Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω χρόνια να ασχοληθώ με το λειτουργικό σύστημα ,θέλωντας να κάνω format βλέπω πως υπάρχουν 2 εκδόσεις των Windows 7 : 32bit & 64bit ..

 

Ποια να προτιμίσω και γιατί ? Τον υπολιστή δεν τον θέλω για παιχνίδια αλλά για εργασίες και Internet .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

αν έχει κάποιος 4gb ram και πάνω ή σκοπεύει να αναβαθμίσει έχει νόημα ακόμα και δεν βρίσκει 64bit programs...

 

έτσι και αλλιώς μόνο οι drivers πρέπει να είναι 64bit και αυτοί ευτυχώς υπάρχουν στις περισσότερες περιπτώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον παιδια έχω ενα συστημα...p5q3 asus,gtx 280 msi,quad 8200 και 4gb ram...και δεν ξερω τι να προτιμησω...windows 7 32 ή 64 bit...αλλος μου λέει τα 32 ειναι πιο ελαφρια παιζουν καλυτερα τα games γιατι ειναι πιο ελαφρια...άλλος το αντιθετο...θελω γνωμες ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες για παιχνίδια βάλε τα 32-bit. Βάζοντας τα 64-bit δεν θα κερδίσεις κάτι στα παιχνίδια. Αν δεν κάνω λάθος τα 64-bit Windows θα μπορούν να δουν και τα 4 GB RAM που έχεις (σε αντίθεση με τα 32-bit που θα δουν μόνο 3.5) αλλά τα παιχνίδια δεν θα μπορούν να τα εκμεταλλευτούν. Το παραπάνω χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω δοκιμασει και τα 2 μπορω να πω οτι τα 64 ηταν ενα κλικ πιο αργα, οχι κατι τρομακτικτο απλα το καταλαβαινα οτι δεν ειναι τοσο γρηγορα οσο τα 32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω δοκιμασει και τα 2 μπορω να πω οτι τα 64 ηταν ενα κλικ πιο αργα, οχι κατι τρομακτικτο απλα το καταλαβαινα οτι δεν ειναι τοσο γρηγορα οσο τα 32

 

Το αντίστροφο μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...