Προς το περιεχόμενο

Συνδεση υπολογιστη σε τηλεοραση για να βλεπω ταινιες απο τον σκληρο


goldboy12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κάνει ο φίλος μία έρευνα αγοράς αν θέλει, γιατί απ' ό,τι βλέπω στα αποτελέσματα του Skroutz, οι τιμές ξεκινούν από πολύ πιο χαμηλά. Π.χ.:

 

http://monoware.gr/index.php?target=products&product_id=31591 (επίσης 5μετρο)

 

Το αυτό και για τα mini-jack καλώδια.

 

Η διαφορά στην τιμή που ακριβώς έγκειται, γνωρίζει κανείς? Πήγα σήμερα στον Κωτσόβολο και το φτηνότερο που είχαν κόστιζε 25 ευρώ, στα 2πλανά ηλεκτρονικά δεν είχαν καθόλου. :mad: Αν την ίδια δουλειά κάνει και κάποιο των 5, μλκία να δώσω τα 5πλάσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα λυση εκανα την οθονη της τηλεορασης κυρια οθονη απο τις επιλογες (αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται ευπροσδεκτο γιατι βγαζω βαζω το καλωδιο) αλλα δεν εχω ηχο τι καλωδιο χρησιμοποιησες και που το συνδεσες.

 

Κάνε clone (κλώνο) την εικόνα και άσε σαν κύρια οθόνη αυτή του pc. Έτσι θα έχεις την ίδια εικόνα και στις δύο οθόνες.

 

Για τον ήχο πρώτα πες με ποιό πρόγραμμα κάνεις την αναπαραγωγή.

Το KMPlayer έχει επιλογή για την κάρτα ήχου. Το έχω στο notebook με κάρτα γραφικών geforce 8600 και κάρτα ήχου realtek.

Στα Options (F2) του kmp πήγαινε στην καρτέλα audio processing και βάλε για 2nd Audio Renderer κάποια από τις άλλες επιλογές (θα είναι μάλλον στο Disable).

Εγώ έχω βάλει Direct Sound: Realtek Digital Output.

Ίσως χρειαστεί να κλείσεις και να ξανανοίξεις το πρόγραμμα για να εφαρμοστή η αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...