Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρασυρομενος απο το θεμα , ειπα να διαφοροποιηθω σημερα.Κοιταξα τα ραφια απο πανω μεχρι κατω και... ξαναπηρα lacta.Αυτη με το + 30% δωρεαν σοκολατα ,Μολις την τρωω.Σκεφτηκα οτι μπορει να σας ενδιαφερει αυτη η ενημερωση  :-D


Για την Σερανο δεν ακουσα γνωμη , μονο εγω την γουσταρω τρελα ?

+ μια ψηφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν παρω τη καλαμων και ριξω λιωμενη σοκολατα υγειας απο πανω λες να βγει το αποτελεσμα?

 

Mετά τη μουστάρδα στο σπανακόρυζο  τώρα αυτό??   :shock:

 

 

karate-chop.gif

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κατι σοκολατιτσες με κατι κομματακια ελια μεσα που υπαρχουν δεν ειναι ασχημες καθολου. :P


Mετά τη μουστάρδα στο σπανακόρυζο  τώρα αυτό??   :shock:

 

 

 

Μουσταρδα στο σπανακορυζο ???  :(


Προτεινετε μια καλη  σοκολατα με καραμελα (απο αυτες που βρισκονται στα σουπερμαρκετ κατα προτιμηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινετε μια καλη  σοκολατα με καραμελα (απο αυτες που βρισκονται στα σουπερμαρκετ κατα προτιμηση)

Milka καραμέλα. Αν δεν εχει στο σουπερμαρκετ που πας, ισως εχει σε περιπτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κατι σοκολατιτσες με κατι κομματακια ελια μεσα που υπαρχουν δεν ειναι ασχημες καθολου. :P

 

Κυκλοφορούν ευρέως σοκολάτες με ελιά? :wacko:  Μια δοκιμή τότε θα με πείσει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ελια ειχε γινει προεργασια πιο πριν,δεν ηταν χυμα σε στυλ βραχακια.To τελικο αποτελεσμα ηταν μια γκανας με ελια μεσα.Eπισης μιλαμε οτι ο τυπος που τα εκανε ηταν κορυφη.

 

Λοιπον επειδη τωρα που το ξαναθυμηθηκα πορωθηκα,καθισα κ εψαξα τα χαρτια του σεμιναριου.O σοκολατοποιος λεγοταν Urs Meichtry κ υπαρχει στα Αγγλικα κ η συνταγη(6 υλικα ολα κ ολα αλλα δυστυχως χωρις πολλα στην διαδικασια).Οποιος ενδιαφεραι σοβαρα εστω για την περιεργια ευχαριστως να την ποσταρω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορούν ευρέως σοκολάτες με ελιά? :wacko:  Μια δοκιμή τότε θα με πείσει.. :P

Ειμαι σιγουροτατος οτι εχω φαει κανα δυο φορες στο παρελθον αλλα δεν θυμαμαι την μαρκα.Λες να εχω μπερδευτει τοσο και να ηταν σταφιδα τελικα ?  :P

 

 

Λοιπον επειδη τωρα που το ξαναθυμηθηκα πορωθηκα,καθισα κ εψαξα τα χαρτια του σεμιναριου.O σοκολατοποιος λεγοταν Urs Meichtry κ υπαρχει στα Αγγλικα κ η συνταγη(6 υλικα ολα κ ολα αλλα δυστυχως χωρις πολλα στην διαδικασια).Οποιος ενδιαφεραι σοβαρα εστω για την περιεργια ευχαριστως να την ποσταρω.

Αν την εχεις προχειρη... :)

Μου ανοιξε η ορεξη τωρα.Μερικες κρεπες θα ηθελα τωρα με ζεστη λιωμενη σοκολατα πανω σε κομματακια μπανανας  B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ελια ειχε γινει προεργασια πιο πριν,δεν ηταν χυμα σε στυλ βραχακια.To τελικο αποτελεσμα ηταν μια γκανας με ελια μεσα.Eπισης μιλαμε οτι ο τυπος που τα εκανε ηταν κορυφη.

 

Γκουρμελιά δηλαδή..   :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά τη μουστάρδα στο σπανακόρυζο  τώρα αυτό??   :shock:

 

 

karate-chop.gif

 

Μουσταρδα στο σπανακορυζο ???  :(

 

Και μπόλικη μάλιστα...   :(  :(  :(

 

 

dr-evil-crying1.gif

 

tumblr_mnvgi9MGUH1stdmcbo5_250.gif

 

alimentas αν μπορεις βαλε τη συνταγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουροτατος οτι εχω φαει κανα δυο φορες στο παρελθον αλλα δεν θυμαμαι την μαρκα.Λες να εχω μπερδευτει τοσο και να ηταν σταφιδα τελικα ?  :P

 

Στην Ελλάδα? Σταφίδα θα ήταν. :P  Εκτός αν συχνάζεις σε γκουρμέ εσιατόρια.  B)

 

tumblr_mnvgi9MGUH1stdmcbo5_250.gif

 

ΟΧΙ! :lol:  Νταζ νοτ εκζίστ. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουστάρδα στο σπανακορυζο ακουστηκε επικο εντωμεταξυ τι λετε;;;

 

.. ότι χρήζει ξεχωριστού θρεντ..  :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει θεμα.Η γκουρμε κουζινα.Ενας τετοιος συνδυασμος σιγουρα θα ειναι γκουρμε  :-D


Υπαρχει και καταλληλοτερο θεμα.Αυτο με τα βιτσια σας (μας)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...