Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Brotherhood


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι και γω με χειριστηριο παιζω διαφορετικα θα πρεπει να εισαι πιανιστας για να τα καταφερεις

 

Οπότε εγώ, πρέπει να είμαι ο καλύτερος πιανίστας στον κόσμο :-Ρ

Δεν μπορώ να παίξω παιχνίδι με χειριστήριο. Τα πάντα όλα με keyboard + mouse :)

 

Ps. Μην αρχίσετε τα: 'καλά πως παίζεις ποδοσφαιράκι' κτλ.

Δεν παίζω ;)

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε εγώ, πρέπει να είμαι ο καλύτερος πιανίστας στον κόσμο :-Ρ

Δεν μπορώ να παίξω παιχνίδι με χειριστήριο. Τα πάντα όλα με keyboard + mouse :)

 

Ps. Μην αρχίσετε τα: 'καλά πως παίζεις ποδοσφαιράκι' κτλ.

Δεν παίζω ;)

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

κοιτα , καλο ειναι να εχεις την ανεση σου πιστευω, οποτε μαζι με ποντικι πληκτρολογιο δε βλαπτει να υπαρχει και ενα χειριστηριακι εκει διπλα ;)

προσωπικα εχω επιλεξει αυτο του xbox και επειδη μου περισσεψε , αλλα και λογω απροβληματιστης συμβατοτητας

(οχι γιατι θεωρω οτι ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει σε χειριστηριο )

 

επισης εχει να κανει και με το πώς ειναι μαθημενος ο καθενας, εγω πχ εχω παιξει μπολικη κονσολα στο παρελθον οποτε μερικα παιχνιδια θεωρω αδιανοητο να τα παιξω με keyboard και ποντικι (οπως αυτο καλη ωρα ή διαφορα third person τυπου gta ή racing , αν κι εκει υπαρχουν αυτοι που θελουν οπωσδηποτε τιμονιερα ) οπως και μερικα αλλα παιχνιδια δεν γινεται να τα παιξω με χειριστηριο οπως κανουν οι κονσολακηδες (first person και strategy κυριως. δεν καταλαβαινω πώς γινεται να παιξει καποις fps με controller μου φαινεται αθλος , παρολα αυτα για καποιους ειναι φυσιολογικο )

 

αφου στα pc εχουμε τη πολυτελεια να επιλεξουμε ο,τι θελουμε ο καθενας επιλεγει αυτο που τον βολευει.

 

εγω παντως δεν θεωρω οτι υπαρχει "το καλυτερο" , το καλυτερο διαφερει κατα περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το multiplayer είναι περίεργο στο συγκεκριμένο...

Έχω κάνει port forward (Portchecker δείχνει ανοιχτά τα ports που λένε), Static IP και κάτι γραμμές στο hosts file που λένε ότι κάνουν κάτι (που προσωπικά απλά το βγάζω από το folder του), όλα αυτά θα τα δεις στα official fora, περιμένουμε απάντηση από το Ubisoft Support μπας και μας διαφωτίσει.

 

Οκ, και γω τα ίδια έκανα, όχι τπτ άλλο, αλλα μόνο και μόνο για αυτό το πηρα, αλλιώς..

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο στόρυ, είναι καθόλου καλό? Προσθέτει τίποτα στο γενικό σύνολο? Ή πιό πολύ "αρπαχτή" μέχρι να βγάλουνε το 3? και κατα πόσο το gameplay του ξεχωρίζει απο το προκάτοχό του?

 

Όσον αφορά το multi, πολύ το φοβόμουν οτι, μόνο σε κονσόλες θα βγάλουν άκρη. Κρίνοντας απο HAWX2, και conviction δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ, και γω τα ίδια έκανα, όχι τπτ άλλο, αλλα μόνο και μόνο για αυτό το πηρα, αλλιώς..

 

Thanks.

 

Θα βγει άκρη σύντομα ελπίζω...

 

Απο στόρυ, είναι καθόλου καλό? Προσθέτει τίποτα στο γενικό σύνολο? Ή πιό πολύ "αρπαχτή" μέχρι να βγάλουνε το 3? και κατα πόσο το gameplay του ξεχωρίζει απο το προκάτοχό του?

 

Όσον αφορά το multi, πολύ το φοβόμουν οτι, μόνο σε κονσόλες θα βγάλουν άκρη. Κρίνοντας απο HAWX2, και conviction δηλαδή...

