Προς το περιεχόμενο

προσφορά Γερμανός: Ολα τα παιχνιδια (και καλα) σε τιμη σοκ!


leftys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Soto με τον καθενα εδω μεσα. Αυτο ειναι το γνωστο προβλημα καθε λογης forum.Μπαινουν μερικα "παιδακια" στο μυαλο και νομιζουν πως γραφοντας ασχετες προτασεις της μιας σειρας, θα αυξησουν τα posts και κατι εγινε. Get a life ρε μαγκες.

Επειδη μου ηρθε κι εμενα το mail, εδω που φτασαμε , ας μην το αφησουμε . Να πιεσουμε τη ΓΓ για απαντηση του Γερμανου, που φαινεται οτι τους εχει γραμμενους.

Πουθενα ο Σοτος δεν το επαιξε αγωνιστης, για το δικιο το δικο του παλεψε και ολων μας. Και δεν πιστευω αλλωστε οτι υπαρχει αγωνιστης στην παγκοσμια ιστορια , που να μην παλεψε ΚΑΙ για το δικο του καλο.

Επαναλαμβανω οτι εγω δεν εχω παραγγειλει παιχνιδια, αλλα θα χαρω πολυ να τους δω να τρωνε προστιμο, και τα παιδια που παραγγειλανε να παρουν τα παιχνιδια τους, και να ζημιωθει λιγο παραπανω ο Γερμανος και ο καθε κουτοπονηρος , εδω, στη χωρα της μιζας και της ρουφιανιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 628
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Νομιζω οτι η λογικη της καταγγελιας (τουλαχιστον της δικης μου) ηταν να γινει μια αρχη προς την κατευθυνση της συμμετοχής και εναντια στη λογικη του ωχαδερφισμου και του γνωστου "Ελα μωρε στην Ελλάδα είμαστε".

Ακριβως επειδη ειμαστε στην Ελλάδα και οχι στη Ζιμπαμπουε, εμεις θα πρεπει να φροντισουμε να εφαρμοζονται οι νομοι.

Δε θα κερδισουμε κατι αν μας δωσουν τα προιοντα, αλλα θα κερδισουμε αν υποχρεωθει σε προστιμο και σε δηλωση μεταμελειας. Γιατι την επομενη φορα θα προσεχει, ισως.

Αν γινονταν αυτα με το κάθε μεγαλομάγαζο θα ηταν αλλιώς.

Και σκεφτείτε, κάνουμε ολόκληρο θέμα για το οτι κινηθήκαμε ομαδικά, κάτι το οποίο θα ηταν αυτονόητο σε άλλες χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κωλοτουμπες σου ειναι ολα τα λεφτα σε βουλωσα :X 10 φορες με τα ακυρα παραδειγματα σου και τους νομους σου και τσιμουδια,σου εξηγησα 10 φορες τι εννοω με το δεν θα νιωσω ικανοποιημενος αν δεν παρω εστω του τιτλους παλι το γυρνας αλλου.

 

Με 'επιβραβευαν' οπως λες και εσυ(ασχετα αν πιο πολυ κραξιμο εχω φαει) επειδη το κυνηγουσα και πιεζα οσο μπορουσα για να μην περασει στα ψιλα αυτη η υποθεση.

 

Τroll αντε γεια οτι και να πεις για να αυξησεις το post Count σου δεν πιανει και γινεσαι και ρομπα συνεχεια.

 

---------- Προσθήκη στις 12:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:49 ----------

 

Θα προτιμουσες να γραφω 20 μικρα posts με μικρες μπηχτες για να αυξησω το Post Counter μου και να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις οπως ο Antre ή οποιονδηποτε Αntre με θεματα και νομους ασχετους με το τοπic? B)

Απλα οταν μπαινουν στην μεση προσωπικοι χαρακτηρισμοι μην περιμενεις να κατσω στην ακρη.

