Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πωωω,ποτε ξανα support σε ranked μα ποτε...οταν πας να παιξεις ranked δεν σημαινει πως πρεπει να ξερεις καλα(οχι και τελεια)10-15 champion το λιγοτερο και οχι σε μονο μια θεση,ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 2500+ tips σ'ενα site , ισως να μην ξερατε κατι απο αυτα που γραφει

http://www.linnun.net

 

Have fun

 

PS Atm αργει , slowpoke server

 

404 Not Found

 

 

edit: Άνοιξε τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω,ποτε ξανα support σε ranked μα ποτε...οταν πας να παιξεις ranked δεν σημαινει πως πρεπει να ξερεις καλα(οχι και τελεια)10-15 champion το λιγοτερο και οχι σε μονο μια θεση,ετσι δεν ειναι?

ΓΙα να πας να παιξεις ranked εκτος οτι πρέπει να παίζεις ολες τις θέσεις (mid solo top jungle bot) πρεπει να μπορίες να παίξεις και ολους τους ρόλους(ad carry support jungler mid solo top)...επίσης πρέπει να ξέριες ποιο hero να διαλέξεις και πότε αυτό κανει counter το enemy team..αλλα πάνω απο όλα θέλει συννενόηση με τους συμπαίχτες αλλιως κατευθειαν defeat!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙα να πας να παιξεις ranked εκτος οτι πρέπει να παίζεις ολες τις θέσεις (mid solo top jungle bot) πρεπει να μπορίες να παίξεις και ολους τους ρόλους(ad carry support jungler mid solo top)...επίσης πρέπει να ξέριες ποιο hero να διαλέξεις και πότε αυτό κανει counter το enemy team..αλλα πάνω απο όλα θέλει συννενόηση με τους συμπαίχτες αλλιως κατευθειαν defeat!!

Πρεπει να παιζεις ολους τους ρολους?αληθεια?Και τοτε γιατι ατομα  ειναι 2400 ελο και παιζουν μονο εναν παικτη?Στο solo q δεν υπαρχουν counter αμα ξερεις τελεια τον παικτη σου.Ποσες φορες εχω κερδισει λανε με fizzz vs ryze ...Και αυτο συμβαινει γιατι αρκετοι παιζουν οπως παιζεις εσυ.Δηλαδη λες τωρα,χμμ,αυτος πηρε fizz ,ο ryze που τον εχω παιξει 20 φορες στην ζωη μου ειναι  counter ,οποτε θα κερδισω.Και τελικα ειναι με 0-3 στο mid.

Αμα εισαι καλος στο elo σου θα κερδισεις για πλακα.Ανετα σου παιρνω riven bot και σου κανω carry 1300-1500 elo[σαν support].Στα 1700-2κ δεν μπορω ,δυστηχως.Αλλα ατομα τα οποια ειναι 2500 ελο θα μπορουσαν ανετα να κανουνβ carry τα 1800 και με troll pick.

 

πωωω,ποτε ξανα support σε ranked μα ποτε...οταν πας να παιξεις ranked δεν σημαινει πως πρεπει να ξερεις καλα(οχι και τελεια)10-15 champion το λιγοτερο και οχι σε μονο μια θεση,ετσι δεν ειναι?

καλα 10-15 champs δεν ξερουν ουτε οι pro[οι μαλλον μονο αυτοι ξερουν].Να φανταστεις οι pro ξερουν το πολυ 3-4 champs τελεια και τους αλλους μετρια -καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω ειχα γραψει ενα wall of text και το εκλεισα καταλαθος.

Σαν περιληψη:

Αν και ιδανικα θες να μεινεις σε λιγους ηρωες πρεπει να μπορεις να καλυψεις ολους τους ρολους αξιοπρεπως αν χρειαστει.

Επισης υπαρχουν pro (και semi pro) οι οποιοι ειναι στη θεση π ειναι επειδη εχουν μεγαλη παλετα ηρωων.

Καλη ωρα εγω.

Και τελος επειδη εχει εξελιχθει το game, αυτοι π επαιζαν 1 μονο ηρωα και ανεβαιναν σολο queue τωρα παιζουν 2-3. Οι προ εχουν 5-8 picks τωρα πια. Αναγκαζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε το patch λοιπόν, κλασσικά ξεκινάω από το βάλτο μετά τα ελεεινά παιχνίδια που έκανα. Σημαντικά στοιχεία

 

Champion losses and win ratios will no longer be displayed to other players

 

The time penalties for queue dodging have been shortened and an LP penalty has been added

 

Δηλαδή αν δε θέλω να παίξω με το κάθε νούμερο mid or feed θα έχω penalty για Q jump. Υπέροχα...

 

Επίσης nerf το silence του ChoGathουλάκου μου, γιατί τι σας έκανε το παιδί ρε αλητήριοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...