Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαταρχας ημουν gold i στην σ4 με +20 wins.

Κατα δευτερον πριν πουμε την παπατζουλα μας ρωταμε

Δεν λεει κατι.Αν τα +20 wins ηταν στα 1000 ματς κλαψτα χαραλαμπε.Εγω ειχα -10 wins φετος στα 110 games και επαιζα παλι με παιχτες μεγαλυτερη κατηγορια απο εμενα στον east

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααχ...premade ελληνες.Τους εβγαλε πανω απο εμενα και εναν αλλον που ειπαμε adc και sup αντιστοιχα.Πηγαν κατω.0 wards εχασαν το lane.Ο ενας πρεπει να επαιζε πρωτη φορα adc :P .Το ηξερα απτο pick phase οτι ηταν ηττα αλλα βαριομουν να βγω.2/3 νικες στα placement προς το παρων.Και τις 3 φορες ελληνες premade ηταν οι χειροτεροι.Εχει κανει κανα λαδια η riot και μας βαζει με παιχτες της χωρας μας? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχας ημουν gold i στην σ4 με +20 wins.

Κατα δευτερον πριν πουμε την παπατζουλα μας ρωταμε

Γιατι αρπαζεσαι; Απλα λεω πως σε νιωθω. Τα 80% games τα εχω εκει, και το 100% των πονοκεφαλων επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αρπαζεσαι; Απλα λεω πως σε νιωθω. Τα 80% games τα εχω εκει, και το 100% των πονοκεφαλων επισης.

 

Ζητω συγγνωμη τοτε.Ο γραπτος λογος παρεξηγειτε συχνα και ετσι νομιζα οτι με ειρωνευοσουν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

capturegeua9.png

 

Πολύ πιθανό να είναι καλο item στην Ahri στο 5.2(spamming skills + spell vamp = good). Δεν παίζω πια τόσο πολύ αλλα σίγουρα θα τσεκάρω πως είναι στο 5.2. Νομίζω ότι το rylai's σε build με το καινούργιο MS boost θα έχει πλακα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο που και ως που ειναι το gunblade καλο στην ahri? 0 mp, 0 cdr, 80ap + 20% spell vamp για 3200 gold? Aμα θες spellvamp, που δεν θες αλλα τεσπα, πας wota.

Θέλουν να την κάνουν poke + mobility mage οποτε το Hextech σου δίνει:

 

1. Spellvamp για τα μεγάλα skirmish, η Ahri έχει χαμηλά cooldown οποτε σημαίνει αρκετό sustain

2. Μικρό burst (150 + 40% of AP) + slow σε ένα target για τα all in

3. AD που άμα κανεις auto weave ενδιάμεσα στα skill κάνει add up + ότι μειώνει το cooldown της active του item κατά 2 sec

 

Όσο για CDR εγώ στο 5.2 βλέπω να πηγαίνω Athenes/Morellos -> CDR boots. Αλλα εγώ έχω παίξει όλα τα build και playstyles σε Ahri από season 2 και γι αυτό δεν μου φαίνεται περίεργο :D

 

EDIT: Πρώτη δοκιμη σε παιχνίδι που σχεδόν όλο το game είχαν προβάδισμα οι άλλοι (τα πρώτα 25 λεπτά) και το γυρίσαμε. Build path κτλ http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1087662100/28995929?tab=overview Με διαφορα 14k παραπάνω DMG από όλους τους άλλους σε champion

 

Πιο in-depth πρώτες εντυπώσεις

 

 

Συγκριτικά με το DFG -> DC -> VOID

 

Αρνητικά:

  • Σημαντικά μικρότερο burst σε ένα target
  • Λιγότερο AP (περίπου 50)

Θετικά:

  • Σημαντικά περισσότερο sustain, είσαι λιγότερο squishy και μπορείς να επιβιώσεις all in αρκετά πιο εύκολα
  • Περισσότερο mana sustain από το Morellos/Athenes
  • Περισσότερο CDR (σπαμαρεις περισσότερο τα skill και αυτό αυξάνει και το sustain από passive + spell vamp)
  • Μικρότερο CDR στο Hextech, δεν χρειάζεται να περιμένεις 90 δευτερόλεπτα όπως το DFG, το base είναι 60 και μειώνεται σημαντικά με auto attacks/skills σε champion

Γενικά για αυτό που θέλουν να την κάνουν πιστεύω είναι ένα πολύ viable item

 

 

