Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.7: ταχύτατος χάρη στην υποστήριξη των πολυπύρηνων επεξεργαστών


Daimon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορώ να καταλάβω τί κόλλημα έχετε με τον πιο γρήγορο και τον πιο αργό browser. Εγώ στα pc μου έχω βάλει απ όλα τα καλά, FF, Chrome, Opera...αντε ακόμα και τον ύπουλο ΙΕ μπορεί να χρησιμοποιήσω.Ανάλογα τα κέφια...

Το θέμα είναι τί σου παρέχει ο καθένας...Προσωπικά στον FF έχω 20 addon. Τα οποία δέ θα μπορούσα να βρώ πουθενά αλλού. Και για όσους ακόμα δέν έχουν περάσει στον 3.6, να προσθέσω ότι είναι πιο γρήγορος απο τον 3.5.x ;)

 

πράγματι υπάρχουν πολλά γούστα αλλά πιστεύω ότι ένα poll του τύπου "τι θέλετε να έχει ο browser σας πάνω από όλα " θα έδειχνε ταχύτητα ως πιό δημοφιλή επιλογή. Αυτό είναι και το βασικό μέλημα των εταιριων που βγάζουν browsers. Για αυτό και όλη η συζήτηση πάει προς τα εκεί.

Εγώ έχω FF 3.6 γιατί όχι μόνο πάει σφαίρα, αλλά χρειάζομαι και τα addons του για να κάνω πιό εύκολα τη δουλειά μου.

 

Δουλεύω κυρίως σε mac και πράγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να προτιμήσω Safari. Πιστεύώ ότι οι περισσότεροι που δουλεύουν Safari σε Mac το κάνουν απλά και μόνο επειδή είναι Apple-like, που είναι παράλογο και δείχνει κάποιο "κόλλημα". Από εκεί και πέρα, o FF εκτός από σαφώς μεγαλύτερη ταχύτητα προσφέρει και πολλά περισσότερα. Το μόνο που μου αρέσει στον Safari είναι το grid με τα πρόσφατα sites που βγάζει όταν τον ανοίγεις, που το έβαλαν και στον chrome.

Ανοίγω ΙΕ μόνο στα 7 όταν θέλω να ανοίξω ftp μέσα στον Win Explorer, δηλαδή 1 φορά την εβδομάδα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο σαφές επειδή θέλω να μάθω...:)

 

Έχεις καμιά πληροφορία;

 

Παλιό αλλά δείχνει ότι Mozilla Corporation βγάζει χρήματα και φυσικά πληρώνει τους προγραμματιστές της

 

http://www.internetnews.com/xSP/article.php/3590756

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

δοκιμάστε τον Midori που είναι γραμμένος σε C. Ο chrome τρέχει & δεν τον φτάνει . Οσο για την "λαύρα αλεπού"...... σπάνια την βγάζω βόλτα στο διαδύκτιο. Ολο αργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση 3.7 του Firefox αναμένεται να διατεθεί στο κοινό το Μάιο ή τουν Ιούνιο του 2010.

ΥΓ καντε το ενωση το μηνυμα και σβηστε το υστερογραφο :P

 

still not here :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμάστε τον Midori που είναι γραμμένος σε C. Ο chrome τρέχει & δεν τον φτάνει . Οσο για την "λαύρα αλεπού"...... σπάνια την βγάζω βόλτα στο διαδύκτιο. Ολο αργεί.

 

Η σύγκριση έγινε μεταξύ chrome και midori στο ίδιο hardware. Το θέμα δεν είναι αν σε κάποιο άλλο hardware τρέχει πιο γρήγορα ο chrome, αλλά αν σε αυτό το άλλο hardware ο midori είναι πιο γρήγορος από τον chrome ή κάποιο άλλο browser. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...