Προς το περιεχόμενο

Ποιο ουισκι σας αρεσει;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα ολα το ιδιο μου φαινονται. Πηρα και ενα green label, αλλα μοου φανηκε το ιδιο με το απλο στη γευση. Λιγο περισσοτερο μου αρεσει το shivas και το jack. Για πειτε και εσεις.

 

Και μια χαζη ερωτησουλα. Εστω οτι εχω ενα ουισκι 15 ετων για 5 χρονια στο σπιτι. Ξερω οτι δε γινεται 20 ετων ετσι απλα, καθως το βαζουν σε ειδικες συνθηκες και μεσα σε βαρελια, αλλα δε ειναι καλυτερο απο το να το επινες το χρονο που θα το αγοραζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Και μια χαζη ερωτησουλα. Εστω οτι εχω ενα ουισκι 15 ετων για 5 χρονια στο σπιτι. Ξερω οτι δε γινεται 20 ετων ετσι απλα, καθως το βαζουν σε ειδικες συνθηκες και μεσα σε βαρελια, αλλα δε ειναι καλυτερο απο το να το επινες το χρονο που θα το αγοραζες;

 

Όχι.Το πιθανότερο είναι να γίνει χειρότερο λόγω εξάτμισης του οινοπνεύματος.Το ουισκάκι ωριμάζει μόνο στο βαρελάκι του.Και παίρνει κ την αντίστοιχη γεύση ανάλογα το υλικό του βαρελιού.Μη δοκιμάσετε ουίσκυ απο πλαστικό βαρέλι πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jοhnny Walker Βlue Label.

 

Χυμούς παρθένων, δάκρυα αγγέλων και αίμα βρεφών.

 

Οντόπικ, το μοναδικό που μπορώ να πιω (σιχαίνομαι το ουίσκι) είναι το Glennfiddich το 18άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η γευσιγνωσία σε ότι πίνεται και τρώγεται πραγματικά μου προκαλεί ανατριχίλες και δέος...καλά βολεύομαι με τις μπομπίτσες εγώ...άντε και κανά τζόνι κόκκινο σπίτι που και που. Πρακτικά πράγματα. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...