Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωση 09 Ιουνίου 2018: Συνεχίζουμε στο νέο topic εδώ.

Λοιπόν δεν έχω βρει κάποιο παρόμοιο θέμα και είναι κρίμα να μην ειπωθεί κάτι για αυτό το παιχνίδι.

http://www.lol-europe.com/ Το site για την Ευρώπη

http://www.youtube.com/loleurope Υοutube Channel

Τι είναι το League of Legends

Για αυτούς που ξέρουν το Dota είναι μια παραλλαγή του.

Για αυτούς που δεν το ξέρουν είναι μια πίστα όπου 2 ομάδες των 5 ατόμων προσπαθούν να ισοπεδώσει η μια την βάση της άλλης.

Δημιουργός είναι η Riot Games σε συνεργασία με τον Guinsoo (υπέυθυνος για την ανάπτυξη του Dota πριν τον Icefrog)

Μια σύντομη περιγραφή. Είσαι ένας Summoner και έχεις στην διάθεσή σου έναν αριθμό Champions. Πριν το κάθε παιχνίδι διαλέγεις τον Champion Που θέλεις να ελέγχεις στη μάχη καθώς και διάφορα άλλα στατιστικά.

Ο Summoner έχει κάποια Masteries trees (ακριβώς σαν τα talent trees στο WoW) τα οποία μπορεί να αλλάζει ανάλογα με τον Champion που θέλει να χρησιμοποιεί κάθε φορά και που του δίνουν διάφορα πλεονεκτήματα.

Επίσης έχει στην διάθεση του Runes οι οποίοι και αυτοί με την σειρά τους δίνουν κάποια bonus στον εκάστοτε Champion και επιτρέπουν ακόμα περισσότερο την παραμετροποίηση του.

Όλα αυτά αποκτούνται ανεβάζοντας το Level σου σαν Summoner κάτι που γίνεται παίζοντας. Οι νέοι παίχτες δεν χρειάζονται να φοβούνται καθώς αν και χρήσιμα τα Talents και οι Ρούνοι, δεν αλλάζουν την εμπειρία του παιχνιδιού αλλα και το matchmaking δεν επιτρέπει σε νέους παίχτες να παίζουν με πιο έμπειρους

Επίσης θα υπάρχουν Seasons sto Παιχνίδι όπως στο Diablo.

Πλεονεκτήματα

- Το παιχνίδι θα είναι τζάμπα να το παίξεις και θα μπορείς να αγοράζεις Ingame content. Τουλάχιστον έτσι λέγεται ως τώρα.

- Πανεύκολο να το μάθεις , έχουν απλοποιήσει πολλά πράγματα και έχοντας προτεινόμενα αντικείμενα για τους Champion μπορεί εύκολα κάποιος να αρχίζει να παίζει.

- Ωραίο matchmaking που ισορροπει τις ομάδες σύμφωνα με το ELO σύστημα που χρησιμοποιεί

- Το πιο απλο anti-leaver σύστημα του κόσμου. Αν φύγει κάποιος από ένα παιχνίδι , με το που ανοίξει το League of Legends , αν το παιχνίδι που άφησε δεν έχει τελειώσει, θα τον κάνει ξαναβάζει είτε το θέλει είτε όχι.

-Πολύ ενδιαφέροντες νέοι ήρωες και νέοι προστίθενται καθημερινά. Μην ξεχνάτε το παιχνίδι είναι Beta ακόμα. Open Beta μετά τις 20 Οκτωβρίου.

Γνώμη μου ? Αν δεν έχετε ασχοληθεί με αυτό το είδος παιχνιδιού δεν υπάρχει καλύτερη αρχή από το League of Legends. Κάντε μια αίτηση για Closed Beta account, βρείτε το παιχνίδι από το θείο (επειδή είναι closed beta δεν θα βρείτε τον client εύκολα αλλά ο θείος είναι εγγύηση, άλλωστε free είναι το game). Εμένα μου είχε έρθει κλειδί σε 3 μέρες. Επίσης όσοι συμμετέχουν στην Closed τώρα δεν θα χάσουν το Account τους με το Release του παιχνιδιού.

Δείτε το και πείτε μου και αν έχετε καμιά απορία ρωτήστε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ξεκίνησα χθες. Είχα κόψει το DotA για καιρό αλλά, εντάξει, συνήθισα γρήγορα.

