Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε πήγαινε σε σένα. Αν θες συμβουλές, παίξε πολλά games normal και παρακολούθα streams. Μόνο σου θα μάθεις και δε μπορεί να σε βοηθήσει κανείς. Θέλει research το game ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πήγαινε σε σένα. Αν θες συμβουλές, παίξε πολλά games normal και παρακολούθα streams. Μόνο σου θα μάθεις και δε μπορεί να σε βοηθήσει κανείς. Θέλει research το game ;p

Βλεπω αρκετα συχνα τα τουρνουα (για αυτα που μιλατε εδω περα),αλλα δεν καταλαβαινω χριστο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wut?

 

1 βδομαδα παιζω εγω....

 

Αυτό πάει και για τους δυο σας μιας και ο evxxc δεν έχει παρα πολύ καιρό που άρχισε το league.
 
Ο πιο εύκολος τρόπος για να ανεβείς άμα θες να ανεβείς και να γίνεις καλός παίκτης είναι να δεις τι κάνουν οι καλοί παίκτες και να αντιγράψεις. Δες stream εδώ από παίκτες που μιλάνε πολύ για team comps, builds, items όπως TheOddOne, nightblue3, wingsofdeathx κτλ: http://www.twitch.tv/directory/game/League%20of%20Legends
 
Παρακολουθά LCS/OGN μονο και μονο για να πάρεις μια ιδέα τι φάση παίζει από itemization, picks και bans. Προφανώς τα μισά solo que viable picks δεν είναι και LCS viable picks αλλα μπορείς να πάρεις μια ιδέα για το τι είναι "καλο" να πάρεις. 
 
Μετά από όλα αυτά τα picks βρίσκεις τι σου αρέσει σαν παίκτης και τι θες να παίζεις και κανεις "main" όπως εγώ κάνω Ahri, με τον οποιο champion πρέπει να έχω παίξει 400-500 games συνολικά. Καλο είναι να ξέρεις ένα champion σε κάθε ρολο για να μπορείς να κανεις fill όταν δεν παίρνεις τον ρολο που θες. Πχ εγώ στο top ξέρω να παίζω Jayce, Ryze, Vlad, Shyvanna. Mid Ahri, Zed, Yasuo, Orianna, και μαθαίνω Syndra. Jungle Lee Sin, Kha Zix, Eve, Vi. Ad Carry Graves, Lucian. Support Sona, Leona, Morganna.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλες για νεους παιχτες;

 

 

(ασχετο)

 

Παιξε το game κ απλα πηγαινε 30 , μην βλεπεις τιποτα μεχρι τοτε γιατι θα αλλαξει ολο το παιχνιδι

Απλα μαθε τι κανουν οι champions , τα spells κ δες σιγα σιγα το smartcast

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αρκετα noob guides στο youtube. Πρωτα ευχαριστήσου το game κανα μηνα αφου φτασεις 30 και μετα ξεκινα να το καταλαβαινεις. Καλως ή κακως στο game πρεπει να αποκτησεις πρωτα μια βαση που να καταλαβαινεις τι παιζει και μετα πανω σ αυτο να χτισεις τα προσωπικα σου skills/mechanics.

 

Το να παλευεις να κανεις carry με pentakills και ιστοριες αν δε καταλαβαινεις το νοημα του vision, του csing του, των objective κτλ εστω σε ενα μικρο βαθμο ειναι σαν να θελεις να μπεις ιατρικη ενω εισαι μαθητης του 10 χωρις βασεις.

 

Με λιγα λογια καταλαβε το game αλλιως θα γινεις επαγγελματιας  bronzas και θα παιζεις παντα με αχρηστους ενω εσυ εισαι καλυτερος του Faker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε το game κ απλα πηγαινε 30 , μην βλεπεις τιποτα μεχρι τοτε γιατι θα αλλαξει ολο το παιχνιδι

Απλα μαθε τι κανουν οι champions , τα spells κ δες σιγα σιγα το smartcast

 

Ναι προφανώς εννοείται ότι όταν φτάσεις τα 30 αρχίζεις και βλέπεις τι φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

f0373ee4736f90b3c87acd0dc240a7d4.jpg

 

Δεν έχει χέρια και είναι Gold 2 χωρίς να κάνει duo Q. Τι ακριβώς συμβουλή να σου δώσουμε μετά από 500 games που είσαι ακόμη bronze? Σταμάτα να παίζεις δε το χεις.

χαχαχααχχαχααχαχ έχω παίξει με αυτήν ένα ranked bot lane. 

main support έχει και τα πήγε πολύ καλά στο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας και οταν πας 30 μην προσπαθήσεις να μάθεις ενα παίκτη. Παίξε ότι βρίσκεις να δεις τι κανουν τα spells τους και τι cdr εχουν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να εχει μηδενικο ping o voyboy; Εγω κατω απο 87 δε πεφτω.. Και τοσο πιανω τετοιες ωρες μονο..

 

Αφού μιλάνε από το μικρόφωνο αυτοί ρε...

 

------------

 

Τι Champion να αγοράσω για Mid?

 

Oriana ή Syndra? 

 

H Syndra νομίζω είναι πιο εύκολη ΑΛΛΑ η Oriana έχει τρελό Damage Output....;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...