Προς το περιεχόμενο

Samsung le32b530


SpirtouLisS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφερομαι κυριως στους κατοικους της Κρητης.

Εψαχνα την συγκεκριμενη τηλεοραση και ειχα αποφασισει την παρω απο ιντερνετ

Προς καλη μου τυχη επισκεφτηκα τυχαια το Ραδιο Μακρακη στο Ηρακλειο και την πηρα 430 ε προσφορα...και εφυγα...χωρις μεταφορικα και χωρις αγχη....40 ευρω κατω σχεδον απο τα 2 ''μεγαλα'' ηλεκτρονικα μας καταστηματα με τις τοσο καλες τιμες....

Δειτε τις τιμες του ιντερνετ

http://www.skroutz.gr/s/74889/Samsung-LE32B530.html

 

και ενα review 9.3/10 στο testfreaks

http://www.testfreaks.co.uk/tvs/samsung-le32b530/

Οποτε αν καποιος ειναι απο κρητη και ενδιαφερεται για τη συγκεκριμενη τηλεοραση (κορυφη,,,,κατ εμε σε ολα και ισως το καλυτερο μαυρο που συναντησα σε lcd) ας κανει μια βολτα και απο το τοπικο καταστημα. μπραβο τους που με τοσους υπαλληλους και τοσα καταστηματα την δινουν σε τετοια τιμη...πρεπει να αρχισουμε να αναρωτιομαστε αν τελικα το ιντερνετ shopping και τα 2 ''γνωστα μαγαζακια''....βρηκαν τα ισα τους και κανουν τα περισσα τους??:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη!

... αν και δεν είμαι Κρητικός ενδιαφέρομαι κι εγώ για την τηλεόραση αυτή. Με προβληματίζει μόνο που δεν έχει 100 χερτζ και video από την usb. Γι' αυτό περίμενα τις νέες sony, αλλά δεν μου άρεσε η εμφάνισή τους: Πολύ γυαλιστερό πλαίσιο και φοβάμαι ότι θα έχουν αντανακλάσεις....

 

Επειδή στο σαιτ που παραπέμπεις είδα πολλά Γαλλικά και άλλα που δεν κατάλαβα, αν θέλεις γράψε μερικές δικές σου πρώτες εντυπώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ειδικος στις τηλεορασεις και δεν εχω πολυ εμπειρια.

Αλλα θα σου πω τι βλεπω

1ον απο θεμα ποιοτητας εικονας-χρωματικης απεικονισης αψογη

Αψογο πραγματικο μαυρο. Δες μια παλια ελληνικη ταινια η το underworld...

2ον απο θεμα γωνιας θεασης σε σχεση με 2 αλλες που συγκρινα στο μαγαζι αψογη

Συνδεσα το λαπτοπ με vga στην αντιστοιχη εισοδο της και η τηλεοραση τα εκανε ολα μονη της. ολα τα adjustments και σε 4, 5 δευτερολεπτα ολα οκ και η εικονα αψογη. Εβαλα και hd βιντεακι και επαιξε αψογα χωρις να εχω πειραξει τπτ περα του να συνδεσο το vga

Teletext φυσικα ολες οι λειτουργιες και ελληνικο

3ον το θεμα της ποιοτητας ηχου σε αλλες samsung δεν νομιζω οτι υφισταται. αψογος ο ηχος αν και ακομα δεν εχω πληρη εικονα καθως πιο πολυ την τσιτωσα σε αναλογικα καναλια-κεραια. μια συμβουλη,,,ενεργοποιησε το surround;)

 

4on ο επεξεργαστης των αναλογικων καναλιων δινει καπως blur και οχι τοσο sharp εικονα αλλα αυτο μου φενεται λογικο οταν σε ενα πληρως hi definition πανελ βλεπεις αναλογικο καναλι με μειωμενη αναλυση. Σε ποιοτητα απεικονισης αναλογικων καναλιων πιστευω ομως οτι οι philips ειναι καλυτερες

 

Ο ηχος που κανει οταν την ξεκινας ισως αλλους τους ενοχλει αλλα εγω τον βρισκω κυριλε και σε κανει να πεις ΩΩΩ τη διαστημικη τηλεοραση ειναι αυτη:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...