Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Ποδηλατο γυμναστικης

Το θέμα αυτό έχει αρχειοθετηθεί επειδή είναι αρκετά παλιό. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείτε να απαντήσετε σ'αυτό το θέμα.
4 απαντήσεις σ'αυτό το θέμα

#1 anrim27

anrim27

Member

• Members
  • 579 μηνύματα

Δημοσίευση 02 Δεκέμβριος 2009 - 06:13 μμ

Γεια σας παιδια,
αποφασισα να αγορασω ενα ποδηλατο γυμναστικης για το σπιτι(μπας και ξεμουχλιασω λιγο).
Μπηκα σε διαφορα site και ειδα αρκετα ποδηλατα.Παρατηρησα οτι υπαρχει μια διαφορα μεταξυ αυτων:
μαγνητικο συστημα αντιστασης και ηλεκτρομαγνητικο συστημα αντιστασης.Ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αυτων των δυο(εκτος απο την οικονομικη).

Γενικοτερα,οποιος ειναι λιγο περισσοτερο σχετικος με αυτα ας με βοηθησει λιγο
(τι ακομη να προσεξω,ποσα χρηματα περιπου να δωσω?)

#2 ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Senior Member

• Members
  • 700 μηνύματα

Δημοσίευση 07 Φεβρουάριος 2010 - 02:51 μμ

τί έγινε, πήρες τελικά? έχω αρχίσει να ψάχνω και εγώ, αν κάποιος ξέρει κάτι ας το μοιραστεί μαζί μας ;)

#3 Musclemar

Musclemar

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 07 Μάιος 2010 - 08:45 μμ

Το πλέον σημαντικό σε ένα ποδήλατο γυμναστικής για μένα είναι η άνεση του καθίσματος. Χωρίς αυτό δύσκολο να το συνεχίσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα!

#4 orck

orck

Senior Member

• Members
  • 2.188 μηνύματα

Δημοσίευση 07 Μάιος 2010 - 08:53 μμ

Εγω προτεινω ενα κανονικο ποδηλατο και ενα προπονητηριο, σαν κοστος ενα καλο ποδηλατο κοστιζει 300€ και ενα προπονητηριο 100€. Οταν θα βαρεθειτε να κανετε το χαμστερ στο σπιτι το πατε και σε αληθινο δρομο. Στο τελος οταν καταληξει σαν κρεμαστρα ρουχων θα εχετε περισσοτερες επιλογες.

#5 anrim27

anrim27

Member

• Members
  • 579 μηνύματα

Δημοσίευση 25 Ιανουάριος 2011 - 07:57 μμ

τί έγινε, πήρες τελικά? έχω αρχίσει να ψάχνω και εγώ, αν κάποιος ξέρει κάτι ας το μοιραστεί μαζί μας ;)

Μετα απο τοοοσο καιρο απανταω.Sorry κιολας...
Βασικο ειναι το μεγεθος του δισκου,απ οτι καταλαβα.Οσο μεγαλυτερος ειναι ο δισκος(πιο βαρυς-->μεγαλυτερο μεγεθος,ακτινα)τοσο πιο ανετη και σωστη ειναι η κινηση που θα κανεις.
Σχετικα με το μαγνητικο και ηλεκτρομαγνητικο,δεν εμεθα αν ουσιαστικα αντιλαμβανεσαι τι διαφορα τους οταν κανεις ποδηλατο.
Και η σελα,οπως λεει ο Musclemar,ειναι αρκετα σημαντικο να ειναι ανετη.

Επεξεργασία από anrim27, 28 Ιανουάριος 2011 - 07:20 πμ.