 

Ρε αγόρι μου εγώ πότε σου κανα κολοτούμπες; Ψάξε βρες τα πρώτα μου post εδώ μέσα και μετα γύρνα να μου πεις για κολοτούμπες... ποιος εσύ που μεγαλύτερο κολοτούμπα εδώ μέσα δεν έχω ξανα ματαδει. Που δεν τόλμαγε κάποιος να σου πει κάτι και μόνο που δεν τον δάγκωνες πετάγοντας ατακες "μπορει να με πουνε γραφικό... μπλα μπλα μπλα... θέλω μια φορα να προσπαθήσω.... μπλα μπλα..." συγνώμη έχω άδικο δηλαδή για αυτά που σου λέω. Άσε ρε μεγάλε που θα με πεις και πιτσιρικά κιόλας.

 

Και μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλώτρια. Σιγά μην με νοιάζει το post count μου... σε άλλα forum αν δεν αποτελεί το κύριο σκέλος του forum δεν μετράνε καν αυτά τα posts. Άντε που νομίζεται ότι όλο το διαδίκτυο είναι το insomnia (το οποίο φυσικά είναι απο τα πιο αναγνωρισμένα ελληνικά... δεν λέω κάτι για το forum... αλλά για την ατάκα με το post count το πέταξα). Γενικά πιο παιδιάστικη ατάκα από το "αυξάνω το post count" δεν έχω ξανα ακούσει. Εννοείται πως κανένας σώφρον δεν το κάνει αυτό.

 

Α και που σε... λίγη κοσμιότητα δεν βλάπτει... ακου τσιμουδιά, ρόμπα και σε βούλωσα.:o Τι είναι αυτα τα πράγματα; Επιτρέπονται αυτά; Ποιος κάνει σαν πιτσιρικάς τώρα; Παρεμπιπτόντως τίποτα δεν μου είπες... αν δεν είχες ούτε καν αυτό το νόμο στο μυαλό σου... τοτε να μην πήγαινες δια του νόμου αν ο στόχος σου ήταν να πάρεις τα games. :mad: Και ο Antre και κάθε Antre που κοροϊδεύεις κάνει αναλύσεις περί mark ups και βιωσιμοτητα ανταγωνισμου και βελτιστοποιήσεις ευημερίας. Άσε τώρα που θα με πεις και ο "κάθε". Και σιγά, για να κερδίσεις τα παιχνίδια δεν το κυνήγαγες; Σιγά τον ηρωισμό ρε φίλε που θες και υπόκλιση. Και εν τέλει ο νόμος είναι σαφής... δεν χρειάζεται να παιρνεις ξανα και ξανα τηλεφωνα... αργα ή γρήγορα εφόσον κάνατε τις καταγγελίες σας θα το τρωγε το πρόστιμο.

 

 

---------- Προσθήκη στις 14:47 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:34 ----------

 

Soto με τον καθενα εδω μεσα. Αυτο ειναι το γνωστο προβλημα καθε λογης forum.Μπαινουν μερικα "παιδακια" στο μυαλο και νομιζουν πως γραφοντας ασχετες προτασεις της μιας σειρας, θα αυξησουν τα posts και κατι εγινε. Get a life ρε μαγκες.

 

Sorry αυτό για το post count για σένα πήγαινε. Μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλώτρια φίλτατε. Και ούτε είμαστε παιδάκια της σειράς. Το "παιδάκι της σειράς" που λες από την πρώτη στιγμή είπε:

 

"Κάντε καταγγελία να φάει πρόστιμο... δεν το γλιτώνει... αλλά games δεν πέρνετε. Αλλά και η τιμωρία καλή είναι για να αρχίζουν να βάζουν μυαλό."

 

---------- Προσθήκη στις 14:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:47 ----------

 

Νομιζω οτι η λογικη της καταγγελιας (τουλαχιστον της δικης μου) ηταν να γινει μια αρχη προς την κατευθυνση της συμμετοχής και εναντια στη λογικη του ωχαδερφισμου και του γνωστου "Ελα μωρε στην Ελλάδα είμαστε".

Ακριβως επειδη ειμαστε στην Ελλάδα και οχι στη Ζιμπαμπουε, εμεις θα πρεπει να φροντισουμε να εφαρμοζονται οι νομοι.

Δε θα κερδισουμε κατι αν μας δωσουν τα προιοντα, αλλα θα κερδισουμε αν υποχρεωθει σε προστιμο και σε δηλωση μεταμελειας. Γιατι την επομενη φορα θα προσεχει, ισως.

