Προς το περιεχόμενο

Ταχυδρομειο σαν Οutlookexpress


ergidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τα windows7 ultimate αλλα για ταχυδρομειο εχει το hotmail.. Πως γινεται να βαλω καποιο windows mail απο τα κανονικα?? (Office. outlook klp klp)?? Η ακομα και να τα κατεβασω απο διαδικτυο αρκει να ειναι οπως τα προαναφερθεντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις το windows live mail που μοιαζει με το παλιο outlook ή αλληλογραφια των vista ή ακομα και αυτη την ιδια αλληλογραφια των vista με κολπακι.

 

Οτι χρειστεις εδω

 

http://rapidshare.com/files/387992490/Windows_7_mail.rar

 

Μετα απο καποιο update χρειατηκε να το ξανακανω αλλα ειναι πολυ ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για γρηγορη απαντηγση.. Για να μην σας κουραζω,, το προβλημα συνισταται στο γεγονος οτι εχω λογαριασμο email που τελειβνει σε [email protected] και αυτο δεν μπορει να χρησιμοποιηθει με το live mail που εχουν τα windows 7 Γιαυτο ειναι το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για γρηγορη απαντηγση.. Για να μην σας κουραζω,, το προβλημα συνισταται στο γεγονος οτι εχω λογαριασμο email που τελειβνει σε [email protected] και αυτο δεν μπορει να χρησιμοποιηθει με το live mail που εχουν τα windows 7 Γιαυτο ειναι το προβλημα...

 

Γιατι δεν μπορει ???? Εβαλες σωστους διακομηστες αλληλογραφιας ? Νομιζω ειναι

 

mailgate.otenet.gr

smtp.otenet.gr

 

και να κλικαρεις το απαιτειται ελεγχος διακομιστη.

 

με επιφυλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το live mail των windows 7 ειναι το γνωστο @hotmail.com.. Επομενως πως να βαλω αυτους τους διακομιστες κλπ της οτενετ.. οπως πολυ σωστα λες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το live mail των windows 7 ειναι το γνωστο @hotmail.com.. Επομενως πως να βαλω αυτους τους διακομιστες κλπ της οτενετ.. οπως πολυ σωστα λες???

 

 

Δεν ξερω αν στο windows live mail μπορεις να βαλεις να ελεγχει λογαριασμο hotmail (αν θυμαμαι στο παλιο outlook το ειχαν μλοκαρει) αλλα σιγουρα μπορεις να βαλεις pop λογαρισμους. Το εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως θαχες τηυν ευγενη καλοσυνη να μου ελεγες

το πως ακριβως .. διοτι εδω ουτε accounts εχει ουτε τιποτα..

 

 

Πατα επανω ψηλα δεξι κλικ εμφανιση μενου και θα δεις τις ιδιες επιλογες που εχει το outlook.

post-2288-129063089208_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτου βαλω καποιο απο τα δυο αναφερομενα προγραμματα θελω να ρωτησω το φιλο Platano. Οταν λες πανω δεξια που ακριβως ειναι?? Διοτι στο live mail των windows7 δεν υπαρχει κανενα μενου ουτε τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτου βαλω καποιο απο τα δυο αναφερομενα προγραμματα θελω να ρωτησω το φιλο Platano. Οταν λες πανω δεξια που ακριβως ειναι?? Διοτι στο live mail των windows7 δεν υπαρχει κανενα μενου ουτε τιποτα..

 

 

Επανω ψηλα δεξια εχει ενα πινελο και διπλα ενα αλλο εικονιδιο καπως τετραγωνο με ενα βελακι.Πατα εκει στο βελακι και θα δεις την επιλογη για εμφανηση μενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Ανοιγοντας την σελιδα του Live mail(=hotmail) εχει 4 εικονιδια α)ενηα σπιτακι β)ενα φακελλο γ) ενα τετραγωνο με 3διαγωνιες καμπυλες καιδ) ενα εκτυπωτη.. Μηπως εννοεις καποια αλλη σελιδα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Ανοιγοντας την σελιδα του Live mail(=hotmail) εχει 4 εικονιδια α)ενηα σπιτακι β)ενα φακελλο γ) ενα τετραγωνο με 3διαγωνιες καμπυλες καιδ) ενα εκτυπωτη.. Μηπως εννοεις καποια αλλη σελιδα??

 

Στην προηγουμενη σελιδα εχω και μικρογραφια που λεει οτι η εφαρμογη ειναι το "Windows live mail" και ειναι οπως λεω.

 

Μηπως εννοεις καποιο αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την ειδα την μικρογραφια και ειναι οτι πρεπει.. Και οντως εδω στα windows7 εχει livemail(=hotmail) αλλα δυστυχως δεν παρουσιαζει αυτη την σελιδα.. Ισως ειναι αλλα livemail..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...