Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αργησα λιγο αλλα ηρθα να σχολιασω τα περι yasuo. Πριν το patch με τα καινουργια masteries που healari στο crit, οτιδηποτε και να pickares ητανε autolose ο yasuo. Με τα new masteries ειναι λιγο πιο tricky, αλλα και παλι δεν ειναι και τοσο δυνατος. Απλα αποφευγεις champs που ειναι πολυ mana dependant, μιας και θα σε κανει outsustain. 

Για mid, vladimir / swain ειναι autowin. Απλα πατα autoattack---> Q+E πανω του οποτε εχεις cd και αυτο ηταν. Ουτε outplays χρειαζεται να κανεις ουτε τπτ. Προσεχεις μονο τα levels 1 και 2 που ειναι αρκετα δυνατος και μετα την περνας μελι γαλα. 

 

Jayce, απλα και ομορφα. Εχεις burst combo, αυτος οχι. Νικας αυτοματα ολα τα trades. Q--->E και backaris. Ριξε και μερικα autoattack σε ranged και εισαι αρχοντας.

 

Leblanc , παιζει να ειναι απο τα easiest matchup. Απο το level 2 και επειτα απλα τον κανεις dominate. To μονο outplay που μπορει να σου κανει ειναι κανα καλο wall απλα και μονο για να μη πεθανει. Δεν εχει καθολου kill pressure εναντιον σου, μιας και εχεις dashes και slows. Autoattack ---> Q + W σε καθε cd, αμα παει να σε κυνηγησει πισω στο W πετα του ενα Ε στα μουτρα και φευγεις.

Περα απο αυτα υπαρχουν και καμποσα "trollpicks' που τον κανουν χαβαλε στο mid. Γενικα τα περισσοτερα tanky top νικανε το lane για πλακα. Garen , Warwick, Malphite (με καλο mana management), fiora. 

Υπαρχουν επισης οι morgana και annie, οι οποιες αν και συνηθως παιζονται support, νικανε γελοιωδος ευκολα vs yasuo. Με morgana απλα maxaris W και farmaris. Αμα ποτε πλησιασει για harass κανεις Q pre 6 ή ξερο ulti μετα τα 6. Παρε και ignite και ειναι instant dead. Επισης blockaris το knockup με το shield. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χαχαχαχα κλαμα!

ηθελα να ηξερα αυτοι που αγοραζουν τοσο μεγαλυτερα acc απο αυτο που αξιζουν δεν ντρεπονται μετα σε ενα παιχνιδι σαν αυτο?εγω θα ντρεπομουν να ειμαι Diamond V και να παιζω με Silver V...δεν θα μπαινα ranked...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν ranked βασικά, αλλά έχω πετύχει πολλούς τέτοιους και στο 5v5 Ranked Team queue που παίζω.

Εκεί μπαίνω LoLnexus, βλέπω D5 με 1500 games, 500 με Ahri.

Λέω Οκ, autistic Ahri main, το lane θα είναι εφιάλτης.

Τελικά έφαγε report. Αποκλείεται να είναι δικό του το account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα κλαμα!

ηθελα να ηξερα αυτοι που αγοραζουν τοσο μεγαλυτερα acc απο αυτο που αξιζουν δεν ντρεπονται μετα σε ενα παιχνιδι σαν αυτο?εγω θα ντρεπομουν να ειμαι Diamond V και να παιζω με Silver V...δεν θα μπαινα ranked...

Γιατι να ντρεπονται. Αφου αξιζουν challenger αλλα τους ριχνει το team :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν πρεπει κανεις να εχει κακο ματς? Αν και εγω συνηθως οταν παιζω adc τουλαχιστον νικαω το lane στα νορμαλ.Ειδικα σε νορμαλ με ezreal εχω να χασω κατι μηνες.Αλλα το mid ειναι διαφορετικο,ειδικα με παιχτες οπως ahri azir κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου ειναι normal το game τι το συζηταμε...και γω οταν μπαινω normal παιρνω random champ που δεν εχω ξαναπαιξει ποτε και βγαζω random build. Και μετα πεταγεται το κλασσικο silver scrub και μου την λεει που ειμαι diamond και πηρε το lane, λες και επαιζα σοβαρα ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν πρεπει κανεις να εχει κακο ματς? Αν και εγω συνηθως οταν παιζω adc τουλαχιστον νικαω το lane στα νορμαλ.Ειδικα σε νορμαλ με ezreal εχω να χασω κατι μηνες.Αλλα το mid ειναι διαφορετικο,ειδικα με παιχτες οπως ahri azir κτλ

Οκ καταλαβαίνω τι λες. Αλλά να είσαι D5, να παιζεις τον main σου με τον οποιο έχεις 500 παιχνίδια και να πηγαίνει το ματς έτσι με αντιπαλους σιλβερογκολντάδες... σόρρυ αλλά θα σε πω μπουσταρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου ειναι normal το game τι το συζηταμε...και γω οταν μπαινω normal παιρνω random champ που δεν εχω ξαναπαιξει ποτε και βγαζω random build. Και μετα πεταγεται το κλασσικο silver scrub και μου την λεει που ειμαι diamond και πηρε το lane, λες και επαιζα σοβαρα ξερω γω.

Η ahri εχει 400 games με ahri και ειναι diamond V. Ποσο κακα να σου παει δηλαδη? Ουτε υπο την επηρεια μαγικων μανιταριων δεν γινεται να το λουσεις τοσο (ποσο μαλλον σε ενα normal game οπως λες κι εσυ που παιζουν ολοι random-yolo).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...