Αν γινονταν αυτα με το κάθε μεγαλομάγαζο θα ηταν αλλιώς.

Και σκεφτείτε, κάνουμε ολόκληρο θέμα για το οτι κινηθήκαμε ομαδικά, κάτι το οποίο θα ηταν αυτονόητο σε άλλες χώρες.

 

+1000 από μένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Μας ελεγες απο το πρωτο post και κοπανιοσουν οτι καναμε απλα παραγγελια και δεν ηταν υποχρεωμενος ο Γερμανος να μας τα δωσει τιποτα;

Σου εδωσα το κομματι του νομου 3ς φορες που λεει οτι ειχαμε Εμπορικη συναλλαγη και αν διαβασεις ολο τον νομο μας κατοχυρωνει το δικαιωμα να αποκτησουμε τους τιτλους;

 

Απαντησες σε αυτο λεγοντας ΝΑΙ εκανα λαθος;

 

ΟΧΙ απλα το προσπερασες μιας και σε βολευε και συνεχισες με αοριστολογιες

 

 

  • Εδωσες ενα παραδειγμα για εναν αθωο μικρο επιχειρηματια που εκανε τυπογραφικο λαθος που επρεπε να προστατευτει ο καημενος και τον εβαλες στην ιδια μοιρα με τον Γερμανο;

Σου εξηγησα με τον ιδιο νομο οτι δεν ισχυει το ιδιο πραγμα και οτι ειναι 2 διαφορετικες καταστασεις;

 

Αν δεν μπορεις να κανεις κριτικη πρωτα στον εαυτο σου(οπως εκανα εγω στο "μπορει να με πουνε γραφικό" που τοσο κατακρινεις) μην προσπαθεις να μας το παιξεις το ηθικο στοιχειο του Forum χρησιμοποιωντας κουλτουριαρικες εκφρασεις για να καλυψεις τις ανακριβειες που πετας εδω και 100 posts.

 

Στιγμη δεν το επαιξα επαναστατης δεν ζητησα τον τιτλο,κατηγορηθηκα δεκαδες φορες αλλα βλεπεις να με νοιαζει τι θα πει το καθε ανωνυμο μελος εδω μεσα οταν απευθυνεται προσωπικα σε εμενα και οχι στο θεμα που αναλυουμε;

 

ΑΝ ειχες μπει σε αυτη την διαδικασια και εσυ(Οχι απαραιτητα να διεκδικουσες καποιον τιτλο,αλλα εστω και να εκανες μια καταγγελια για το θεμα) θα σου εδινε το δικαιωμα να μιλας και να κρινεις οποιον και οτι θες(Χωρις να σε παιρνουμε στα σοβαρα οπως κανεις και εσυ)

 

Απο την στιγμη που απλα βρηκες μια γωνια του Ιnsomnia για να ακουστεις εισαι ασχετος με το θεμα και συνεχιζεις,παρα το οτι εχεις διαψευτει τοσες φορες και ολα τα επιχειρηματα σου να καταρεουν να το γυρνας σε προσωπικη αντιπαραθεση με εμενα τι να σου πω;

 

Κουραγιο...

 

Ρε αγόρι μου,ποιος εσύ που μεγαλύτερο κολοτούμπα εδώ μέσα, και μόνο που δεν τον δάγκωνες,λίγη κοσμιότητα δεν βλάπτει... ακου τσιμουδιά,Ποιος κάνει σαν πιτσιρικάς τώρα;:lol::lol::lol:

 

 

BTW Check my Signature...Δεν μπορω να βαθμολογισω πραγματικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μα και πάλι ΔΕΝ υποχρεώνουν τον Γερμανο να σου δώσει τα games.. πρόστιμο του κόβουν ;). Είπα ποτέ ότι δεν θα του κόψουν πρόστιμο; Τι αλλαξε από όσα είπα;

2. Δεν με νοιάζει αν είναι σωστοί ή όχι οι νόμοι... είπα απλά ενα παράδειγμα γιατί θα μπορούσε να είναι... αλλα όπως και να χει απο τη στιγμή που πας με το Νόμο... stay with the law.

