Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

According to local κλειδαρά:

Τα βγάζουμε γιατί με ένα μαγνήτη εύκολα μπορεί κάποιος να ξεκλειδώσει με τα ίδια σου τα κλειδιά που είναι απο μέσα. Για τον ίδιο λόγο και οι σύρτες είναι άχρηστοι.

Αυτό λίγο urban legend μου φαίνεται, το έχω ακούσει και γω. Έχω κάτι ηχεία για σκότωμα, οπότε θα το δοκιμάσω για να μου φύγει η περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι κόντεψα να πλακωθώ με έναν στην οικοδομή που κλείδωνε την είσοδο της πολυκατοικίας. Επέμενε κιόλας ότι έχει δίκιο. Ευτυχώς οι υπόλοιποι συμφωνήσαν μαζί μου, αλλιώς θα έπρεπε να κρύψω κανένα μπαλντά κάπου στην είσοδο για να σπάσω την πόρτα σε περίπτωση ανάγκης.

 

ανωμαλια κι αυτη να κλειδωνουν την πορτα της πολυκατοικιας. εχω ριξει κατι μπινελικια :mad:

 

---------- Προσθήκη στις 08:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:44 ----------

 

Αυτό λίγο urban legend μου φαίνεται, το έχω ακούσει και γω. Έχω κάτι ηχεία για σκότωμα, οπότε θα το δοκιμάσω για να μου φύγει η περιέργεια.

 

ρε αμα ο συρτης ειναι ενα κιλο θες τεραστιο μαγνητη. με τα μαγνητακια του ψυγειου δεν θα κλασει μια, ασε που συρτης ασφαλιζει κιολας οποτε πρεπει πρωτα να γυρισει και μετα να συρθει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

According to local κλειδαρά:

Τα βγάζουμε γιατί με ένα μαγνήτη εύκολα μπορεί κάποιος να ξεκλειδώσει με τα ίδια σου τα κλειδιά που είναι απο μέσα. Για τον ίδιο λόγο και οι σύρτες είναι άχρηστοι.

 

Φαντάζομαι ιδανικό θα ήταν κάτι σαν lock plug που απλά θα χώνεις ένα πλαστικό ματσούκι στην κλειδαριά ώστε να μην μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος απο έξω κάτι τύπου πασπαρτού. (εικασία)

 

Απλα πιάνουνε το κλειδί που είναι από μέσα και το γυρνάνε. Με μαγνήτη είναι αδύνατον να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αμα ο συρτης ειναι ενα κιλο θες τεραστιο μαγνητη. με τα μαγνητακια του ψυγειου δεν θα κλασει μια, ασε που συρτης ασφαλιζει κιολας οποτε πρεπει πρωτα να γυρισει και μετα να συρθει

 

Δε μιλάω για τον σύρτη, αλλά για την κλειδαριά.

Ούτε για μαγνητάκια ψυγείου, ο μαγνήτης από τα ηχεία που έχω είναι κτήνος.

Παρόλαυτα νομίζω ότι είναι μύθος γιατί δεν έχει να κάνει με την δύναμη του μαγνήτη, αλλά με το ότι ποτέ δε θα καταφέρεις την κυκλική κίνηση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου να γίνει κανένας σεισμός, καμία φωτιά, να έχεις πάρεις τα παιδιά σου παραμάσχαλα και εσύ να ψάχνεις πανικόβλητα τα κλειδιά σου να ξεκλειδώσεις. Τσιρλα θα σε πάει και υπάρχει κίνδυνος να ψάχνεις τα κλειδιά στο ψυγείο, στην παπουτσοθήκη κλπ Θέλει μελέτη πιο πριν. Θέλει να σκεφτείς όλα τα ενδεχόμενα. Θέλει να βάζεις πάντα τα κλειδιά σε πολύ συγκεκριμένο μέρος έτσι ώστε να σου γίνει συνήθεια και να είσαι προετοιμασμένος. Είναι λαλακία να πεθάνεις γιατί δεν βρήκες τα κλειδιά.

Έτσι κόντεψα να πλακωθώ με έναν στην οικοδομή που κλείδωνε την είσοδο της πολυκατοικίας. Επέμενε κιόλας ότι έχει δίκιο. Ευτυχώς οι υπόλοιποι συμφωνήσαν μαζί μου, αλλιώς θα έπρεπε να κρύψω κανένα μπαλντά κάπου στην είσοδο για να σπάσω την πόρτα σε περίπτωση ανάγκης.

