Προς το περιεχόμενο

Προς τους γιατρούς του forum.....Help !!!


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Γιάννη,το ίδιο έχω κι εγώ στο πόδι μου,ακριβώς στό ίδιο σημείο.Το κακό είναι ότι το είχα πάθει στον στρατό και πιστεύω ότι έφταιγε τό άρβυλο.Τράβηξα κι εγώ ότι κι εσύ την πρώτη φορά(Με σφάξανε στο Στρατιωτικό νοσοκομείο στην Θεσ/νίκη που υπηρετούσα τότε.Λύση καμιά δεν βρήκα απο τότε,απλά το κόβω λιγάκι με κάτι ειδικά ξυραφάκια που πουλάνε στα είδη ορθοπεδικής και με ανακουφίζει μέχρι να μεγαλώσει πάλι.Κουράγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα συμπτωσεις φιλε μου...Κι εγω μετα το στρατο το επαθα ...Και υπηρετησα Θεσσαλονικη στου Παυλου Μελα....Το 1984 βεβαια...Τα νυστερακια που λες τα χρησιμοποιω κι εγω μεχρι τωρα αλλα τωρα δεν με ανακουφιζουν πια ...Ειναι και τα χρονια... :grin: :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έυκολα λύση δεν θα βρεις. Αυτό γιατί κατά κανόνα έιναι αποτέλεσμα χρόνιου ερεθισμού και σπάνια ο οργανισμός σταματά την υπερπαραγωγή επιδερμίδας στο σημείο εκείνο. Οι λύσεις που υπάρχουν για τοπική ανακούφιση είναι σχετικά εμπειρικές και με προσωρινά αποτελέσματα.

Μία λύση που προτείνεται είναι η χρήση θερμοκρασίας για να επιτευχθεί εφίδρωση στο πόδι που με τη σειρά της κάνει το δέρμα αρκετά πιο μαλακό και εύκολο να φύγει. Με τον τρόπο αυτό μπορεί να ξεκολήσει ο "κάλος" που λες. Κάποιοι προτείνουν εισαγωγή σε ζεστό νερο για αρκετή ώρα ενώ κάποιοι άλλοι προτείνουν και την περιδεση του με υλικό που εμποδίζει την αναπνοή του δέρματος αυξάνοντας την εφίδρωση της περιοχής π.χ πλαστικό φίλμ. Πάντως δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις και τη λύση κάποιου αισθητικού που με ατμό και κατάλληλες κινήσεις μπορεί να τους αφαιρέσει( αν δεν το έχεις δοκιμάσει, σκέψου το).

Όπως όμως σου είπα είναι όλα προσωρινές λύσεις.

Νίκος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote Nikos:</font><hr> Πάντως δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις και τη λύση κάποιου αισθητικού που με ατμό και κατάλληλες κινήσεις μπορεί να τους αφαιρέσει( αν δεν το έχεις δοκιμάσει, σκέψου το).

Όπως όμως σου είπα είναι όλα προσωρινές λύσεις.

Νίκος

<hr /></blockquote>

 

Ειναι δυνατον η αφαιρεση απο μια αισθητικο να ειναι πιο...μονιμη απο το νυστερι ενος χειρουργού ??? Σε ευχαριστω πολυ παντως για το χρονο και τις συμβουλες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συνονόματε, είναι. Η αδερφή μου είναι αισθητικός και κάνει θαύματα, ειδικά στους κάλους. Ο ατμός αυξάνει την εφίδρωση, όπως είπε κι ο Νίκος, ενώ οι κατάλληλες κινήσεις έχουν να κάνουν με τις γνώσεις και την ευαισθησία της αισθητικού. Θα σου πρότεινα την αδερφή μου αλλά μένεις μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote yannis27gr:</font><hr> Ναι συνονόματε, είναι. Η αδερφή μου είναι αισθητικός και κάνει θαύματα, ειδικά στους κάλους. Ο ατμός αυξάνει την εφίδρωση, όπως είπε κι ο Νίκος, ενώ οι κατάλληλες κινήσεις έχουν να κάνουν με τις γνώσεις και την ευαισθησία της αισθητικού. Θα σου πρότεινα την αδερφή μου αλλά μένεις μακριά! <hr /></blockquote>

 

Μακαρι να μπορουσα να ερθω Θεσσαλονικη , τη δευτερη πατριδα μου.Εχω ζησει 7 αξεχαστα χρονια εκει...Αλλα....Αθηνα μηπως εχει καποια γνωριμια??? Σε ευχαριστω και φιλια στη Θεσσαλονικη. :ooo: :ooo:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητέρα μου κάνει την ίδια δουλειά με την αδελφή του yannis27gr. Όντως κάνουνε θαύματα. Αν ενδιαφέρεσε μου λες και κλείνουμε ραντεβού (ακόμη και στο σπίτι σου). Περισσότερα αν χρειαστέις σε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote W.A.Mozart_(jr.):</font><hr> Η μητέρα μου κάνει την ίδια δουλειά με την αδελφή του yannis27gr. Όντως κάνουνε θαύματα. Αν ενδιαφέρεσε μου λες και κλείνουμε ραντεβού (ακόμη και στο σπίτι σου). Περισσότερα αν χρειαστέις σε pm. <hr /></blockquote>

 

 

Σου εστειλα pm.Ευχαριστω πολυ. :ooo: :ooo:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω δοκιμασει...Η ομοιοπαθητικη δεν ειναι επεμβατικη.Ετσι δεν ειναι ??? Απ οτι ξερω χρισημοποιουν φαρμακα αλλα απαγορευουν καποια πραγματα οπως καφε κοκα κολα κλπ.Κι εγω ειμαι fan σε αυτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...