3. Παραδέχομαι ότι κακός δεν έκανα καταγγελία... αλλά ας είχες εσύ εξεταστική ξεσκαρτίσματος στο διδακτορικό σου και θα σου λεγα αν θα χες χρόνο. Παραδέχτηκα από το πρώτο post ότι κακός δεν έκανα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το πως απάνταγες σε ορισμένους.... και ναι έπρεπε και εγώ να κάνω.

4. Κουλτουριάρικες; Ποιες κουλτουριάρικες; Αν ρε φίλε δεν είχες ούτε αυτό το Νόμο στο μυαλό σου.. τι ακριβώς είχες; Και ήταν το μόνο επιχείρημα που ακούστηκε σε αυτό το topic (όχι από μένα) ότι ίσως και να τα καταφέρετε να πάρετε και τα games. Άρα μόνο για να φάει πρόστιμο πας... και καλά κάνατε κιόλας ;) Μην απορείς όμως μετά γιατί δεν σας δίνουν τα games. Μόνο αν θελήσει ο ίδιος ο Γερμανός για να σώσει το όνομά του θα τα πάρετε.

 

Και κάτι τελευταίο. Λίγη κοσμιότης δεν βλάπτει... ατάκες όπως τσιμουδιά, ρόμπα και σε βούλωσα δεν νομίζω ότι υπήρχε λόγος να απαντήσεις έτσι... πόσο μάλλον να τολμάς να λες τον άλλο πιτσιρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[*]Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94,όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

 

Άλλος νόμος επίσης ορίζει και ποιά θεωρείται "εμπορική συναλλαγή".

Συνεπώς για την περίπτωσή μας το highlight μάλλον θα έπρεπε να είναι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μα και πάλι ΔΕΝ υποχρεώνουν τον Γερμανο να σου δώσει τα games.. πρόστιμο του κόβουν ;). Είπα ποτέ ότι δεν θα του κόψουν πρόστιμο; Τι αλλαξε από όσα είπα;

2. Δεν με νοιάζει αν είναι σωστοί ή όχι οι νόμοι... είπα απλά ενα παράδειγμα γιατί θα μπορούσε να είναι... αλλα όπως και να χει απο τη στιγμή που πας με το Νόμο... stay with the law.

3. Παραδέχομαι ότι κακός δεν έκανα καταγγελία... αλλά ας είχες εσύ εξεταστική ξεσκαρτίσματος στο διδακτορικό σου και θα σου λεγα αν θα χες χρόνο. Παραδέχτηκα από το πρώτο post ότι κακός δεν έκανα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το πως απάνταγες σε ορισμένους.... και ναι έπρεπε και εγώ να κάνω.

4. Κουλτουριάρικες; Ποιες κουλτουριάρικες; Αν ρε φίλε δεν είχες ούτε αυτό το Νόμο στο μυαλό σου.. τι ακριβώς είχες; Και ήταν το μόνο επιχείρημα που ακούστηκε σε αυτό το topic (όχι από μένα) ότι ίσως και να τα καταφέρετε να πάρετε και τα games. Άρα μόνο για να φάει πρόστιμο πας... και καλά κάνατε κιόλας ;) Μην απορείς όμως μετά γιατί δεν σας δίνουν τα games. Μόνο αν θελήσει ο ίδιος ο Γερμανός για να σώσει το όνομά του θα τα πάρετε.

 

Και κάτι τελευταίο. Λίγη κοσμιότης δεν βλάπτει... ατάκες όπως τσιμουδιά, ρόμπα και σε βούλωσα δεν νομίζω ότι υπήρχε λόγος να απαντήσεις έτσι... πόσο μάλλον να τολμάς να λες τον άλλο πιτσιρικα

Επιτελους αρχιζουν και γινονται πιο κοσμια τα posts σου :-)

 

Απο την αρχη ελεγες οτι θα του κοψουν προστιμο αυτο το ξεραμε ολοι!

