Προς το περιεχόμενο

αφαιρεση αριθμου τηλεφωνου απο whitepages


chris2060

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια επειδη πολυ φακελωμα εχει πεσει τελευταια, πως μπορω να βγαλω το σταθερο τηλεφωνο μου απο χρυσο οδηγο και κυριως απο το whitepages. gr?

δηλαδη δεν ειναι δυνατον καποιος να ξερει το ονομα σου και να βρει διευθυνση ή να ξερει το τηλεφωνο και να μαθει ονομα και διευθυνση... που ζουμε δηλαδη?

 

anyway πρεπει να παρω κανα τηλεφωνο στο 134 του οτε ? μπορει να γινει ετσι? (ειναι χωρις χρεωση το 134 σωτα?

 

Επισης, μηπως γνωριζετε ποσο θα με χρεωσει για να το βγαλω απο καταλογο?

Ακου να δεις. Πληρωνουμε για τα αυτονοητα.... :mad: :mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις στο 134 και τους λες ότι θες να το κάνεις απόρρητο. Η επιβάρυνση νομίζω πως είναι 1 ευρώ σε κάθε λογαριασμό, αλλά δεν το λέω με σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α μαλιστα! ευχαριστω για την απαντηση. ωστοσο εψαξα την σελιδα του οτε αλλα δεν βρηκα πουθενα να λεει γιαυτο το θεμα....

 

εντωμεταξυ ποσο καιρο θα παρει για να μην εμφανιζεται πλεον τουλαχιστον στο ιντερνετ?..

γιατι ακουσα οτι ανανεωνουν τους καταλογους καθε 1-2-3 χρονια... δηλαδη θα χρεωνομαι ενω θα συνεχιζει να εμφανιζεται? κοροιδια παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα τους ανανεώνουν κάθε τόσα χρόνια;;

δλδ αν βάλω αύριο τηλέφωνο και η ενημέρωση έγινε χθες...

σε καμιά διετία θα βάλουν τα στοιχεία;;

 

πολύ δεν είναι;; δεν ξέρω κιόλας τι κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάς από το 134 αλλάγη του αριθμού σου σε μη ανακοινώσιμο, προφανώς δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση. Ο τηλεφωνικός κατάλογος εκδίδεται κάθε χρόνο προς το τέλος του έτους, οπότε το νούμερο σου θα φαίνεται στου 2009 (προφανώς) και πιθανών στου 2010 (εκτός αν προλάβεις πριν την εκτύπωση). Να ξέρεις όμως οτι ακόμη και να γίνει απόρρητο το νούμερό σου, αν εγώ έχω έντυπο κατάλογο του 2008 π.χ. προφανώς έχω πρόσβαση στον αριθμό σου, διεύθυνση κλπ. Όσον αφορά την εμφάνιση στο whitepages απ όσο ξέρω συνήθως οι απόρρητες καταχωρήσεις εξαφανίζονται σε λιγότερο από ένα μήνα, τέλος στις υπηρεσίες τηλεφωνικού καταλόγου 11888 κλπ μέσα σε 3 μέρες δεν εμφανίζονται τα στοιχεία σου.

 

Στον χρυσό οδηγό είναι άλλο καπέλο, εκεί η υπηρεσία είναι συνδρομητική και περιλαμβάνει μόνο επαγγελματικά τηλέφωνα εφόσον ζητηθεί από τον πελάτη, πρέπει να μιλήσεις με το αρμόδιο τμήμα για διαγραφή από εκεί (θα σε ενημερώσουν σχετικά από το 134).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aha, δηλαδη δεν χρεωνουν τιποτα?? περιεργο μου φαινεται hehe.

αυριο τους παιρνω τηλ και τους λεω να γινει το τηλεφωνο μου μη ανακοινωσιμο. αυτο περιλαμβανει και το απορρητο δηλαδη να μην φαινεται στο ιντερνετ αλλα και το να μην εμφανιζεται στην αναγνωριση κλισης του αλλου?

 

θα ρωτησω σιγουρα αυριο και θα ενημερωσω και εδω...

 

ευχαριστω πολυ παιδια για τον χρονο. να στε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι θέλεις, μπορείς να ζητήσεις να γίνει απόρρητο για καταλόγους κλπ, αλλά ταυτόχρονα να φαίνεται στην αναγνώριση κλήσεων του άλλου. Φυσικά μπορείς να να το κάνεις και όπως λες, να μη φαίνεται πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι θέλεις, μπορείς να ζητήσεις να γίνει απόρρητο για καταλόγους κλπ, αλλά ταυτόχρονα να φαίνεται στην αναγνώριση κλήσεων του άλλου. Φυσικά μπορείς να να το κάνεις και όπως λες, να μη φαίνεται πουθενά.

 

+1

 

έτσι είναι...και εγώ όταν είχα ΟΤΕ το είχα κάνει παντού απόρρητο...μόνο με εισαγγελική απόφαση θα έδιναν τα στοιχεία μου που λέει ο λόγος.