 

Δεν έχω πολλά να πω. Ωραίο είναι, κρατάει το στυλ του DotA, έχει κάποια πλεονεκτήματα, μιας και λείπουν τυχόν τεχνικοί περιορισμοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου το Νικ σου να παίξουμε κανένα παιχνίδι. Να πάμε στα ψηλότερα ΕLO. (καταπληκτικό το matchmakng) .

 

Όσο το παίζω το παιχνίδι τόσο καταλαβαίνω τις καινοτομίες . Αυτές φαίνονται με δυνατότερους παίχτες. Και ακόμα είναι νέο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καταπληκτικά νέα. Το παιχνίδι θα είναι τελείως τζάμπα τελικά. Όλα θα ξεκλειδώνονται απλά παίζοντας , απλά όσοι θέλουν να πληρώσουν θα αγοράζουν μόνο έξτρα πόντους για να να ξεκλειδώνουν πιο γρήγορα. ΔΕΝ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΤΑΙ ΤΟ GAMEPLAY.

 

Πως δουλεύει? Παίζοντας παίρνεις Influence Points βασισμένα και στην απόδοση σου (όχι μόνο βέβαια) και με αυτά αγοράζεις νέους ήρωες εμφανίσεις ρούνους. Αν πληρώσεις μπορείς να ανεβάσεις το rate με το οποίο παίρνεις Influence points.

 

Πρέπει να επισημάνω πως η επιρροή στο gameplay είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ. Επίσης λόγω του Matchmaking ΣΠΑΝΙΑ θα παίζεις με παίχτες καλύτερους ή με πιο πολλά IP από εσένα.

 

Το παιχνίδι είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΖΑΜΠΑ και με πάρα πολύ υψηλά production Values. 27 του μήνα κυκλοφορεί επίσημα.

 

Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να μην το δείτε. Επίσης τα accounts που μπορείτε να κάνετε τώρα στην Beta ΔΕΝ θα σβηστούν απλά θα γίνουν reset με το release όπως όλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1 μηνα στο HoN ειλικρινα το βαρεθηκα (τιποτα το ιδιαιτερο απο dota με νεα γραφικα) και ειπα να δοκιμασω το LoL.

 

Μεχρι τωρα (2 μερες παιζω) μπορω να πω οτι ειναι σαφεστατα καλυτερο απο την αποψη οτι ειναι εντελως καινουργιο παιχνιδι με πολυ καλους μηχανισμους και πολυ γρηγορο ρυθμο.

 

Παιδια οσοι παιζετε να κανονισουμε να παιζουμε μαζι, το Nick μου ειναι Haigoeo.

 

Μια ερωτηση : δεν υπαρχουν items οπως στην dota για disable (πχ hex) ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι αν δεν πληρώσεις, για να ξεκλειδώσεις runes και spells θα χρείαζεσαι 3 μήνες παιχνιδιού ενώ ο άλλος που πλήρωσε θα τα έχει κατευθείαν είναι μικρή επιρροή στο gameplay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και απο μένα !!!

Το έκανα και εγώ install πριν απο λίγη ώρα και το game απλά φαίνεται να τα σπάει !! ( αν και είμαι λίγο noob )

τα runes και τα spells έχει καταλάβει κανείς τι παίζει για να τα βάλει ;;

και επίσης απο masteries εσείς τι κάνετε ;;;

 

Ελπίζω να τα πούμε και ingame γιατί αξίζει πάρα πολύ το παιχνίδι... !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και απο μένα !!!

Το έκανα και εγώ install πριν απο λίγη ώρα και το game απλά φαίνεται να τα σπάει !! ( αν και είμαι λίγο noob )

τα runes και τα spells έχει καταλάβει κανείς τι παίζει για να τα βάλει ;;

και επίσης απο masteries εσείς τι κάνετε ;;;

 

Ελπίζω να τα πούμε και ingame γιατί αξίζει πάρα πολύ το παιχνίδι... !!!!

 

Καλησπερα, τα runes ειναι προς το παρον απενεργοποιημενα. Τα spell απλα πριν ξεκινησει το game διαλεγεις 2 και τα βαζεις και μπορεις να τα χρησιμοποιεις στο game (εγω εχω το heal και το ghost).

