Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ethernet


dimitrisak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Louci4er στο bios ειπες εψαξες?

 

να σου πω την αληθεια,bios δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα.κατι ρυθμισεις που εχει θα τις δω και θα σου πω.Εσυ δεν εκανες τιποτα ακομα?Για format που ελεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φιλε pano πως μπορεις να εισαι πεπεισμενος για κατι τετοιο...για πες μου να μου φιγει ενα ανχος.....μηπως επειδη υπαρχει στο bios σαν ρυθμιση?οχι δεν εχω παρει εξωτερικο ακομα....περιμενω λευτα για δισκο και μετα....αυτη την στιγμη μονο ταινιες και κανενα game παιζω στο pc μου τιποτα αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε pano πως μπορεις να εισαι πεπεισμενος για κατι τετοιο...για πες μου να μου φιγει ενα ανχος.....μηπως επειδη υπαρχει στο bios σαν ρυθμιση?οχι δεν εχω παρει εξωτερικο ακομα....περιμενω λευτα για δισκο και μετα....αυτη την στιγμη μονο ταινιες και κανενα game παιζω στο pc μου τιποτα αλλο....

 

Τι εννοεις υπαρχει στο bios σαν ρυθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω πως αν ηταν καμενο δεν θα υπηρχε στο bios ετσι?οποτε αν υπαρχει στο bios τοτε δεν θα εχει καει...

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες,χωρις να ειμαι 100% σιγουρος ετσι.Παντως να καει κατι απο τη μητρικη και αυτο να ειναι η θυρα ethernet λιγο δυσκολο μου φαινεται.Το καλυτερο ειναι δοκιμη με μια καρτα ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ετσι πιστευω...αν κανω format και παιδευτω και με xp και με 7 και αν τιποτα τοτε καρτα δικτυου και τελειωνει η υποθεση....μακαρι να φτιαξει....θα ενημερωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από bios update σταματησε να λειτουργεί η ethernet.Η λύση ήταν η εξής:my computer δεξί κλικ-properties-hardware-device manager-network adapters-atheros L1 Gigabite Ethernet 10/100/100Base-T Controller διπλό κλικ-advanced-Network Adress-τικάρεις την επιλογή value και πληκτρολογείς το 0003FF123456.

 

Ρε φιλε τι να σου πω,εισαι αρχοντας.Αυτο ηταν η λυση η δικια μου.Τωρα το δοκιμασα και δουλευει.Τοσα ποστ τωρα το προσεξα.Που το βρηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ολα κανονικα.Απο αυτο το pc σου γραφω.Δηλαδη στη διαχειρηση συσκευων δεν υπαρχει προσαρμογεις δυκτιου-Atheros Network Gigabit Lan.Ta λαμπακια πισω απο την ethernet αναβουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν αναβουν...και δεν υπαρχει καθολου...βαζω drivers σημερα τους ανοιγω και μου λεει δεν υπαρχει καρτα δικτυου παρακαλω ενεργοποιηστε τη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν αναβουν...και δεν υπαρχει καθολου...βαζω drivers σημερα τους ανοιγω και μου λεει δεν υπαρχει καρτα δικτυου παρακαλω ενεργοποιηστε τη...

 

Κοιτα επειδη μου φαινεται λιγο ως πολυ δυσκολο,αν και με τα pc ολα γινονται,να καηκε η θυρα ethernet,εγω θα σου προτεινα ενα Bios update.Τωρα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πουθενα στη διαχειρηση συσκευων σημαινει οτι δεν τη βλεπει καθολου η μητρικη. :-) :-) Ξερεις κατι,πριν κανεις bios update κανε μια επαναφορα συστηματος 1-2 μερες πριν αρχισει να σου κανει αυτα τα κολπα.Αν δεν εκανες ακομα φορματ.Αλλιως Bios update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε γμτ.Κανε bios update πρωτα γιατι να σου πω την αληθεια το format δεν νομιζω να βοηθησει.Αλλιως δεν μενει αλλη λυση απο καρτα ethernet.Το bios update μην το σκεφτεσαι,δεν ειναι τιποτα.10-15 δευτερολεπτα δουλεια ειναι.Εχω κανει σε τρεις μητρικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα format θα εκανα ετσι και αλλιως για να ξεκαθαρισω λιγο τον δισκο γιατι ειναι γ@μ!σετ@ ...intel core duo 2.20 και δουλευει μονιμα....θελει οπωςδηποτε....λοιπον θα κανω bios update και θα σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα bios update και δεν εγινε τιποτα...βασικα η ποιο καινουρια εκδοση ειναι στις 3/7/2007...δεν νομιζω να υπαρχει πιο καινουρια ε?εσενα πια εκδοση εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...