και ήταν δωρεάν. (τουλάχιστον στον λογαριασμό δεν είχε κάποια χρέωση γι αυτό το λόγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

έτσι είναι...και εγώ όταν είχα ΟΤΕ το είχα κάνει παντού απόρρητο...μόνο με εισαγγελική απόφαση θα έδιναν τα στοιχεία μου που λέει ο λόγος.

και ήταν δωρεάν. (τουλάχιστον στον λογαριασμό δεν είχε κάποια χρέωση γι αυτό το λόγο)

 

 

ωραια τοτε! ενω κανονικα θα πρεπε να ρωτησουν αν θελει ο κοσμος να φαινονται στο ιντερνετ τα προσωπικα του δεδομενα γιατι προκειται για προσωπικα, πως τα εβαλαν ετσι? ολα στην φορα...ελεος

thanks και παλι!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάς από το 134 αλλάγη του αριθμού σου σε μη ανακοινώσιμο, προφανώς δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση. Ο τηλεφωνικός κατάλογος εκδίδεται κάθε χρόνο προς το τέλος του έτους, οπότε το νούμερο σου θα φαίνεται στου 2009 (προφανώς) και πιθανών στου 2010 (εκτός αν προλάβεις πριν την εκτύπωση). Να ξέρεις όμως οτι ακόμη και να γίνει απόρρητο το νούμερό σου, αν εγώ έχω έντυπο κατάλογο του 2008 π.χ. προφανώς έχω πρόσβαση στον αριθμό σου, διεύθυνση κλπ. Όσον αφορά την εμφάνιση στο whitepages απ όσο ξέρω συνήθως οι απόρρητες καταχωρήσεις εξαφανίζονται σε λιγότερο από ένα μήνα, τέλος στις υπηρεσίες τηλεφωνικού καταλόγου 11888 κλπ μέσα σε 3 μέρες δεν εμφανίζονται τα στοιχεία σου.

 

 

ισχυει ακριβως αυτο τελικα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη πολυ φακελωμα εχει πεσει τελευταια, πως μπορω να βγαλω το σταθερο τηλεφωνο μου απο χρυσο οδηγο και κυριως απο το whitepages. gr?

δηλαδη δεν ειναι δυνατον καποιος να ξερει το ονομα σου και να βρει διευθυνση ή να ξερει το τηλεφωνο και να μαθει ονομα και διευθυνση... που ζουμε δηλαδη?

 

anyway πρεπει να παρω κανα τηλεφωνο στο 134 του οτε ? μπορει να γινει ετσι? (ειναι χωρις χρεωση το 134 σωτα?

 

Επισης, μηπως γνωριζετε ποσο θα με χρεωσει για να το βγαλω απο καταλογο?

Ακου να δεις. Πληρωνουμε για τα αυτονοητα.... :mad: :mad::mad:

 

το whitepages ειναι οι καταλογοι του OTE που υπαρχουν ανεκαθεν και μπαινουν ολα τα τηλεφωνα εκτος αν δηλωσεις οτι θες να ειναι απορρητο, δεν προκειται για καποιο νεο ειδος φακελωμματος, απλα ειναι πιο ευκολο να βρει καποιος αν ξερει ενα τηλεφωνο σε ποιον ανηκει

 

Στον χρυσο οδηγο παντως σιγουρα δεν εισαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

έτσι είναι...και εγώ όταν είχα ΟΤΕ το είχα κάνει παντού απόρρητο...μόνο με εισαγγελική απόφαση θα έδιναν τα στοιχεία μου που λέει ο λόγος.

και ήταν δωρεάν. (τουλάχιστον στον λογαριασμό δεν είχε κάποια χρέωση γι αυτό το λόγο)

 

ακριβως το ιδιο εχω και γω τωρα επι 10 χρονια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
παιδια επειδη πολυ φακελωμα εχει πεσει τελευταια, πως μπορω να βγαλω το σταθερο τηλεφωνο μου απο χρυσο οδηγο και κυριως απο το whitepages. gr?

δηλαδη δεν ειναι δυνατον καποιος να ξερει το ονομα σου και να βρει διευθυνση ή να ξερει το τηλεφωνο και να μαθει ονομα και διευθυνση... που ζουμε δηλαδη?

 

anyway πρεπει να παρω κανα τηλεφωνο στο 134 του οτε ? μπορει να γινει ετσι? (ειναι χωρις χρεωση το 134 σωτα?

 

Επισης, μηπως γνωριζετε ποσο θα με χρεωσει για να το βγαλω απο καταλογο?

Ακου να δεις. Πληρωνουμε για τα αυτονοητα.... :mad: :mad::mad:

 

προσεχουμε παντα την συμβαση

Η συμβαση μας αλλα και η αιτηση μας αναφέρει αν θέλετε η οχι να φαίνεται καθως και πολλά άλλα ενδιαφέροντα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...