Προς το περιεχόμενο

Ζωντανές εκπομπές (ραδιοφώνου) για άγρυπνους ακροατές


god4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεμολόγιο φυσικά παιδιά....

πιο παλιά αυτή τη ζώνη τη κρατούσε ο Μάνο Τσιλιμίδης με το "άγρυπνος στο Σκάι"...που τώρα είνα "άγρυπνος στη ΝΕΤ" αλλά κρατάει μέχρι τις 02.00 περίπου....

επίσης υπάρχει η εκδοχή του Imagine απο Θεσ/νίκη όπου αρκετά βράδυα έχεις τη δυνατότητα να πάς μέχρι το πρωί με Σερβετά ή με Κανάκη....με τελείως μα τελείως διαφορετικούς ρυθμούς και στύλ απο αυτούς που τους ξέρουμε....εγώ όποτε πάω Θεσ/νίκη το ράδιο δεν φεύγει απο Imagine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θυμάται τις κανονικές εκπομπές όμως, όχι τις τηλεπαρέες των 090 ;)

 

α ρε akpe...θυμασαι; περασμενα χρονια :)

 

χμμ..εσυ ησουν και πιτσιρικος πολυ τοτε :P

 

ergaleios εδω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρεμπιπτοντως η μεγαλυτερη μορφη ηταν ο Καραγιαννης τοτε. Και απο καλουντες εννοειται η Ελεανα. Στα πρωτα της τηλεφωνηματα. Παλι για οποιον θυμαται.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια δηλ. απ οτι καταλαβα δεν υπαρχουν καν βραδινες live εκπομπες εκτος του σκαι και μερικες αθλητικες

 

και του Imagine ε....??και της ΝΕΤ..........!!!και σίγουρα σε περιφερειακα ραδιόφωνα θα υπάρχουν και άλλες....απλά προφανώς ο λαός....θέλει μπάλα.....δεν θέλει νυχτιάτικα να λέει για προβλήμτα....τώρα για τις εκπομπές στυλ "Jeronymo" προφανώς το ιντερνετ και τα chatrooms και τα καταραμένα 090 που κοτσάρανε κάποτε....έφεραν το τέλος τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Κυριακή έως Παρασκευή (εκτός Σαββάτου δηλαδή) έχει την εκπομπή Ανεμολόγιο στον Σκάι 100.3 (24:00-05:00).

 

Η εκπομπή είναι ζωντανή, παίζει ελάχιστη μουσική και συνήθως κάθε βραδιά τίθεται μια θεματική πάνω στην οποία γίνεται συζήτηση. Μια βραδιά μπορεί επίσης να έχει ελεύθερη θεματική. Το concept θυμίζει λιγάκι forum, ακροατές επικοινωνούν είτε μέσω mail, είτε μέσω μηνυμάτων απ' την ιστοσελίδα του Σκάι είτε μέσω τηλεφώνου και καταθέτουν τις απόψεις τους. Πολλές φορές ο παραγωγός βγάζει 2 άτομα με διαφορετικές απόψεις στον αέρα και γίνεται συζήτηση (ας πούμε χθες είχε θεματική για το πανεπιστημιακό άσυλο, έβγαιναν ζευγάρια ακροατών στον αέρα, ένας κατά και ένας υπέρ).

 

Γενικά πολύ καλή εκπομπή, απ' όταν την "ανακάλυψα" το σκονισμένο ραδιόφωνο μου απέκτησε λόγο ύπαρξης.

 

Την παρακολούθησα την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ο τύπος πίσω από το μικρόφωνο φαινόταν να βαριέται τρελά, σε βαθμό που κάποιοι ακροατές κάναν μονόλογο σταματούσαν και αυτός πάλι δε μιλούσε. Σαν να τον είχαν κλειδώσει σε ένα studio ήταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρακολούθησα την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ο τύπος πίσω από το μικρόφωνο φαινόταν να βαριέται τρελά, σε βαθμό που κάποιοι ακροατές κάναν μονόλογο σταματούσαν και αυτός πάλι δε μιλούσε. Σαν να τον είχαν κλειδώσει σε ένα studio ήταν!

 

ίσως μετα απο 5 χρονια που έχει η εκπομπή να έχει αρχήσει να χάνει την όρεξή του ο Κωνσταντίνος....ίσως όταν ακούς συνέχεια του ίδιους και τους ίδιους ακροατές να μην πολυ γουστάρεις....έχω πετύχει μάλιστα και εκπομπές που λέει "απόψε οι παλιότεροι ας αφήσουν τις γραμμές να μιλήσουν και κάποιοι που δεν έχουν μιλήσει πολύ".....

πάντως δεν είναι κακό ένας παρουσιαστής να μην σχολιάζει τα πάντα και να αφήνει τους άλλους ακροατές να σχολιάζουν τα λεγόμενα κάποιου άλλου....

 

συνήθως αυτό κάνει μάλιστα...αφήνει τους άλλους να σχολιάζουν και την άποψη του τη λέει πιο πρωϊνές ώρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...