 

1)Απλα σου ειπα οτι μερικοι ειχαμε(βαζω και τον εαυτο μου μεσα) την ελπιδα να παρουμε και τους τιτλους,χωρις αυτο να αναιρει το γεγονος οτι αν τα παιρναμε στην τελικη δεν θα θελαμε να φαει και προστιμο

 

2)Δεν σε νοιαζει(που θα επρεπε,οπως και ολους μας) οπως λες αν ειναι σωστοι,αλλα σε παραδειγμα που εθεσες πριν εθεσες το ερωτημα για το ποιον επρεπε να προστατεψει.Υπαρχει λοιπον ο νομος αλλα δεν αφορα την ΓΓΚ στην συγκεκριμενη περιπτωση

 

3)Αμοιβωμενος φοιτητης ειμαι,εχω δευτερη δουλεια ειχα και επιτηρησεις μεσα στην εξεταστικη αλλα και να βοηθησω εναν φιλο μου στην πτυχιακη του παντα βρισκεται χρονος.

 

Σε ορισμενους Orck και Xpapia συγκεκριμενα,απαντουσα οπως απαντουσα και τωρα τα βλεπω και γελαω για ασχετο τελειως θεμα για το κατα ποσο επρεπε να κανουμε υπομονη μιας και η ολη κατασταση ειχε και εχει παρατραβηξει (αν αναλογιστεις το ποσο καιρο παιρνει να λυθει μια τυπικη υποθεση) και οχι για το αν θα παρουμε τους τιτλους ή οχι.

Τωρα με τον Παπια τα ειπα σε pm και δεν μου κανει μουτρακια και μιλαμε μια χαρα

Τον Orck τον εχω παρει και τοσες φορες τηλεφωνο στην δουλεια του (Ξερεις εσυ :lol:(ο Orck ξερει μην αρχισεις παλι))

 

4)Ο νομος ειναι σαφης και ειναι και στο Email αλλα αφορα συγκεκριμενη παραγραφο του αυτη που εκμεταλλευεται η ΓΓΚ.

 

Το υφος ηταν ακριβως το ιδιο με αυτο που μου απαντουσες οταν σου εξηγουσα με επιχειρηματα το ατοπο των παραδειγματων σου,γιατι και παραγγελια απλη δεν ηταν και το παραδειγμα με τον επιχειρηματια δεν ισχυε,αλλα και υπαρχει νομος που μας καλυπτει για αποζημιωση(να παρουμε τα παιχνιδια μας δλδ) και παρολο που στο τονιζα δεν ελεγες εκει ενα Οκ λαθος μου αλλα το εριχνες στους προσωπικους χαρακτηρισμους

Κοιτας μονο την κονομα,εισαι ιδιος με τον Γερμανο,δεν σε νοιαζει αν θα τιμωρηθει,κριμα σε αυτους που σε πιστεψαν κλπ

 

Πιτσιρίκα ποτε σε ειπα;

Δεν το βρισκω..:fear:

 

---------- Προσθήκη στις 16:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:37 ----------

 

Άλλος νόμος επίσης ορίζει και ποιά θεωρείται "εμπορική συναλλαγή".

Συνεπώς για την περίπτωσή μας το highlight μάλλον θα έπρεπε να είναι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

 

Σωστος!

Απλα ηθελα να υπαρχει η γενικη εικονα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε λοιπόν δεν "είχαμε" εμπορική συναλλαγή :)

 

Προσοχή στις λεπτομέρειες γιατί οι παρανοήσεις σε αυτά τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν τη μέρα σε νύχτα.

(εκτός αν παρανόησα κι εγώ... :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok δεν ήσουν εσύ που με είπες πιτσιρικά αλλά ο greenday... με είπες απλά "ο κάθε Antre". Όπως και να χει εγώ δεν έγινα τώρα κόσμιος... και πριν ήμουν... ποτέ δεν έγραψα ανεπίτρεπτες ατάκες όπως σε βούλωσα, τσιμουδιά, ρόμπα, ο "κάθε" Antre κλπ . Δεν είχαμε ποτέ ίδο ύφος... Όπως και να χει λίγη κοσμιότητα ποτε δεν έβλαψε. ;)

 

1 και 4) όταν πας με το νόμο ξέρεις εκ των προτέρων το λιγότερο και το περισσότερο που μπορείς να κερδίσεις... το περισσότερο ήταν ένα πολύ τούμπανο και τσουχτερό πρόστιμο... όχι παιχνίδια... και αυτό εφόσον το ήξερες και εσύ, γιατί απορείς τώρα;

