Προς το περιεχόμενο

Roger Waters - The Wall 2010-2011


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ψαρώνετε, λείπει η λέξη ''πιθανό'' απο τον τίτλο του θέματος. Επιτηδευμένα, για να κάνει πιο πολύ εντύπωση. Ας είναι. Αν ο Θεός βάλει το χέρι του λοιπόν, ο Θεός θα ξεκινήσει ένα τουρ φέτος που θα κρατήσει μέχρι και του χρόνου και θα ξαναχτίσει το wall.

 

Γενικώς βρωμάει το ίντερνετ με χιλιάδες μπλόγκς, σάιτ κ.λ.π που μιλάνε για την φήμη. Με ένα γκουγκλάρισμα δηλαδή θα βρείτε πολύ πράγμα (και ελληνικό), απλά αντιγράφω απο το http://www.pinkfloydz.com το οποίο γράφει: ''Roger’s Manager has been in touch to OFFICIALLY confirm that Roger is looking at touring The Wall in 2010 & 2011. Other sources have told us that currently 8 cities are penciled in, but going by past experience this could well be expanded at a later date. Keep tuned to A Fleeting Glimpse for all the tour news!''

 

Εδώ πέρα, σε συνέντευξη που έδωσε σε Αγγλική εκπομπή τον Δεκέμβριο του 2009, η εξωγήινη οντότητα που ακούει στο όνομα Roger Waters μιλάει για τους Floyd (αλλά και γενικά), και για τους μη υπομονετικούς στο 5:51 τον ρωτάει ο δημοσιογράφος ότι ακούγονται φήμες για το wall όπου και απαντάει.

 

 

Έτσι και γίνει κάτι τέτοιο ξεκινάω να μαζεύω λεφτά για έξω. Ε φαντάζεστε να κάτσει τελικά και να γίνει, να κάτσει να έρθει και Ελλάδα, και να πάμε στη Μαλακάσα να τον δούμε;

 

Anyway.Let's pray god damnit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με κίνδυνο να φανώ φανμπόι κι έτσι, απλά να πω ότι ο συγκεκριμένος κύριος είναι απο τις ελάχιστες περιπτώσεις στον χώρο της γενικότερης ρόκ, που μόνο για αυτό δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φανώ περίεργος αν δε θέλω το Wall στη Μαλακάσα, μιας και έχω την εντύπωση ότι δε χωράει ο τοίχος :D Από εκεί και πέρα, ο κουμπαράς ήδη ετοιμάζεται ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pray!

 

Δεν με ενδιαφέρει πόσο θα κοστίσει, άμα γίνει είμαι minimum στο Λονδίνο και στο Βερολίνο...

 

Αν και έχει έρθει ο Waters αρκετές φορές για συναυλία για τα solo album του, ποτέ δεν πήγα... Άμα βγάλει το Wall δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να το χάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pray!

 

Δεν με ενδιαφέρει πόσο θα κοστίσει, άμα γίνει είμαι minimum στο Λονδίνο και στο Βερολίνο...

 

Αν και έχει έρθει ο Waters αρκετές φορές για συναυλία για τα solo album του, ποτέ δεν πήγα... Άμα βγάλει το Wall δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να το χάσω!

 

Και εγω απο αυτη τη σκοπια το βλεπω. Αν και το ψιλομετανοιωσα που δε πηγα Μαλακασα

δεν υπαρχει περιπτωση να χασω αλλη ευκαιρια.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να φανώ φανμπόι κι έτσι, απλά να πω ότι ο συγκεκριμένος κύριος είναι απο τις ελάχιστες περιπτώσεις στον χώρο της γενικότερης ρόκ, που μόνο για αυτό δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις,

 

Έχεις δίκιο. Ίσως παρασύρθηκα από τους υπόλοιπους Pink Floyd - "Επαναστάτες της Φακής" - Sponsored by VW... Απλά ξέρεις τι με ξενίζει; Πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν για να κάνει ένα έργο τον κύκλο του; Γιατί ο Roger Waters μετά από τόσα χρόνια να αυτοπροσδιορίζεται από το The Wall και όχι από την προσωπική του δουλειά; Όλα αυτά μου δίνουν την αίσθηση της αρπαχτής. Αν κοιτάξεις λίγο τα πράγματα στην μουσική, θα δεις ότι τα μόνα συγκροτήματα που δεν έχουν επανασυνδεθεί είναι οι White Lion (που τους θυμήθηκα αυτούς;;; ) γιατί πολύ απλά πατούν στο συναίσθημα των οπαδών τους "για μια τελευταία αρπαχτή"... Με όλο το σεβασμό, θα προσπεράσω και θα περιμένω για τρίτη φορά τον Satriani. Δεν έχω όρεξη να δω κανέναν άλλον πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Ίσως παρασύρθηκα από τους υπόλοιπους Pink Floyd - "Επαναστάτες της Φακής" - Sponsored by VW... Απλά ξέρεις τι με ξενίζει; Πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν για να κάνει ένα έργο τον κύκλο του; Γιατί ο Roger Waters μετά από τόσα χρόνια να αυτοπροσδιορίζεται από το The Wall και όχι από την προσωπική του δουλειά; Όλα αυτά μου δίνουν την αίσθηση της αρπαχτής. Αν κοιτάξεις λίγο τα πράγματα στην μουσική, θα δεις ότι τα μόνα συγκροτήματα που δεν έχουν επανασυνδεθεί είναι οι White Lion (που τους θυμήθηκα αυτούς;;; ) γιατί πολύ απλά πατούν στο συναίσθημα των οπαδών τους "για μια τελευταία αρπαχτή"... Με όλο το σεβασμό, θα προσπεράσω και θα περιμένω για τρίτη φορά τον Satriani. Δεν έχω όρεξη να δω κανέναν άλλον πλέον.