Και όπως είχα πει στο season 4, με Athenes/Morellos έχεις ένα πολύ ισορροπημένο laning phase και πρέπει να προσπαθήσεις για να πεθάνεις ή να μείνεις πίσω
 
Το DFG ήταν λίγο, ok τώρα το αγόρασες και πρέπει να σκοτώσεις τον αντίπαλο midlaner/jungler αλλιώς δεν είχε νόημα (full #yolo)
Επεξ/σία από Spartan117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλουν να την κάνουν poke + mobility mage οποτε το Hextech σου δίνει:

 

1. Spellvamp για τα μεγάλα skirmish, η Ahri έχει χαμηλά cooldown οποτε σημαίνει αρκετό sustain

2. Μικρό burst (150 + 40% of AP) + slow σε ένα target για τα all in

3. AD που άμα κανεις auto weave ενδιάμεσα στα skill κάνει add up + ότι μειώνει το cooldown της active του item κατά 2 sec

 

Όσο για CDR εγώ στο 5.2 βλέπω να πηγαίνω Athenes/Morellos -> CDR boots. Αλλα εγώ έχω παίξει όλα τα build και playstyles σε Ahri από season 2 και γι αυτό δεν μου φαίνεται περίεργο :D

 

EDIT: Πρώτη δοκιμη σε παιχνίδι που σχεδόν όλο το game είχαν προβάδισμα οι άλλοι (τα πρώτα 25 λεπτά) και το γυρίσαμε. Build path κτλ http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1087662100/28995929?tab=overview Με διαφορα 14k παραπάνω DMG από όλους τους άλλους σε champion

 

Πιο in-depth πρώτες εντυπώσεις

 

 

Συγκριτικά με το DFG -> DC -> VOID

 

Αρνητικά:

  • Σημαντικά μικρότερο burst σε ένα target
  • Λιγότερο AP (περίπου 50)

Θετικά:

  • Σημαντικά περισσότερο sustain, είσαι λιγότερο squishy και μπορείς να επιβιώσεις all in αρκετά πιο εύκολα
  • Περισσότερο mana sustain από το Morellos/Athenes
  • Περισσότερο CDR (σπαμαρεις περισσότερο τα skill και αυτό αυξάνει και το sustain από passive + spell vamp)
  • Μικρότερο CDR στο Hextech, δεν χρειάζεται να περιμένεις 90 δευτερόλεπτα όπως το DFG, το base είναι 60 και μειώνεται σημαντικά με auto attacks/skills σε champion

Γενικά για αυτό που θέλουν να την κάνουν πιστεύω είναι ένα πολύ viable item

 

 

Και όπως είχα πει στο season 4, με Athenes/Morellos έχεις ένα πολύ ισορροπημένο laning phase και πρέπει να προσπαθήσεις για να πεθάνεις ή να μείνεις πίσω
 
Το DFG ήταν λίγο, ok τώρα το αγόρασες και πρέπει να σκοτώσεις τον αντίπαλο midlaner/jungler αλλιώς δεν είχε νόημα (full #yolo)

 

τα hubrid σου αρεσουν καλύτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι αρκετά καλά για auto attack harass στο laning phase. Και γενικά με την Ahri σπαμαρω παρα πολύ τα auto attacks ενδιάμεσα στα skill οποτε βοηθάει, και αφού τα έχω γιατί να μην τα χρησιμοποιήσω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαφορη η αλλαγη στο Gunblade imo

Δεν ειναι καν κοντα σε terms of damage , δεν ειναι για πρωτο item

 

Βγαλανε το +20% dmg απο το charm , βγαλανε το + απο το DFG , RIP Ahri κ γενικα rip assassins

 

@ Spartan 

 

Πως ειναι καλυτερο στο mana sustain οταν δεν εχεις mana regen και πως εχεις περισσοτερο CDR αφου χανεις το 10% του DFG?Also γιατι CDR μποτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Spartan 

 

Πως ειναι καλυτερο στο mana sustain οταν δεν εχεις mana regen και πως εχεις περισσοτερο CDR αφου χανεις το 10% του DFG?Also γιατι CDR μποτα? 

 

Μιλάω καθαρά για το build γενικά, όχι το item.
 
DFG -> DC -> VOID
 
vs
 
Athenes/Morellos -> DC -> HG
 
CDR μπότες ala froggen για να κάνω cap το CDR στα 20 λεπτά, σε περίπτωση που έχω jungler που δεν χρειάζεται/μου δίνει το blue βγάζω magic pen. Και δεν μιλάω για το Hextech ως πρώτο item φυσικά, 3/4.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...