2) όταν λεω δεν με νοιάζει εννοώ στη κουβέντα που καναμε μόλις τώρα. Αν θυμάσε είπα ή δεν είπα ότι λαμογιά κάνουν απλά είναι καλυμένοι όσον αφορά αυτό το νόμο;

3) παραδέχτηκα και το ξανα λέω και τώρα ότι κακός δεν έκανα. Και δεν είπα ότι κάνω μόνο διδακτορικό ;) ... τα υπόλοιπα είναι ψιλό δεδομένα για όλους (δουλειά, προσωπικά προβλήματα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok δεν ήσουν εσύ που με είπες πιτσιρικά αλλά ο greenday... με είπες απλά "ο κάθε Antre". Όπως και να χει εγώ δεν έγινα τώρα κόσμιος... και πριν ήμουν... ποτέ δεν έγραψα ανεπίτρεπτες ατάκες όπως σε βούλωσα, τσιμουδιά, ρόμπα, ο "κάθε" Antre κλπ . Δεν είχαμε ποτέ ίδο ύφος... Όπως και να χει λίγη κοσμιότητα ποτε δεν έβλαψε. ;)

 

1 και 4) όταν πας με το νόμο ξέρεις εκ των προτέρων το λιγότερο και το περισσότερο που μπορείς να κερδίσεις... το περισσότερο ήταν ένα πολύ τούμπανο και τσουχτερό πρόστιμο... όχι παιχνίδια... και αυτό εφόσον το ήξερες και εσύ, γιατί απορείς τώρα;

2) όταν λεω δεν με νοιάζει εννοώ στη κουβέντα που καναμε μόλις τώρα. Αν θυμάσε είπα ή δεν είπα ότι λαμογιά κάνουν απλά είναι καλυμένοι όσον αφορά αυτό το νόμο;

3) παραδέχτηκα και το ξανα λέω και τώρα ότι κακός δεν έκανα. Και δεν είπα ότι κάνω μόνο διδακτορικό ;) ... τα υπόλοιπα είναι ψιλό δεδομένα για όλους (δουλειά, προσωπικά προβλήματα κλπ)

 

Ελα sorry που σε αφησα να περιμενεις αλλα επρεπε να κανω Format.

RMA Eshop FTW!:mad:

 

Δες ποιος ξεκινησε τις προσωπικες επιθεσεις και τους χαρακτηρισμους και μετα γκρινιαξε για το υφος μου ( κοιτας μονο την κονομα,δεν σε νοιαζει αν τιμωρηθει ο Γερμανος,εισαι ιδιος με τον Γερμανο(Αυτο πραγματικα πονεσε:-D),γκρεμιζεις το υφος επαναστατη και αλλα τετοια χαριτωμενα μην αναφερω την ειρωνια οταν ειπα "ασε μας να ονειρευομαστε εμεις και να ελπιζουμε οτι θα παρουμε κανεναν τιτλο" και αρχισες για νεραιδες και δρακους και Δαπιτη Ιπποτη αν θυμαμαι:rolleyes:.

θυμασαι;!:P

 

Επειδη μας καλυπτει και αλλος νομος το αναφερω,εκτος απο αυτο το αρθρο του νομου που χρησιμοποιει η ΓΓΚ για να εισπραξει το προστιμο.(Θα ξαναρωτησω τον δικηγορο μου και θα σου πω λεπτομερειες)

 

Σε γενικες γραμμες και οι 2 μας ξεραμε απο την αρχη οτι θα φαει προστιμο ο Γερμανος εκει που "διαφωνουμε" ειναι κατα το ποσο ορθο ειναι να ζητησουμε τα παιχνιδια μας.

 

Και για κατι ασχετα για το αν ισχυε η παραγγελια κλπ πιστευω απαντηθηκαν πανω απο 10 φορες κατα την πορεια της κουβεντουλας μας.