 

Χμμμ... :rolleyes: Δες πως το βλέπω εγώ.

 

Ο Roger Waters για μένα, απο ένα σημείο και μετά (αφού την έκανε τελείως ο Barret) ΗΤΑΝ οι Floyd. Απλά δεν κυκλοφορούσε την δισκογραφία σαν Waters αλλά σαν Floyd. Βαριά κουβέντα? Όχι. Ο Γκίλμουρ είναι ένας απο τους πιο μεγάλους και τιτανοτεράστιους κιθαρίστες. Όχι παπατζής, ή πιο γρήγορος και απο την σκιά του φάση, αλλά πολύ πολύ πολύ μελωδικός και με ''έξυπνα'' ριφάκια και περάσματα στα σόλα του. Ωραία. Δεν είναι αυτό όμως που έκανε τους Floyd αυτό που είναι. Ούτε ο Wright ήταν (καλή του ώρα), καλά για τον Μάνσον δεν βγάζω άποψη, δεν τον έχω και σε μεγάλη υπόληψη. Συνεπώς η ΙΔΕΕΣ των floyd που είναι και το κλειδί της μουσικής τους ήταν ο Waters. Αυτός ήταν το μυαλό πίσω απο το Dark Side Of The Moon, πίσω απο το Wall, πίσω απο το Wish you were here κ.λ.π Επίσης αυτός ήταν ο άνθρωπος που είχε ένα όραμα για τους Floyd. Όταν τους έφτασε στην κορυφή τους, θέλησε και να τους διαλύσει για να τους αφήσει στην ιστορία της ροκ ως ένα συγκρότημα θρύλο. Γι'αυτό και τραβιόντουσαν στα δικαστήρια και με την υπόλοιπη μπάντα που προφανώς ΔΕΝ είχαν πιάσει το νόημα και ας πούμε ότι όντως θέλαν χρήμα...

 

Τέλος απλά να κλείσω, πως και η προσωπική δουλειά του Waters έχει πολλά να πει, αλλά όχι τόσο εύκολα όσο τα είπε μέσα απο τους Floyd.;)

 

 

Είμαι φανμπόι τελικά, μπορείς να το πεις και να μην πω τίποτα... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει θα πιστέψω στο Θεό :-)

 

κ΄εγω!!!!!!!

 

---------- Προσθήκη στις 01:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:41 ----------

 

Έχεις δίκιο. Ίσως παρασύρθηκα από τους υπόλοιπους Pink Floyd - "Επαναστάτες της Φακής" - Sponsored by VW... Απλά ξέρεις τι με ξενίζει; Πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν για να κάνει ένα έργο τον κύκλο του; Γιατί ο Roger Waters μετά από τόσα χρόνια να αυτοπροσδιορίζεται από το The Wall και όχι από την προσωπική του δουλειά; Όλα αυτά μου δίνουν την αίσθηση της αρπαχτής. Αν κοιτάξεις λίγο τα πράγματα στην μουσική, θα δεις ότι τα μόνα συγκροτήματα που δεν έχουν επανασυνδεθεί είναι οι White Lion (που τους θυμήθηκα αυτούς;;; ) γιατί πολύ απλά πατούν στο συναίσθημα των οπαδών τους "για μια τελευταία αρπαχτή"... Με όλο το σεβασμό, θα προσπεράσω και θα περιμένω για τρίτη φορά τον Satriani. Δεν έχω όρεξη να δω κανέναν άλλον πλέον.

ούτε οι dead can dance..axxxxxxxxxxxxxxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Roger Waters 2010 Wall Tour To Be Officially Announced! Well we told you the tour was to be announced in April and we have just had official confirmation from Roger's Manager that the tour will be announced from 2pm EST Monday April 12th on Roger's official site at http://www.roger-waters.com/

 

Πηγη: Δεν ξέρω. Απο τα φόρουμς του rocking.gr το πήρα. Οπότε υπομονή ως την Δευτέρα να δούμε αν είναι αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Ίσως παρασύρθηκα από τους υπόλοιπους Pink Floyd - "Επαναστάτες της Φακής" - Sponsored by VW... Απλά ξέρεις τι με ξενίζει; Πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν για να κάνει ένα έργο τον κύκλο του; Γιατί ο Roger Waters μετά από τόσα χρόνια να αυτοπροσδιορίζεται από το The Wall και όχι από την προσωπική του δουλειά; Όλα αυτά μου δίνουν την αίσθηση της αρπαχτής. Αν κοιτάξεις λίγο τα πράγματα στην μουσική, θα δεις ότι τα μόνα συγκροτήματα που δεν έχουν επανασυνδεθεί είναι οι White Lion (που τους θυμήθηκα αυτούς;;; ) γιατί πολύ απλά πατούν στο συναίσθημα των οπαδών τους "για μια τελευταία αρπαχτή"... Με όλο το σεβασμό, θα προσπεράσω και θα περιμένω για τρίτη φορά τον Satriani. Δεν έχω όρεξη να δω κανέναν άλλον πλέον.

 

 

πριν γινουμε απολυτοι και αφοριστικοι καλο θα ηταν ο καθενας μας να κοιταξει ποσο ακεραιος ειναι στην προσωπικη διαδρομη του πρωτα

 

δεν λεω καλος ο Satriani αλλα εδω μιλαμε για αλλη τελειως κλαση απο ολες τις αποψεις

 

 

οτι και να κανουν καταλαβαινουμε και αγαπαμε,το εχουν κερδισει επαξια νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...