Προς το περιεχόμενο

φώτα led για αμαξια


gorilas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας εαν κάποιος γνωριζει και μπορει να μου απαντησει τον ευχαριστώ πολύ..

ξερει κανεις που μπορώ να βρώ αυτην την ''λωριδα'' απο led για αμαξι;; [ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η mazda εβγαζε απτο εργοστασιο ακριβως την ιδια λωριδα στο ιδιο σχημα, με λιγα λογια audi-like, θα ηταν καγκουρια?

 

Το προβλημα σας ειναι στην εμφανιση, ή στο οτι τροποποιειται η εργοστασικη εμφανιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι στα περισσοτερα αυτοκινητα που δεν σχεδιαζονται με αυτην την "λογικη" διχνει ασχημο και καγκουρικο και σιγουρα οχι καλογουστο. Τα audi ειναι σχεδιασμενα γι αυτην την σχεδιαστικη φιλοσοφια των αυτοκινητων της. Το να βαλω εγω ομως (παραδειγμα) στο Starlet της αδερφης μου κατι τετοιο ειναι τουλαχιστον αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι είναι μια ακόμη κακόγουστη καγκουριά, έχω παρατηρήσει ότι ορισμένα τυφλώνουν ελαφρά τους μπροστινούς - λόγω των led υψηλής φωτεινότητας σε συνδυασμό με κακή τοποθέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι επειδή(ς) είναι εργοστασιακό, σημαίνει πως δεν είναι καγκούρικο;

Αυτή η σαχλαμάρα χρεώνεται κανά χιλιάρικο νομίζω.

 

Πάντως, από λωρίδες βρωμάει ο τόπος (και όχι μόνο τα Χ/γεννα) το δύσκολο θά'ναι να τις ταιριάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Α4/Α5 φαινεται πολυ ωραιο. εχω δει ομως λωριδες led σε smart και Hyundai Coupe και ηταν αθλια..

 

ουσιαστικα η Audi "εφερε" κατι αναλογο με τα angel eyes που εκανε η BMW. απλα η διαφορα ειναι πως aftermarket angeleyes φαναρια που να ειναι ωραια εχουν κυκλοφορησει, led aftermarket οχι ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι στα περισσοτερα αυτοκινητα που δεν σχεδιαζονται με αυτην την "λογικη" διχνει ασχημο και καγκουρικο και σιγουρα οχι καλογουστο. Τα audi ειναι σχεδιασμενα γι αυτην την σχεδιαστικη φιλοσοφια των αυτοκινητων της. Το να βαλω εγω ομως (παραδειγμα) στο Starlet της αδερφης μου κατι τετοιο ειναι τουλαχιστον αστειο.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.Πέρα από το γεγονός ότι είναι κινέζικα led που "μωβίζουν" γιατί δεν έχουν σωστή θερμοκρασία χρώματος,είναι και πολύ αραιά τοποθετημένα.Γενικώς δεν είναι καλαίσθητα.Όσο για το τύφλωμα είναι το μικρό ξαδερφάκι των μουφα-χenon μέσα σε φανάρια για αλογόνου.Μόδα είναι θα περάσει. Ελπίζω.:P

 

Υ.Γ: Το καλύτερο,είναι αντί για απλά LED να βάλετε RGB Led.Τουλάχιστον κάνεις την γυφτιά που την κάνεις.Κάντην ΣΩΣΤΑ!

 

http://www.led1.de/shop/index.php?cName=led-rainbow-rgb-rainbow-5mm-fast-c-48_25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...