Προς το περιεχόμενο

Ποδηλατο γυμναστικης


anrim27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

αποφασισα να αγορασω ενα ποδηλατο γυμναστικης για το σπιτι(μπας και ξεμουχλιασω λιγο).

Μπηκα σε διαφορα site και ειδα αρκετα ποδηλατα.Παρατηρησα οτι υπαρχει μια διαφορα μεταξυ αυτων:

μαγνητικο συστημα αντιστασης και ηλεκτρομαγνητικο συστημα αντιστασης.Ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αυτων των δυο(εκτος απο την οικονομικη).

 

Γενικοτερα,οποιος ειναι λιγο περισσοτερο σχετικος με αυτα ας με βοηθησει λιγο

(τι ακομη να προσεξω,ποσα χρηματα περιπου να δωσω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Το πλέον σημαντικό σε ένα ποδήλατο γυμναστικής για μένα είναι η άνεση του καθίσματος. Χωρίς αυτό δύσκολο να το συνεχίσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω ενα κανονικο ποδηλατο και ενα προπονητηριο, σαν κοστος ενα καλο ποδηλατο κοστιζει 300€ και ενα προπονητηριο 100€. Οταν θα βαρεθειτε να κανετε το χαμστερ στο σπιτι το πατε και σε αληθινο δρομο. Στο τελος οταν καταληξει σαν κρεμαστρα ρουχων θα εχετε περισσοτερες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

τί έγινε, πήρες τελικά? έχω αρχίσει να ψάχνω και εγώ, αν κάποιος ξέρει κάτι ας το μοιραστεί μαζί μας ;)

Μετα απο τοοοσο καιρο απανταω.Sorry κιολας...

Βασικο ειναι το μεγεθος του δισκου,απ οτι καταλαβα.Οσο μεγαλυτερος ειναι ο δισκος(πιο βαρυς-->μεγαλυτερο μεγεθος,ακτινα)τοσο πιο ανετη και σωστη ειναι η κινηση που θα κανεις.

Σχετικα με το μαγνητικο και ηλεκτρομαγνητικο,δεν εμεθα αν ουσιαστικα αντιλαμβανεσαι τι διαφορα τους οταν κανεις ποδηλατο.

Και η σελα,οπως λεει ο Musclemar,ειναι αρκετα σημαντικο να ειναι ανετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...