Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω το γυρισα λιγο στον μπλε εζρεαλ

 

Πολύ δυνατό :) και εμένα στο μικρό ακαουντ είναι ο αγαπημένος μου

 

εγω απλα επεστρεψα :P.Ποιος να ηξερε που περυσι τετοια εποχη με βριζαν για ezreal φετος με βριζουν αν δεν παρω

 

forg1ven disapproves  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πικάρεις jax mid στο blind pick επειδή μπορεί ο άλλος να έχει πάρει yasuo mid? :P

 

ζεις επικίνδυνα

 

αν και μέχρι τα 7-8 level ο yasuo σε έχει για πρωινό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


ok πρώτα από όλα είμαι πολύ noob !!! :P

είμαι bronze iv μπαινοβγαίνω από bronze v συνέχεια..... το πρόβλημα μου είναι ότι όταν κάνω νίκη στο bronze iv παίρνω 14 με 16 πόντους και χάνω 20 με 23.... ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό....

μήπως επειδή ήμουν bronze στα υπόλοιπα seasons.....

μάλλον άργησα να το πάρω σοβαρά αυτό το game :P
Να φανταστώ τα 2/3 των game είναι lose ε?
Γενικώς η Riot το έχει χαλάσει το ranked selection.
Κάνε 3-4 νίκες στην σειρά και είναι ικανό να σε πετάξει gold ii
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χωρίς να είμαι 100% ακριβής.

 

Δεν έχει σημασία τι division ήσουν στις προηγούμενες season.

 

Τα LP (League Points) που κερδίζεις ή χάνεις μετά από έναν αγώνα εξαρτώνται κυρίως από το επίπεδο των αντιπάλων σου. Έτσι, εάν η αντίπαλη ομάδα είχε παίκτες σε υψηλότερο επίπεδο από το δικό σου και καταφέρεις να νικήσεις θα πάρεις πολλούς πόντους, ενώ αν οι παίκτες ήταν χαμηλότερου επιπέδου θα πάρεις λιγότερους. Αντίστοιχα ισχύει για τις ήττες.

 

Το επίπεδο του κάθε παίκτη καθορίζεται από το MMR (Match Making Rating), που προκύπτει από έναν πολύπλοκο μυστικό αλγόριθμο της Riot και λαμβάνει υπόψη τι division είσαι, πόσες νίκες- ήττες κάνεις, πόσο συχνά παίζεις κλπ. Μπορείς να δεις μια εκτίμηση του MMR σου σε ιστοσελίδες, όπως αυτή. { http://eune.op.gg/ }

 

Έχω την εντύπωση, ωστόσο, ότι όσο ανεβαίνεις division (gold, platinum, diamond κλπ) και ειδικά όταν είσαι κοντά στην μεταβατική ζώνη (gold 1, platinum 1, diamond 1 κλπ) οι πόντοι που παίρνεις είναι λιγότεροι στις νίκες από τους πόντους που χάνεις στις ήττες. Σαν να σε προετοιμάζει το παιχνίδι για το νέο division και τους πιο δύσκολους αντιπάλους που θα αντιμετωπίσεις. Αλλά δεν είσαι σε αυτή τη φάση, όπως λες..  ;)

 

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χωρίς να είμαι 100% ακριβής.

 

Δεν έχει σημασία τι division ήσουν στις προηγούμενες season.

 

Τα LP (League Points) που κερδίζεις ή χάνεις μετά από έναν αγώνα εξαρτώνται κυρίως από το επίπεδο των αντιπάλων σου. Έτσι, εάν η αντίπαλη ομάδα είχε παίκτες σε υψηλότερο επίπεδο από το δικό σου και καταφέρεις να νικήσεις θα πάρεις πολλούς πόντους, ενώ αν οι παίκτες ήταν χαμηλότερου επιπέδου θα πάρεις λιγότερους. Αντίστοιχα ισχύει για τις ήττες.

 

Το επίπεδο του κάθε παίκτη καθορίζεται από το MMR (Match Making Rating), που προκύπτει από έναν πολύπλοκο μυστικό αλγόριθμο της Riot και λαμβάνει υπόψη τι division είσαι, πόσες νίκες- ήττες κάνεις, πόσο συχνά παίζεις κλπ. Μπορείς να δεις μια εκτίμηση του MMR σου σε ιστοσελίδες, όπως αυτή. { http://eune.op.gg/ }

 

Έχω την εντύπωση, ωστόσο, ότι όσο ανεβαίνεις division (gold, platinum, diamond κλπ) και ειδικά όταν είσαι κοντά στην μεταβατική ζώνη (gold 1, platinum 1, diamond 1 κλπ) οι πόντοι που παίρνεις είναι λιγότεροι στις νίκες από τους πόντους που χάνεις στις ήττες. Σαν να σε προετοιμάζει το παιχνίδι για το νέο division και τους πιο δύσκολους αντιπάλους που θα αντιμετωπίσεις. Αλλά δεν είσαι σε αυτή τη φάση, όπως λες..  ;)

 

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.  B)

Ετσι ακριβως

 

Εσυ αν χανεις ομως πολλους ποντους και περνεις λιγοτερους πιστευω οτι εχεις χασει πολλα συνεχομενα games και το ΜΜR σου ειναι στο χωμα.

 

Προσπαθησε να κανεις καλα Σκορ και ας χανεις τα games.

 

Πρεπει να φτιαξεις το MMR σου ετσι ωστε το συστημα να μπορεσει να σου δωσει ποιντς.Εμενα πχ τωρα μου δινει 29-30 και οταν χανω μου περνει 14-15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το θέμα rank είναι flat. Τι πάει να πει αυτο; Όταν παίζεις το πρώτο σου game, τότε έχεις ένα rank ας πούμε 1000. Βάση αυτού του rank, σε βάζει να παίξεις με άλλου 9 που έχουν και αυτοί 1000 rank. Η κερδισμένη 5αδα θα πάει στο rank 1100 και η χαμένη 900 rank.

 

Τα divisions είναι απλα ταμπλετακια για το που είσαι έτσι πιο χοντρικά. Όταν με την νίκη παίρνεις περισσότερα ποιντς από την ήττα, τότε το rank σου είναι μεγαλύτερο από αυτό που λέει το ταμπλετακι. Στη περίπτωση σου είσαι πιο κάτω από το ταμπλετακι που βλέπεις.

 

ταμπλετακια => ταμπελακια. Οτοκουρεκτ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...