 

Υ.Γ. 1

 

Σταματα να μαυριζεις τα Comments μου επειδη ξερεις οτι δεν μπορω να κανω το ιδιο :-D

 

Υ.Γ. 2

 

Αν θες να συνεχισουμε να μ@μ@με την κουβεντα στειλε Pm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πέρα από ένα πόντο σε κάθε post δεν μπορείς να βάλεις (άρα αν έχεις 4 σε ένα post τουλάχιστον τα 3 είναι από άλλους)... χώρια ότι μόνο σε 2 σου post έχω βάλει αρνητικό πόντο... στα πρώτα 2 της διενεξης μας και αφού πρώτα είδα αρνητικό πόντο σε δικό μου οπότε νόμιζα ότι μου χες βάλει εσύ... μετά δεν σου ξανα βάλα γιατί αλλαξες ύφος. Anyway στα τελευταία 3-4 δεν σου χω βάλει αφενώς γιατί άλλαξες ύφος αφετέρου γιατί είναι σπαστικό να κρύβονται μηνύματα (αν και νομίζω είναι δικό μου θεμα τι points βάζω... αν εσένα σου το κόψανε, ε ας μην έκανες αλόγιστη χρήση τους)

 

Ακόμη δεν ήταν το πρώτο μου μήνυμα κονομα κλπ... μετά από μια σου απάντηση σου πα κονόμα. Αλλά όπως και να χει άλλο τέτοιο μήνυμα που δεν διαφέρει απο την αλήθεια και άλλο να μου λες "είσαι κολοτούμπας, σε βούλωσα, τσιμουδιά, ρόμπα, ο "κάθε" Antre κλπ Άλλο να καταγγέλνεις κάποιον και άλλο να τον προσβάλλεις :mad:

 

Και νομίζω πως ακόμα δεν έχεις καταλάβει γιατί τα γραψα. Δεν μπορείς με το παραμικρό που σου διαφωνεί να του ορμάς, να του γράφεις 10δες σειρές περι ηρωϊσμού, ρομαντισμού κλπ... μετά να λες ότι δεν νοιώθεις δικαιωμένος (που ήταν καλό το νεο) και να μην θέλεις έστω και λίγο να σου υποδείξουν την κακή συμπεριφορά που είχες. Μέχρι πριν λιγο καιρό νόμιζα ότι απλά είσαι θερμόαιμος και τα δινες όλα οπότε έλεγα δεν πειράζει που είναι τόσο επιθετικός... αν δεν είσαι ούτε αυτό, λυπάμαι αλλά η συμπεριφορά σου ήταν απαράδεκτη τόσες σελίδες.

 

Δεν είναι θέμα ορθότητας αλλά νόμου. Όπως κινηθήκατε δεν υπήρχε περίπτωση να σας τα δινε παρα μόνο για να φτιάξει το όνομά του. Ο δικηγόρος δουλειά ψάχνει. Anyway ας σταματήσει εδώ το θέμα. Δεν έχω κατι παραπάνω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να εχεις το τελευταιο λογο ε;

Απαντηση δεν πηρα ομως ουτε για το ποτε ηρθαν οι πρωτες προσβολες και απο ποιον και συνεχιζεις να επιμενεις να ριχνεις αβασιμες κατηγοριες του στυλ εισαι ιδιος με τον Γερμανο αφου δεν διαφερει απο την αληθεια.

Τεσπα καλο σου βραδυ απο τον γαλαζιο ιπποτη ;)

I made my point

 

---------- Προσθήκη στις 23:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:36 ----------

 

Τα ελεγες Antreng αλλα αν στεκομασταν σε αυτα που ελεγες τοτε και θυμαμαι πολυ καλα τι ηταν,αλλα και το υφος τους,τοτε για τους περισσοτερους δεν θα ειχε νοημα να συνεχισουμε να το κυνηγαμε.

 

Δεν νομιζω να ειμαι ο μονος που μπορει να ελπιζει ακομα οτι ο Γερμανος θα μας στειλει τα παιχνιδια(Εστω και με πιεση απο την ΓΓΚ στα πλαισια του προστιμου),οι περισσοτεροι εδω μεσα ισως εχουν μια κρυφη ελπιδα,μην πεταγεσαι και μας την κλεβεις :P

 

Ασε μας να ζουμε σε ονειρα,να ειμαστε ρομαντικοι και αλλα τετοια ομορφα μεσα στην μαυριλα της ολης υποθεσης.:-)

 

Οκ μας ειχες πει οτι μην περιμενετε να παρετε τα παιχνιδια και οτι το μονο που θα γινει θα ειναι να τσιμπησει προστιμο για την διαφημηση και μονο.

