κανεις,ανεξαρτητως τιμης.Δεν υπαρχει χρημα στην αγορα και οι λιγοι που το εχουν,πανε στα καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε,χωρις παρεξηγηση αν καποιος εχει 11.000 μετρητο,και θελει yaris, νομιζεις οτι θα παει να παρει 2ο χερι?Τι τον εμποδιζει να βαλει 2 χιλιαρικα δοση?Μιλαμε για 100 ευρω το μηνα,το πολυ...

 

Το opc που συζηταμε το αγορασε η αντιπροσωπεια απο ιδιωτη με 12.500€ γιατι στα 14.000€ που ζητουσε στην αγγελια κανεις δεν εδειξε ενδιαφερον.Τοσο παραλογο σου φαινεται?Εχεις ψαξει καθολου την αγορα μεταχειρισμενου τελευταια?Στο λεω γιατι προσπαθησα να πουλησω το αυτοκινητο μου πριν λιγο καιρο,και δεν ενδιαφερθηκε κανεις,ανεξαρτητως τιμης.Δεν υπαρχει χρημα στην αγορα και οι λιγοι που το εχουν,πανε στα καινουρια.

 

 

Θα σου δινω 100 € τον μηνα και φερε μου ενα yaris καινουριο.

Μονο πες μου σε ποσα χρονια θα το ξοφλησω και τι προκαταβολη θα δωσω.

Φιλε μου, τον εμποδιζεινα δωσει 2 χιλιαρικα παραπανω το γεγονος οτι δεν τα εχει.Και δυο χηνες επιπλεον ειναι 50 ευρω τον μηνα παραπανω.

Επισης,για να δεις τι ακυρο ειναι το παραδειγμα που μου λες,αν ας πουμε ειχε το opc,14 χιλιαρικα γιατι να μην βαλεις αλλα 8 να το παρεις καινουριο.

 

Ενα corsa opc εχει περιπου 22 χιλιαρικα καινουριο.

Ακου τωρα τι μου λες.

Μεσα σε δυο χρονια,αυτος που ειχε το opc κανει σκοντο οχτω χιλιαρικα και το πουλαει δεκατεσσερα.Σωστα?Την ιδια ωρα που ολοι οι αλλοι τα πουλανε δεκαεξι(αν δεις το λινκ στα 16 χιλιαρικα ειναι πουλημενο το αμαξι),και πουλιουνται.

Παρ ολα αυτα δεν το αγοραζει κανενας,και αναγκαζεται να το πουλησει σε μαντρα εναμισυ χιλιαρικο παρακατω.

 

Αν ειμαι σωστος και καταλαβα αυτο που λες,πες μου τι λογικη βρισκεις στα παραπανω.

(αν μου βρεις ενα opc στα 14000 το αγοραζω ΤΩΡΑ)

 

Για να ληγει σιγα σιγα το θεμα με το opc.

Κατα την δικη μου ταπεινη αποψη δυο τινα συμβαινουν με την συγκεκριμμενη περιπτωση

Ή ειχε αμεση αναγκη απο ρευστο(πραγμα που θα ισχυε αν δεν το ειχε βαλει αγγελια) ή το αμαξι κατι ειχε(χαλια μετατροπη,ερωτευμενα εμβολα με βαλβιδες,ή γερη στουκα)

 

Και στο θεμα μας,

Ευκαιριες μεταχειρισμενων στο Ελλαντα δεν υπαρχουν.Πρεπει να ψαξεις απιστευτα και να κανεις πολυ υπομονη.Ή να εχεις γνωστο απο τραπεζα με κατασχεμενα.Δυστυχως,οι τραπεζες εκαναν την μαλακια να δινουν τα κατασχεμενα στους μαντραδες μαζικα,και τωρα την φαγανε οι μαντραδες πατοκορφα και κοιταζουν να βγαλουν τα σπασμενα.Ειτε γυριζοντας τα κοντερ ειτε κανοντας οτι αλλη λαμογια μπορειτε να φανταστειτε.

 

Αντιθετα στην Γερμανια τυποι σαν τον autosmart εξαφανιζονται γρηγορα.

Υπαρχει ποιοτητα στα μεταχειρισμενα.Και δεν ειναι τυχαιο οτι ολη η ευρωπη αγοραζει καρα απο εκει.

 

Σε γενικες γραμμες ενα αμαξι που κοστιζει 10 χηνες στην γερμανια εντος πενταετιας,θες πανω κατω αλλα τρια να το φερεις ελλαδα.Αν εδω στοιχιζει 14 τοτε συμφερει εστω και για ενα χιλιαρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου δινω 100 € τον μηνα και φερε μου ενα yaris καινουριο.

Μονο πες μου σε ποσα χρονια θα το ξοφλησω και τι προκαταβολη θα δωσω.

Φιλε μου, τον εμποδιζεινα δωσει 2 χιλιαρικα παραπανω το γεγονος οτι δεν τα εχει.Και δυο χηνες επιπλεον ειναι 50 ευρω τον μηνα παραπανω.

Επισης,για να δεις τι ακυρο ειναι το παραδειγμα που μου λες,αν ας πουμε ειχε το opc,14 χιλιαρικα γιατι να μην βαλεις αλλα 8 να το παρεις καινουριο.

