Προς το περιεχόμενο

Διαδιακασια προσληψης στο "Πλαισιο"


tap_ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω εμπειρια και δεν μπορω να εκφερω αποψη. ισως να ηταν το σηγκεκριμενο πλαισιο καπως. εγω στην μαγουλα τα ειδα παντοσ μια χαρα. μουσικουλα απο dj ευχαριστο κλιμα εργασιασ και ο κατηενασ στο ποστο του. τωρα αμα δεν το ζησω και στην πραγματικοτητα δεν μπορω να μιλαω με σηγουρια. το θεμα ειναι παντος οτι θελω να δουλεψω εκει .. εστω και για την εμπειρια... και βασικα ποτε δεν ξερεις. οταν πας σε μια δουλεια δεν πασ με προοπτικες για το ποτε θα φυγεις αλλα παντα για το καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βρίσκω δικαιολογία για να μην δοκιμάσεις όταν δεν έχεις κάτι καλύτερο. Δοκιμάζεις και αν δεν σου αρέσει ψάχνεις παράλληλα κάτι καλύτερο και όταν βρεις φεύγεις. Δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα στην Αθήνα, αλλά εδώ στην Θεσσαλονίκη ούτε για interview δεν σε φωνάζουν :P Οι αγγελίες που βγαίνουν για το κομμάτι της πληροφορικής(ότι περιλαμβάνει ο όρος, απο τεχνικός, admin, εισαγωγή στοιχείων κλπ ) είναι ελάχιστες να τις πω.... μια το μήνα να τις πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anpetsalis αφου βλεπεις οτι το θελεις τοτε πας με τα χιλια. Απλα αν δεν σταθεις τυχερος θα σε δεχτουμε με χαρα στις πολυαριθμες ταξεις μας (δηλαδη Stay away from Plaisio, Germanos κτλ as if it was the plague ταξη) μολις φυγεις ή αν σε διωξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσλαμβάνουμε τώρα!

1. Ευκαιρίες για εξέλιξη!

 

Έχουμε ανθρώπους με εκπληκτική εμπειρία σε κάθε τομέα, state-of-the-art πληροφοριακά [..]

 

Πλαίσιο bot;

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πλαίσιο bot;

 

:lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

Πλαισιομαλάκας

 

 

 

 

 

 

για την ακρίβεια. Έβαλε και επώνυμο ο γελοίος για να φαίνεται επίσημο.ΧΑΧΑΧ

Επεξ/σία από De@th L0rd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι μονο το τι μαθαινεις και το πως δουλευεις αλλα ο μισθος θα πρεπει να αντικατοπτριζει τις ευθυνες της δουλειας, τον φορτο της και φυσικα το αναλογο των καθηκοντων σου.

 

Οταν λοιπον εγω μπορω να δουλεψω σε μια Α δουλεια, χωρις ευθυνες, χωρις απαιτησεις, χωρις τιποτα για -περισσοτερα- λεφτα απο αυτο τοτε γιατι να προτιμησω την δουλεια στο πλαισιο?

 

 

Γιατι προφανως δεν μπορει να βρει καποιος αυτη την Α δουλεια.Αλλα ακομα και αν την εβρισκε μπορει το βαρετο για αυτον αντικειμενο της να ηταν λογος απορριψης .Ειμαι και εγω της γνωμης να παει και απο κει και περα να αναζητησει κατι καλυτερο αν δει οτι δεν τον ικανοποιει αυτη η δουλεια. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ελαβα mail με τα ευχαριστηρια του πλαισιου αλλα... το βιογραφικο μου δεν ηταν επαρκες για να δουλεψω εκει.. δεν ξερω τι ζητανε για να συναρμολογεις pc εκει.. τεσπα εκλεισε το κεφαλαιο και προσωπικη αποψη δεν εχω περι του θεματοσ.. το μελλον θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ελαβα mail με τα ευχαριστηρια του πλαισιου αλλα... το βιογραφικο μου δεν ηταν επαρκες για να δουλεψω εκει.. δεν ξερω τι ζητανε για να συναρμολογεις pc εκει.. τεσπα εκλεισε το κεφαλαιο και προσωπικη αποψη δεν εχω περι του θεματοσ.. το μελλον θα δειξει...

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

φαντασου τι θυματα πανε εκει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ελαβα mail με τα ευχαριστηρια του πλαισιου αλλα... το βιογραφικο μου δεν ηταν επαρκες για να δουλεψω εκει.. δεν ξερω τι ζητανε για να συναρμολογεις pc εκει.. τεσπα εκλεισε το κεφαλαιο και προσωπικη αποψη δεν εχω περι του θεματοσ.. το μελλον θα δειξει...

 

Βάψτα μαύρα και πέσε να πεθάνεις τώρα! :lol: Χάρη σου έκαναν πίστεψέ με. Δε πας να βρείς μια δουλίτσα χειρωνακτική ; Ελαιοχρωματιστής πχ, κοντά σε κανέναν ψυκτικό κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ελαβα mail με τα ευχαριστηρια του πλαισιου αλλα... το βιογραφικο μου δεν ηταν επαρκες για να δουλεψω εκει..

Φωτογραφίες από τους χώρους συναρμολόγησης:

 

06pd0972h.jpg

 

cernv.jpg

 

cern.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μηπως περνουνε μονο γνωστους? και ολο αυτο το πανηγυρακι με τισ συνεντευξεις ειναι απλα για να γινοντε? υπαρχει κανεις εδς μεσα που να περασε συνεντευξη και να τον πειρανε στην τυχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπει, όταν τους έστειλα βιογραφικό κάποτε για ταμίας ( ήμουνα τότε στον πρώτο χρόνο σχολής) μου είπανε από το τηλέφωνο ότι στα καταστήματα παίρνουνε μόνο αποφοίτους λυκείου και αν ήθελα για το τηλεφωνικό κέντρο να πάω σε κάτι τεστ που θα κάνανε ( που και εκεί πάντα για απόφοιτους λυκείου αναφέρουνε). Είχανε βάλει κάπου στις γιορτές αγγελία για management trainees ζητώντας αποφοίτους ΑΕΙ μόνο, έστειλα ένα CV για πλάκα, ( ΤΕΙ επί πτυχίω) και δε καταδεχτήκανε να με πάρουνε ούτε για συνέντευξη , το ΤΕΙ είναι δευτοκλασάτο για αυτούς...:P

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να στείλω βιογραφικό για πωλήτρια, να γράφω μόνο απολυτήριο λυκείου, χωρίς προυπηρεσία,χωρίς ξένες γλώσσες κ.λ.π. για να σπάσω πλάκα στην συνέντευξη... Σκέφτομαι επίσης να γράφω στο βιογραφικό μου " ταλέντο στο κάρφωμα συναδέλφων ", " συμφωνώ πάντα με τους ανωτέρους μου σε ό,τι βλακεία και να σκεφτούν" κ.λ.π. για να αυξήσω τις πιθανότητες να προσέξουν το βιογραφικό μου!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...