Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υ.Γ. έχετε μήπως υπόψη σας κάποιο μνημόνιο ενεργειών/Manual για Win7 στο ιντερνετ που να λέει πως γίνονται μερικά βασικά πράγματα? Ακόμη π.χ. δεν έχω βρει τις "συνδέσεις δικτύου" ...

Eιναι που δεν περασες απο τα vista και τωρα σου φαινονται ολα καινουρια:-)

Θα τα βρεις ολα σε λιγες μερες,οσο δηλαδη θα χρειαστεις για να προσαρμοστεις.Πχ το συγκεκριμενο που ρωτας ειναι στο control panel-->Network and sharing center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
τι έχει ειπωθεί? κάποιο λάθος κάνεις! :P

Aκριβως αυτος που περιμενα να απαντησει,απαντησε.Ειναι ο ιδιος που χει αναφερει αυτες τις..μερικες φορες που ελεγα:lol:

 

πιο ειναι πιο βαρυ λειτουργικο. τα vista τα 7 ?

Define βαρυ.Για παραδειγμα χρηση ram,ποσο πιανει στο σκληρο,boot time?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εννοω σε καταναλωση πωρων.

για παραδειγμα τα 2 gb ram για τα vista ειναι μια οριακη κατασταση.

ta 7 σε αυτο τον τομεα πως συμπεριφερονται ?

Επεξ/σία από geioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την Microsoft, όλες οι 32-bit εκδόσεις των Windows Vista, υποστηρίζουν μέχρι 4GB μνήμης. Η πραγματική χωρητικότητα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι λιγότερη από 4GB, γιατί ένας μέρος αυτής δεσμεύεται από τους drivers των εγκαταστημένων συσκευών. Τυπικά ένας υπολογιστής με εγκατεστημένα 4GB μνήμης, μπορεί να χρησιμοποηίσει περίπου 3.5GB μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σύμφωνα με την Microsoft, όλες οι 32-bit εκδόσεις των Windows Vista, υποστηρίζουν μέχρι 4GB μνήμης. Η πραγματική χωρητικότητα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι λιγότερη από 4GB, γιατί ένας μέρος αυτής δεσμεύεται από τους drivers των εγκαταστημένων συσκευών. Τυπικά ένας υπολογιστής με εγκατεστημένα 4GB μνήμης, μπορεί να χρησιμοποηίσει περίπου 3.5GB μνήμης.

Πλακα κανεις!:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις!:shock:

 

Μη τον αποπαίρνεις ρέι τον άνθρωπο, νταξ, τώρα γράφτηκε, δεν μπορεί να ξέρει την πιο επαναλαμβανόμενη ιστορία του φόρουμ...

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μη τον αποπαίρνεις ρέι τον άνθρωπο, νταξ, τώρα γράφτηκε, δεν μπορεί να ξέρει την πιο επαναλαμβανόμενη ιστορία του φόρουμ...

 

:-)

Αντε καλα..αλλα ηταν λιγο ξεκαρφωτο το post,εκει κολλησα λιγο:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σύμφωνα με την Microsoft, όλες οι 32-bit εκδόσεις των Windows Vista, υποστηρίζουν μέχρι 4GB μνήμης. Η πραγματική χωρητικότητα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι λιγότερη από 4GB, γιατί ένας μέρος αυτής δεσμεύεται από τους drivers των εγκαταστημένων συσκευών. Τυπικά ένας υπολογιστής με εγκατεστημένα 4GB μνήμης, μπορεί να χρησιμοποηίσει περίπου 3.5GB μνήμης.

 

3.5gb σε ελάχιστες περιπτώσεις, η πλειοψηφία είναι 3.25gb και κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια , μια ερωτηση κ απο μενα.εχω ενα λαπτοπ toshiba 2 χρονων περιπου και εβαλα τα win7 ultimate x64.στις πληροφοριες του υπολογιστη μου δειχνει το εξης : εγκατεστημενη μνημη 4gb ( 3gb ειναι δυνατη η χρηση).στη διαχειρηση εργασιων μου βγαζει οτι 1gb ειναι δεσμευμενο απτο BIOS και μερικα προγραμματα οδηγησης για αλλα περιφερειακα.μπηκα στο ΒΙΟS αλλα δε βρηκα καμια επιλογη να το μειωσω.μηπως γνωριζετε κανεναν αλλο τροπο να μπορεσω να απελευθερωσω αυτο το 1gb? σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια , μια ερωτηση κ απο μενα.εχω ενα λαπτοπ toshiba 2 χρονων περιπου και εβαλα τα win7 ultimate x64.στις πληροφοριες του υπολογιστη μου δειχνει το εξης : εγκατεστημενη μνημη 4gb ( 3gb ειναι δυνατη η χρηση).στη διαχειρηση εργασιων μου βγαζει οτι 1gb ειναι δεσμευμενο απτο BIOS και μερικα προγραμματα οδηγησης για αλλα περιφερειακα.μπηκα στο ΒΙΟS αλλα δε βρηκα καμια επιλογη να το μειωσω.μηπως γνωριζετε κανεναν αλλο τροπο να μπορεσω να απελευθερωσω αυτο το 1gb? σας ευχαριστω πολυ.

Δες εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...