 

Δεν καταλαβες καλα γιατι δεν διαβασες ολοκληρη την προταση. Ειπε οτι αν εχει ζεστα τα 11 χιλιαρικα τοτε βαζει δανειο 2 ακομα και αγοραζει καινουργιο Yaris και οχι δευτερο χερι. 2 χιλιαρικα δανειο δεν ειναι τιποτα. Το παιρνει ακομα η γιαγια μου που παιρνει συνταξη 450 ευρω (εννοω οτι μπορει να το πληρωνει και οχι οτι μπορει να το παρει κανονικα).

 

Ενα corsa opc εχει περιπου 22 χιλιαρικα καινουριο.

Ακου τωρα τι μου λες.

Μεσα σε δυο χρονια,αυτος που ειχε το opc κανει σκοντο οχτω χιλιαρικα και το πουλαει δεκατεσσερα.Σωστα?Την ιδια ωρα που ολοι οι αλλοι τα πουλανε δεκαεξι(αν δεις το λινκ στα 16 χιλιαρικα ειναι πουλημενο το αμαξι),και πουλιουνται.

Παρ ολα αυτα δεν το αγοραζει κανενας,και αναγκαζεται να το πουλησει σε μαντρα εναμισυ χιλιαρικο παρακατω.

 

Αν θελεις να το δωσεις γρηγορα γιατι εχει καει ο κωλος σου να πληρωσεις κανενα χρεος, επιταγη, οτιδηποτε και εχεις ακομα 1 εβδομαδα καιρο να διευθετισεις αυτο το χρεος τι καλα το δινεις και λιγοτερο αμα λαχει. Οι τραπεζες γιατι κατασχουν αυτοκινητα? Για πλακα? Αντι λοιπον να το κατασχεσει η τραπεζα για να καλυψεις τα 2-3 χιλιαρικα που σιγουρα δεν μπορεις να δωσεις δεν ειναι καλυτερα να το δωσεις οσο-οσο και να σου μεινουν και λεφτα στην τσεπη? Μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει να χρωστας και να εχει παρει φωτια η γουνα σου φιλε.

 

Αν ειμαι σωστος και καταλαβα αυτο που λες,πες μου τι λογικη βρισκεις στα παραπανω.

(αν μου βρεις ενα opc στα 14000 το αγοραζω ΤΩΡΑ)

 

Ασε το ιντερνετ, παρε σβαρνα τα παζαρια και τις μαντρες και θα βρεις μπολικα. Δεν ξερω απο που εισαι, ελα εδω Θεσσαλονικη στο παζαρι την Κυριακη και θα δεις τι υπαρχει και με τι λεφτα μπορεις να το παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε σορρυ κιολας αλλα στα παζαρια καμμια κοτα θα παω να παρω καμμια κοτα κανα σκυλο,κανα κασελοντιβανο,καμμια τετοια παπατζα.

Παρ ολα αυτα δεν το πουλησες σε παζαρι το αμαξι σου,σε μαντρα το δωσες.

Ας τα βαλει ολα δανειο τοτε.Θα του μεινουν παραπανω στην τσεπη.

 

edit:

Βρε αδερφε σε ξαναρωταω,αμα ερθω πανω θα μου βρεις ενα OPC με 14000???

Δεν με ενδιαφερει μαντρα,ιδιωτης,παζαρι γιουσουρουμ.

Αληθεια σου λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε σορρυ κιολας αλλα στα παζαρια καμμια κοτα θα παω να παρω καμμια κοτα κανα σκυλο,κανα κασελοντιβανο,καμμια τετοια παπατζα.

Παρ ολα αυτα δεν το πουλησες σε παζαρι το αμαξι σου,σε μαντρα το δωσες.

Ας τα βαλει ολα δανειο τοτε.Θα του μεινουν παραπανω στην τσεπη.

 

edit:

Βρε αδερφε σε ξαναρωταω,αμα ερθω πανω θα μου βρεις ενα OPC με 14000???

Δεν με ενδιαφερει μαντρα,ιδιωτης,παζαρι γιουσουρουμ.

Αληθεια σου λεω.

 

E φιλε δεν θα βγω εγω για εσενα εξω. Ειπαμε, ευκαιριες ειναι. Ειτε θα την πετυχεις οταν υπαρχει ειτε δεν σε ενδιαφερει και κοιτας κατι αλλο. Ειχα δει ενα Corsα OPC με 14,5 χιλιαρικα πριν κανενα μηνα στο Car.gr. Πολυ καλη τιμη αλλα δεν με ενδιεφερε και το εβλεπα και αρκετο καιρο κιολας εκει. Εσυ που ησουν εκεινη την περιοδο?

 

Το δικο μου ναι το εδωσα σε μαντρα γιατι κανεις δεν ενδιαφερθηκε μεσα στα πλαισια χρονου που ηθελα και για τα λεφτα που το εδινα. Ε δεν θα περιμενω κιολας, το παω στη μαντρα και "μπαμ-μπαμ" το δινω. Εστω και αρκετα λιγοτερο. Τι να κανουμε τωρα? Αφου δεν με παιρνει ο χρονος, το χαριζω το αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, για να θεσω ενα θεμα πολυ συγκεκριμενο, αυτοκινητο απο γερμανια μοντ' 06, πετρελειο 1,3 (G.Punto συγκεκριμενα), με αγορα 6-7000 €, τι θα κοστισει για να ερθει και να κυκλοφορησει νομιμα Ελλαδα? συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...