Προς το περιεχόμενο

πανελλήνιες εξετάσεις


konstantina_ena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα μετά απο πολλά χρόνια αποφάσησα να ξαναγυρήσω στα θρανία και να δώσω πάλι πανελλήνιες!!!Εστω και αν ειμαι 29 ετων κάποια στιγμή βλέπεις τα πραγματα διαφορετικά!!!Εχω σπουδάσει διοίκηση και οικονομία απο ιεκ και λετρεύω την ψυχολογία!!!Ο στόχος μου είναι η ψυχολογία,τα οικονομικά και τα παιδαγωγικά!!!Ενα απο τα τρία ήταν ανέκαθεν οι καλύτερες μου σχολές!!!Το θέμα ειναι ρε παιδιά οτι δεν εχω διδαχτεί ποτέ μου αρχαία και επίσης έχω μπερδευτεί με τισ κατευθύνσεις είπαμε ειμαι 29 ...πότέ δεν ειναι αργά αλλα δεν έχω ιδέα απο κατευθύνσεις!!!Θα μπορούσε να μου εξηγήσειι κάποιος?Εγω ήμουν στη δέσμη του λαού - τέταρτη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τα αρχαια ειναι πια μονο μαθημα καυτευθηνσης (θεωριτικη) υπαρχουν κι αλλες κατευθηνσεις γτ δεν δοκιμαζεις απ αυτες; βεβαια οι αλλες εχουν μαθηματικα και φυσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ εχω μπερδευτει και δεν ξερω πως παει?την φυσική θα την αντεχα αν και δεν ειχα καλη σχεση είναι ομως σαφώς πιο σχετική με εμενα γιατί τα αρχαία δεν τα εχω διδαχτεί καθόλου!!!μπορείς να μου πεις ποια κατευθυνση να πάρω!!Θα πάω αύριο στο σχολείο αλλά θα είμαι ασχετη και θα με πάρουν με τις πέτρες!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δε θα πάει ψυχολογία από Θετική/Τεχνολογική όμως.

 

Κωνσταντίνα, θα πας Θεωρητική και θα δώσεις Αρχαία, Ιστορία, Λογοτεχνία, Λατινικά, Έκθεση και θα επιλέξεις ανάμεσα σε Μαθηματικά/Φυσική/Βιολογία αν δεν απατώμαι.

 

Επίσης δεν είμαι βέβαιος αν για παιδαγωγικές επιστήμες υπάρχει αντίστοιχο πρόσθετο μάθημα.

 

Όσο για το "δεν έχω διδαχτεί καθόλου Αρχαία" φαντάζομαι πως δε θα έχεις διδαχθεί και ποτέ ολοκληρώματα, λατινικά και οργανική χημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρο αδωρο δεν εχω κανει ποτε μου ουτε λατινικά ούτε αρχαία!!!την έβαψαν να μην προσπαθησω καν θα απογοητευτω και το σκεφτόμουν χρόνια τώρα!!!:mad:

 

---------- Προσθήκη στις 18:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:50 ----------

 

ολοκληρωματα εχω!!!ημουν τεταρτη δέσμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δεν είσαι η μόνη που δίνει απ' το μηδέν. Η ύλη έχει ξεφτιλιστεί τελείως, το μυαλό σου έχει πήξει και δεν είσαι αλλού για αλλού όπως τότε, δεν είναι κανένα βουνό, χαλάρωσε. Απλώς προφανώς πρέπει να κάνεις φροντιστήρια σε Αρχαία και Λατινικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωριτικα μπορεις να μπεις απ ολες τις κατευθηνσεις. για τις σχολες που ενδιαφερεται ειδικα απο αποψη γνωσεων καμια κατευθηνση δεν θα τις προσφερει κατι ουσιαστικο. το θεμα ειναι καποια μαθηματα βαρυτητας.

 

κωσταντινα καλυτερα να ρωτησεις στο σχολειο τι και πως. παντως υπαρχουν 4 κατευθηνσεις.

 

1 θεωριτικη με αρχαια λατινικα ιστορια και λογοτεχνεια

2 θετικη (η βαρβατη) μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια

3.1 τεχνολογικη φυσικη μαθηματικα (ιδια με της θετικης) και αλλα δυο ηλεκτρολογια και κατι αλλο

3.2 τεχνολογικη μαθηματικα φυσικη (ιδια με της θετικης) και κατι μαθηματα σε πληροφορικη

 

 

γενικως για την τεχνολογικη δεν ξερω και πολλα, πολυ χοντρικα σου εδωσα μερικες πληροφοριες να μην εισαι τελειως εκτος τοπου και χρονου. στις πανελληνιες δινεις τα 4 μαθηματα της κατευθηνσης σου + γλωσσα + ενα απο τα τρια μαθηματα που ειπε και ο λουσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lucifer να σε ρωτησω τα μαθηματικά γιατί τα δίνεις?Για να έχεις δεύτερη επιλογή τα οικονομικά?Είμαι τελείως άσχετη σόρρυ δεν ξέρω καθόλου απο κατευθύνσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είσαι αναγκασμένη να δώσεις μαθηματικά. Θα δώσεις οπωσδήποτε τα μαθήματα κατεύθυνσης (ιστορία, αρχαία, λατινικά, λογοτεχνία) καθώς και έκθεση συν άλλο ένα το οποίο θα επιλέξεις ποιο θα είναι ανάμεσα από μαθηματικά, βιολογία και φυσική (ίσως και ιστορία γενικής). Αλλά ναι, αν πας για οικονομικά, πρέπει να επιλέξεις μαθηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μαθηματικα γενικης ειναι παιχνιδακι ρε συ, ολα βασικα απ αυτα που μπορεις να διαλεξεις ειναι πανευκολα. εγω θυμαμαι κατι βιβλιαρακια τοσο δα.

 

τα γενικης παιδειας δεν εχουν μεγαλη υλη, της κατευθηνσης ειναι σχετικα μεγαλη η υλη, αλλα σκεψου οτι δεν εχει το μυαλο 17χρονου. θα σου φανουν πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν κατάλαβα καλα δίνω λατινικά αρχαία ιστορία έκθεση για ψυχολογία και μαθηματικά αν θέλω να ακολουθήσω οικονομικά σαν δεύτερη επιλογή!!!λατινικά και αρχαία θα προλάβω να τα διαβάσω άραγε?σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά και τους δύο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι evabb μου μαθηματικα θυμάμαι τα πάντα!εσυ έχεις περάσει σε καμια σχολή?ποση ωρα λεσ να χρειάζεται την ημερα να διαβαζω μαζί με το φροντιστηριο?

 

---------- Προσθήκη στις 19:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:09 ----------

 

αρχικά θέλω ψυχολογία αλλα αν δεν περάσω ψυχολογία και τα οικονομικά που ασχολούμαι τωρα δεν θα με χάλαγαν!!!κάποτε εμείς στη δέσμη βαζαμε με επιλογή τησ σχολής!Αρχικά ποια προτιμούσαμε καλύτερα και μετά την δευτερη επιλογη μασ!!Ετσι και εγω θα ήθελα να βάλω αρχικά ψυχολογία και μετα οικονομικά1!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...