 

Εγώ πάντως τα έχω πάντα σε ένα συγκεκριμένο σημείο και πάντα τα βράδια κλειδώνω. Καλόυ κακού δηλαδή... Τώρα εντάξει μέρα δεν υπάρχει λόγος όταν είμαι μέσα.

Το ίδιο πρόβλημα με το κλείδωμα της πόρτας κάτω το είχα στο προηγούμενο σπίτι μου. Δυστυχώς αρκετοί το θεωρούσαν λογικό οπότε σχεδόν ΚΑΘΕ φάκιν μέρα έπρεπε να κατεβαίνω να ξεκλειδώνω όποτε έφευγε κάποιος μετά τις 11 απο το σπιτι. :-(

 

Αυτό λίγο urban legend μου φαίνεται, το έχω ακούσει και γω. Έχω κάτι ηχεία για σκότωμα, οπότε θα το δοκιμάσω για να μου φύγει η περιέργεια.

Ναι παίζει να είναι και urban legend. Φαντάζομαι όμως οτι πρέπει να είναι μαγνήτης με @@, όχι ότι να΄ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάω για τον σύρτη, αλλά για την κλειδαριά.

Ούτε για μαγνητάκια ψυγείου, ο μαγνήτης από τα ηχεία που έχω είναι κτήνος.

Παρόλαυτα νομίζω ότι είναι μύθος γιατί δεν έχει να κάνει με την δύναμη του μαγνήτη, αλλά με το ότι ποτέ δε θα καταφέρεις την κυκλική κίνηση. :P

 

και αυτο σιγουρα, ασε που η κλειδαρια μεσα εχει μικροατελειες και ολο και καπου θα κολλησει το κλειδι. γενικως urban legend οπως ειπωθηκε ηδη. η καλυτερη βεβαια ασφαλεια ειναι να μην εχεις τπτ αξιας στο σπιτι. εγω εχω εναν υπολογιστη μονο τις κακιας ωρας που κοντευει να τα φτυσει. εκτος αν πεσω σε κανα φετιχιστη κλεφτη που θελει τα σουτιεν μου:lol::lol::lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πιάνουνε το κλειδί που είναι από μέσα και το γυρνάνε. Με μαγνήτη είναι αδύνατον να γίνει.

 

Έστω. Και πάλι καλό είναι λοιπόν να μην τα έχεις μέσα. Και γώ, ότι με παραπληροφόρησαν λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πιάνουνε το κλειδί που είναι από μέσα και το γυρνάνε. Με μαγνήτη είναι αδύνατον να γίνει.

Και αυτό που λες δεν παίζει,στο λέω από προσωπική εμπειρία.

Κλειδώθηκα με τα κλειδιά πάνω στην πόρτα.

Το κλειδί δεν μπορεί να πιαστεί. Αν ανοίξεις το καπάκι της κλειδαριάς πόρτας ασφαλείας, θα με καταλάβεις.

Αν ήταν στην ευθεία το κλειδί θα το έσπρωχνα μέσα και θα τελείωνε, έλα όμως που το μπάσταρδο είχε πάρει και κλίση. Έφαγα 30 λεπτά για 15 μοίρες υπόθεση. Θα μου πεις είναι επαγγελματίες. Οκ, 1/10 μπορεί. Εκτός κι αν υπάρχει εργαλείο ακριβώς για αυτή τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ οφφτόπικ,αλλά αυτό με το κλείδωμα της εισόδου της πολυκατοικίας είναι πολύ λαλακία .

 

να την κάνεις από διαμέρισμα φίλου , ο οποίος έχει ταβλιαστεί σούρα , και να συνειδητοποιείς ότι η κάτω πόρτα της πολυκατοικίας του είναι κλειδωμένη , και να αναγκάζεσαι να ξυπνάς τους γείτονες του 5 το πρωί για να σου ανοίξουν επειδή αυτός δεν ακούει χριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό που λες δεν παίζει,στο λέω από προσωπική εμπειρία.

Κλειδώθηκα με τα κλειδιά πάνω στην πόρτα.

Το κλειδί δεν μπορεί να πιαστεί. Αν ανοίξεις το καπάκι της κλειδαριάς πόρτας ασφαλείας, θα με καταλάβεις.

Αν ήταν στην ευθεία το κλειδί θα το έσπρωχνα μέσα και θα τελείωνε, έλα όμως που το μπάσταρδο είχε πάρει και κλίση. Έφαγα 30 λεπτά για 15 μοίρες υπόθεση. Θα μου πεις είναι επαγγελματίες. Οκ, 1/10 μπορεί. Εκτός κι αν υπάρχει εργαλείο ακριβώς για αυτή τη δουλειά.