 

Διαφωνησε κανενας;

 

Απλα ελπιζαμε-ελπιζουμε μηπως αποζημιωθουμε (οχι μονο ηθικα) και εμεις...οχι μονο το κρατος.

 

Αλλα μην παιζεις με την λεξη αγορα και μια συγκεκριμενη νομοθεσια που αφορα ασχετη περιπτωση ξανα και ξανα!

 

 

(Ακυρο αλλα δεν κολλαει ουτε το συγκεκριμενο που λες οτι πηγες στο ταμειο;αγορασες κατι;ε;ε;ε;ε;;))

 

 

Το οτι ειναι παραγγελια προιοντος και παραλαβη απο το καταστημα επειδη δεν εχει την επιλογη αγορας μεσω πιστωτικης καρτας,δεν σημαινει οτι δεν ειναι Eshop και οτι ο καλος Γερμανος θελει απλα να μας εξυπηρετησει.

 

Με την ιδια λογικη εν μερει δουλευει και το Eshop και το Πλαισιο και το Multirama αν επιλεξεις παραλαβη απο το καταστημα,οπως τουλαχιστον κανω παντα εγω που σε αναλογες περιπτωσεις ακυρωσεων-λαθων-καθυστερησεων θα κανουν τα παντα για να με αποζημιωσουν.

(εκπτωσεις,πιστωτικα,προσφορα αλλου προιοντος εστω και μεγαλυτερης αξιας στην ιδια τιμη κλπ.)

 

Αλλα ξεχασα δεν εφτασα στο ταμειο,δεν ειδα τιμη στο ραφι αρα δεν εχουν καμια ευθυνη απεναντι μου :-D

 

Μην με παρεξηγεις απλα αυτο το αρνητικο κλιμα που βγαζεις βασιζομενος στο οτι δεν αγορασαμε τιποτα και κανενας δεν μας χρωσταει τιποτα,προσωπικα το βλεπω λαθος.

 

Αποψη μου το ξερω,αλλα πραγματικα θα ηθελα να ξερω τι γραφει η νομοθεσια για τις υποχρεωσεις των Eshops απεναντι στους πολιτες (μιας και ετσι το εχει δηλωσει ο Γερμανος και οχι σαν μη δεσμευτικων παραγγελιων-σελιδα εξυπηρετησης)

 

 

BTW απο το email και για ποιους λογους κατηγορειται ο Γερμανος.

  • Το άρθρο 9γ του Νόμου 2251/94,όπως τροποποιήθηκε με το Ν.3587/07 (Φ.Ε.Κ. 152/10-07-07) και ισχύει, ορίζει ότι:

 

Απαγορεύονται οι αθέμιτες εμπορικές πρακτικές που υιοθετούνται πριν, κατά τη διάρκεια και ύστερα από εμπορική συναλλαγή που σχετίζεται με συγκεκριμένο προϊόν

Αρα δεν καναμε απλα παραγγελια αλλα ειχαμε εμπορικη συναλλαγη που για αυτη τουλαχιστον υπαρχει νομοθετικο πλαισιο ;)

Προσπαθησα πραγματικα αλλα εβαλα Bold στα κομματια που μπορει να σε ενοχλησαν και αρχισες για ιπποτες κλπ:-D

 

Καλο σου βραδυ εχω να τελειωσω το Format και να παιξω επιτελους το Alien Vs Predator:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες μερικά μηνύματα... μην προσπαθείς να με βγάλεις ότι σου μίλησα αμέσως επιθετικά. Σου είπα (διαβασε και το δικό σου στη παράθεση), απάντησες, έπειτα και μετά ήταν το μήνυμα που έγραψες (πρέπει να υπήρχαν και άλλα πριν αλλά δεν τα βρίσκω, ίσως να σβήστηκαν). Άσε τώρα που θα μου πεις ότι δεν έγραφες για δράκους και ιππότες.... το τίτλο του γαλάζιου ιππότη τον διεκδίκησες και κατέκτησες δικαια 60 σελίδες τώρα.

 

Αλλά όπως και να χει, μάθε να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου χωρίς να μιλάς υβριστικά. Καλό βράδυ και καλό λιώσιμο στο gaming :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...