Προς το περιεχόμενο

πως κατεβαζουμε υποτιτλους...????


fotini11141

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:-) :cry:γεια σας παιδια........εχω ενα ποροβλημα....κατεβαζω ταινιες..χωρισ υποτιτλους....αλλα επειδη δισκολευομαι λιγο να καταλαβω τι λενε....γιαυτο..μπορει καποιος να μου πει που και πως να κατεβασω υποτιτλους??????/help......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μεταφέρεται εδώ από την ενότητα Μπλα Μπλα. Ελέγχετε προσεκτικά τις περιγραφές των ενοτήτων στην κεντρική σελίδα του forum ώστε να επιλέγετε αυτήν που είναι καταλληλότερη για να φιλοξενήσει το θέμα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το μήνυμα #1 του θέματος Υπόμνημα: Αναζήτηση υποτίτλων; Kάντε post ΕΔΩ! v2.0 θα σε βοηθήσει να καταλάβεις πώς ψάχνουμε και βρίσκουμε υποτίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι η ταινία έχει όνομα αρχείου "tainia1.avi". Κατεβάζεις το αρχείο υποτίτλων, το αντιγράφεις στον ίδιο φάκελο με την ταινία και του αλλάζεις το όνομα σε "tainia1.srt" (ή μπορεί να είναι "tainia1.sub". Δεν έχουν όλοι οι υπότιτλοι κατάληξη .srt σώνει και καλά!). Μετά, παίζεις την ταινία με έναν video player που μπορεί να αναγνωρίσει και να αναπαράγει μαζί με την ταινία υποτίτλους σε μορφή εξωτερικού αρχείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βρηκα μια ιστοσελιδα που.μπορω να δω ταινιες online χωρις υποτιτλους???τουσ υποτιτλους που θα κατεβασω πωσ θα τουσ βαλω στην ταινια που βλεπω στο ιντερνετ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις την ταινία μέσα από τον browser σου (Internet Explorer/Mozilla Firefox κλπ); Δε νομίζω ότι υπάρχει λύση για να βάλεις υποτίτλους σε ταινίες ή άλλα βιντεάκια που βλέπεις με αυτόν τον τρόπο. Όταν βλέπεις ένα video μέσα από τον browser σου, είσαι στο έλεος του browser plugin που χρησιμοποιείται, συνήθως το Flash plugin της Adobe στη συντριπτική πλειοψηφία των online videos. Και δυστυχώς, αυτό το plugin δεν παρέχει τρόπο για να ορίσεις και να χρησιμοποιήσεις εξωτερικό αρχείο υποτίτλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βλέπεις ταινία απ'το ίντερνετ και να τις κοτσάρεις υπότιτλους δε γίνεται.

Τώρα για τις ταινίες που έχεις στο πισί σου, κάνεις αυτό που είπε ο parsifal, ή εναλλακτικά αντί να χρησιμοποιήσεις συγκεκριμένους video players, κατεβάζεις και εγκαθιστάς το VobSub το οποίο αναλαμβάνει να συγχρονίζει τα αρχεία υποτίτλων με τις ταινίες, ανεξαρτήτως media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ θα το δοιμασω και θα σας πω....

 

---------- Προσθήκη στις 17:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:42 ----------

 

δεν μου ανοιγει η ταινια.....θα μου πειτε καμια ιστοσελιδα που να κατεβαζω ταινιες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...