 

Ναι, συνεχίζει ακριβώς από το τέλος του 2. Είναι ένα AC 2.5, η ιστορία συνεχίζει και για Ezio και Desmond και δίνει πάλι πολλά πράγματα να κάνεις, πιο καλά γραφικά, νέα animations και το multiplayer όταν συνδέεσαι, είναι πολύ ωραίο.

 

Γενικά πιστεύω ότι αυτή είναι από τις λίγες σειρές που την κάνουν με μεράκι (αν εξαιρέσουμε τα γνωστά προβλήματα multiplayer που η Ubisoft τα κάνει από Splinter Cell: Conviction. Ας αποφασίσει να αλλάξει το ρημαδοσύστημα της).

 

Σίγουρα δεν είναι αρπαχτή κατ'εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι...

τα fps του παιχνιδιου πως μπορω να τα δω?

η καρτα γραφικων μου ειναι η 9800gtx, αλλα υστερω σε επεξεργαστη και θα θελα να δω ποσα fps πιανω ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης εχει να κανει και με το πώς ειναι μαθημενος ο καθενας, εγω πχ εχω παιξει μπολικη κονσολα στο παρελθον οποτε μερικα παιχνιδια θεωρω αδιανοητο να τα παιξω με keyboard και ποντικι (οπως αυτο καλη ωρα ή διαφορα third person τυπου gta ή racing , αν κι εκει υπαρχουν αυτοι που θελουν οπωσδηποτε τιμονιερα ) οπως και μερικα αλλα παιχνιδια δεν γινεται να τα παιξω με χειριστηριο οπως κανουν οι κονσολακηδες (first person και strategy κυριως. δεν καταλαβαινω πώς γινεται να παιξει καποις fps με controller μου φαινεται αθλος , παρολα αυτα για καποιους ειναι φυσιολογικο )

 

αφου στα pc εχουμε τη πολυτελεια να επιλεξουμε ο,τι θελουμε ο καθενας επιλεγει αυτο που τον βολευει.

Με καλυψε το παλικαρι εδω 100%, δε λεω προσπαθησα αλλα πολλες φορες πατουσα οτι να ναι απο κουμπια με δυσαρεστα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα,

Προσφατα πηρα επιτελους το AC3 αλλα εχω ενα προβλημα. Δεν λειτουργει το save με αποτελεσμα καθε φορα ν' αρχιζω απ' την αρχη. Εχει κανεις καμια ιδεα.

 

Υ.Γ. Προσπαθησα να αλλαξω το ουσερ ναμε σε λατινικους χαρακτηρες αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιαξε ενα δευτερο account στα windows με λατινικους χαρακτηρες

 

ειχε παθει το ιδιο φιλος μου με το bad company και με 2ο account που ηταν απο την αρχη με λατινικους χαρακτηρες εφτιαξε

 

και γενικα αποφευγετε τα ελληνικα οπου δεν υπαρχει λογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα,

Προσφατα πηρα επιτελους το AC3 αλλα εχω ενα προβλημα. Δεν λειτουργει το save με αποτελεσμα καθε φορα ν' αρχιζω απ' την αρχη. Εχει κανεις καμια ιδεα.

 

Υ.Γ. Προσπαθησα να αλλαξω το ουσερ ναμε σε λατινικους χαρακτηρες αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα.

 

Οταν λες το πηρες,το αγορασες ή απο τον θειο?Αν το αγορασες η λυση ειναι 2ος λογαριασμος με λατινικους χαρακτηρες.

 

Για οσους το εχουν απο τον θειο,η λυση ειναι:C/Program files/Ubisoft/Assassin;s Creed Brotherhood και απο εκει μεσα τρεχετε παντα την εφαρμογη που λεει ACBSP (single player δλδ) και οχι την εφαρμογη ACBMP (που ειναι για multiplayer) και δεν κραταει saves.Και εννοειτε αν εχετε ελληνικο ονομα καντε 2ο λογαριασμο με λατινικους χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

True, έχει καλύτερες σκιές και φωτισμό κυρίως.

Έφτασα στο σημείο που μπορείς να κάνεις recruit assassins και χαίρομαι. :P

 

Bad Assassins Moment:

Έστειλα τους 5 καλύτερους μου (lvl 5) σε μια αποστολή με 73% ποσοστό επιτυχίας και απέτυχαν! (όλοι dead κλασσικά)

Τρεχα μετά να σώσεις τους τυχαίους πάλι. :P

 

Good Assassins Moment:

Την πρώτη φορά που τους κάλεσα για support και βγήκε ο ένας μέσα από τα άχυρα πίσω από τον στόχο μου και χλατς!

Ούτε οργανωμένο coop να ήταν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...