 

Βασικά το είδα σε μια εκπομπή στην τηλεόραση. Δεν ήταν κάτι εύκολο. Έβλεπες το κλειδί να γυρνάει μόνο του καθώς το έπιανε από την άλλη μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ οφφτόπικ,αλλά αυτό με το κλείδωμα της εισόδου της πολυκατοικίας είναι πολύ λαλακία .

 

να την κάνεις από διαμέρισμα φίλου , ο οποίος έχει ταβλιαστεί σούρα , και να συνειδητοποιείς ότι η κάτω πόρτα της πολυκατοικίας του είναι κλειδωμένη , και να αναγκάζεσαι να ξυπνάς τους γείτονες του 5 το πρωί για να σου ανοίξουν επειδή αυτός δεν ακούει χριστό.

 

Δεν το κάνεις ρε φίλε με τίποτα. Κάθεσαι και περιμένεις κάποιος να φύγει για τη δουλειά το πρωί να σου ανοίξει. Αν χτυπήσεις καμιά πόρτα 5 το πρωί στην καλύτερη θα σε μαζέψει η αστυνομία, στην χειρότερη θα φας καμιά μπαλταδιά γιατί θα σε περάσουν για κλέφτη.

Εγώ σκέφτηκα κάτι καλύτερο. Να χτυπήσεις την πόρτα και να σου ανοίξει κανένα τρελό μωρό με τα εσώρουχα και να σου πει έλα μέσα. Και όταν μπεις μέσα να δεις ότι στο σπίτι μένει με τη δίδυμη αδερφή που είναι μωρό επίσης και στην TV παίζει το έργο "οι καυτές αδελφές IV" . Το αδελφές με την καλή έννοια

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο σιγουρα, ασε που η κλειδαρια μεσα εχει μικροατελειες και ολο και καπου θα κολλησει το κλειδι. γενικως urban legend οπως ειπωθηκε ηδη. η καλυτερη βεβαια ασφαλεια ειναι να μην εχεις τπτ αξιας στο σπιτι. εγω εχω εναν υπολογιστη μονο τις κακιας ωρας που κοντευει να τα φτυσει. εκτος αν πεσω σε κανα φετιχιστη κλεφτη που θελει τα σουτιεν μου:lol::lol::lol:

 

Πριν κάτι χρόνια μπήκαν στο σπίτι μιας φίλης μου που δεν είχε ΟΥΤΕ pc και της σήκωσαν ΟΛΑ τα ρούχα. Όλα όμως. Την άφησαν με ένα τζιν, ένα μπλουζάκι και το βρακί που φορούσε.:shock:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κάνεις ρε φίλε με τίποτα. Κάθεσαι και περιμένεις κάποιος να φύγει για τη δουλειά το πρωί να σου ανοίξει. Αν χτυπήσεις καμιά πόρτα 5 το πρωί στην καλύτερη θα σε μαζέψει η αστυνομία, στην χειρότερη θα φας καμιά μπαλταδιά γιατί θα σε περάσουν για κλέφτη.

Εγώ σκέφτηκα κάτι καλύτερο. Να χτυπήσεις την πόρτα και να σου ανοίξει κανένα τρελό μωρό με τα εσώρουχα και να σου πει έλα μέσα. Και όταν μπεις μέσα να δεις ότι στο σπίτι μένει με τη δίδυμη αδερφή που είναι μωρό επίσης και στην TV παίζει το έργο "οι καυτές αδελφές IV" . Το αδελφές με την καλή έννοια

 

χαχαχχαχα

 

βέβαια η πραγματικότητα ξέρεις πως είναι ότι άνοιξε ένας μουστακαλής . :P

 

δεν παίζει να περίμενα . θα με πιάνε κλειστοφοβία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάτι χρόνια μπήκαν στο σπίτι μιας φίλης μου που δεν είχε ΟΥΤΕ pc και της σήκωσαν ΟΛΑ τα ρούχα. Όλα όμως. Την άφησαν με ένα τζιν, ένα μπλουζάκι και το βρακί που φορούσε.:shock:

 

Μπορεί να έπεσε σε κανένα ανώμαλο που έκανε συλλογή από γυναικεία εσώρουχα. Να φανταστώ ότι το πρώτο βράδυ κοιμήθηκε με το βρακί και πήγες να της κάνεις παρέα να μη φοβάται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...