Οσο για τα masteries, αναλογα με το gameplay σου, εγω μεχρι τωρα βαζω στο defence.

 

Πειτε τα username σας να τα πουμε ingame!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι αν δεν πληρώσεις, για να ξεκλειδώσεις runes και spells θα χρείαζεσαι 3 μήνες παιχνιδιού ενώ ο άλλος που πλήρωσε θα τα έχει κατευθείαν είναι μικρή επιρροή στο gameplay?

 

Προφανώς κάτι πρέπει να πάρει και αυτός που πληρώνει , αλλά ξέρεις τι παίζει με το matchmaking? Θα αποφεύγει να σε βάζει σε παιχνίδια με κάποιον μεγαλύτερου level και IP (τα οποία παίζουν ρόλο και στο ELO σου) . Οπότε μην σε απασχολεί. Άλλωστε Ότι και να δίνουν οι runes, ingame μπορείς να το αποκτήσεις με αντικείμενα. Επίσης σε 3 μήνες θα είσαι στο ίδιο επίπεδο με τον αλλο. (3 μήνες είναι τελείως αυθαίρετο, καθώς σε ένα μήνα υπάρχουν παίχτες στην beta που θα μπορούσαν να τα αγοράσουν όλα)

 

Και ναι δεν παίζουν μεγάλο ρόλο

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:42 ----------

 

Μετα απο 1 μηνα στο HoN ειλικρινα το βαρεθηκα (τιποτα το ιδιαιτερο απο dota με νεα γραφικα) και ειπα να δοκιμασω το LoL.

 

Μεχρι τωρα (2 μερες παιζω) μπορω να πω οτι ειναι σαφεστατα καλυτερο απο την αποψη οτι ειναι εντελως καινουργιο παιχνιδι με πολυ καλους μηχανισμους και πολυ γρηγορο ρυθμο.

 

Παιδια οσοι παιζετε να κανονισουμε να παιζουμε μαζι, το Nick μου ειναι Haigoeo.

 

Μια ερωτηση : δεν υπαρχουν items οπως στην dota για disable (πχ hex) ?

 

 

 

Θα σε κάνω add στο παιχνίδι.

 

Δεν υπάρχουν προς το παρών active items στο Inventory (εκτός από τα consumables). Αλλά με 6 skills (4 abilititiew+ 2 summoner spells +1 passive ) , αντικείμενα που μειώνουν τα cooldown σου, ελάχιστες Passive abilities οι οποίες γίνονται και active , κάτι θα κάνεις με τα δάχτυλά σου.

 

Από αύριο τζάμπα για να το κατεβάσει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κάτι πρέπει να πάρει και αυτός που πληρώνει , αλλά ξέρεις τι παίζει με το matchmaking? Θα αποφεύγει να σε βάζει σε παιχνίδια με κάποιον μεγαλύτερου level και IP (τα οποία παίζουν ρόλο και στο ELO σου) . Οπότε μην σε απασχολεί.

 

 

.

 

Αυτό θα έπρεπε να σε καλύπτει περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Dakonblackblade για τις απαντησεις, να σε ρωτησω κατι ακομα?

 

Ως τωρα επαιζα στον αμερικανικο (ειχα κανει account και ειχα κατεβασει τον client απο leagueoflegends.com) server, σημερα πηγα στο ευρωπαικο site και εκανα account.

 

Πρεπει να κατεβασω αλλον client για να συνδεθω στον ευρωπαικο σερβερ ή ειναι ο ιδιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να κατεβάσεις άλλο Client και να σβήσεις τελείως τον παλιό μαζί και τον φάκελο που τον περιείχε. Μετά θα προχωρήσεις στην εγκατάσταση του ευρωπαικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να κατεβάσεις άλλο Client και να σβήσεις τελείως τον παλιό μαζί και τον φάκελο που τον περιείχε. Μετά θα προχωρήσεις στην εγκατάσταση του ευρωπαικού

 

Αυτο ψιλοκαταλαβα αλλα δεν ημουν σιγουρος. Δηλαδη και στους 2 δεν γινεται να παιζεις ε?

Λιγο χαζο μου φαινεται.

 

Ωραια θα το βαλω το μεσημερι να κατεβει και τωρα που εχουμε και αργια να κανονισουμε να παιξουμε κανα game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...