Προς το περιεχόμενο

Lg 32lg3000 και NEOTION Pocket dTV


pliktras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καθυστέρηση στην αλλαγή καναλιών υπάρχει;

Ποια ακριβώς κάρτα πήρες; (link αν υπάρχει).

 

Υπαρχει καθυστερηση 3-4 δευτερολεπτα

 

http://www.open365.gr/index.php?target=products&product_id=117764

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερούδια, δε μπορώ να καταλάβω πέρσι πως είδα(μάλλον μου φάνηκε) ότι είναι Mpeg4 η 32LG2000 στο Κωτσόβολο και την πήρα.....αχ αχ τα κλαίω τα 300 ευρώπουλα.....

 

Και τώρα μου έχει σπάσει τα νεύρα (η μητέρα μου για να δει TV εμένα δε με νοιάζει) που δε παίρνει το firmware 354 ενώ το 351 παίζει κανονικά και βλέπω αυτό το χαζό υδατογράφημα με τη μαύρη οθόνη....

 

Τελικά με βλέπω για καρτούλα σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, νταξ, πολλοί την πατήσαμε, όταν την πήρα εγώ βέβαια δεν είχε αναφερθεί πως θα παίξει σε mpeg4 η digea.

Και με το 3.51 εξαφανίζεται το υδατογράφημα όταν βάλεις κάρτα.

 

Αν δε σε ενοχλεί η καθυστέρηση στην αλλαγή καναλιών, πάρε την neotion που πήρε και η vasoula78.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερούδια, δε μπορώ να καταλάβω πέρσι πως είδα(μάλλον μου φάνηκε) ότι είναι Mpeg4 η 32LG2000 στο Κωτσόβολο και την πήρα.....αχ αχ τα κλαίω τα 300 ευρώπουλα.....

 

Και τώρα μου έχει σπάσει τα νεύρα (η μητέρα μου για να δει TV εμένα δε με νοιάζει) που δε παίρνει το firmware 354 ενώ το 351 παίζει κανονικά και βλέπω αυτό το χαζό υδατογράφημα με τη μαύρη οθόνη....

 

Τελικά με βλέπω για καρτούλα σωστά?

 

εμ με την τεχνολογια mpeg 2 - mpeg 4 την πατησαμε

καλα εγω ουτε που κοιταξα τοτε γι αυτη την δυνατοτητα, επειδη δεν το γνωριζα

 

παρε την καρτα και θα εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
εμ με την τεχνολογια mpeg 2 - mpeg 4 την πατησαμε

καλα εγω ουτε που κοιταξα τοτε γι αυτη την δυνατοτητα, επειδη δεν το γνωριζα

 

παρε την καρτα και θα εισαι οκ

 

 

Τι να πω εγώ μόλις αγόρασα τη κάρτα και την εγκατέστησα χθες το βράδυ ακριβώς την ίδια με αυτή που πήρες και από το ίδιο μαγαζί και μου κάνει συνέχεια κολλήματα. πρέπει να βγάζω και να βάζω τη κάρτα και τέτοια. μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα , η λυση για την αλλαγη απo αναλογικα σε digea ωστε να μην χρειαζεται να κλεινει η τηλεοραση για να επανελθουν τα digea ειναι η αφαιρεση του prisma + απο τα καναλια της μνημης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , η λυση για την αλλαγη απo αναλογικα σε digea ωστε να μην χρειαζεται να κλεινει η τηλεοραση για να επανελθουν τα digea ειναι η αφαιρεση του prisma + απο τα καναλια της μνημης.

 

Καλησπέρα, δε το κατάλαβα αυτό, τι σχέσει έχει το prisma+ και δε πιάνει τα κανάλια σωστά, δε μου ακούγετε λογικό. Γιατί έμενα κάθε δυο τρία λεπτά μου κολλάει, είσαι σίγουρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δε το κατάλαβα αυτό, τι σχέσει έχει το prisma+ και δε πιάνει τα κανάλια σωστά, δε μου ακούγετε λογικό. Γιατί έμενα κάθε δυο τρία λεπτά μου κολλάει, είσαι σίγουρος?

 

τι ενοεις σου κολλαει ? εγω αναφερομαι σε συγκεκριμενο προβλημα. δηλαδη οταν κανεις ζαπινγκ και απο τα digea περναει στα αναλογικα μετα οταν ειναι να ξαναδεις digea βγαζει ενα hd μηνυμα που περναει σε ολη την οθονη και πρεπει να κλεισεις την τηλεοραση ωστε να επανελθει.

στο παραπανω προβλημα η λυση ειναι η αφαιρεση ου prisma + απο την λιστα προγραμματων στην μνημη.

καπου αλλου το διαβασα και εγω δεν ξερω πωσ το prisma + επιρεαζει την καρτα . ισως να εκπεμπει σε αλλη συχνοτητα απο τα αλλα και να μπερδευει την καρτα .. δεν εχω καθολου γνωσεις πανω στο αντικειμενο για να το εξηγησω αλλα μου δουλευει τωρα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...