Προς το περιεχόμενο

Η καλυτερη κωμικη σειρα. Top 5


stormrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Friends=1 απο τις πιο βαρετες, μονοτονες σειρες

1ον: Ξερεις Αγγλικα? Γιατι χρειαζεται να ξερεις και λιγα αγγλικα για να την δεις.

2ον πρεπει να εισαι λιγο της αμερικανικης φιλοσοφιας για να την δεις.

3ον Friends rock! Friends rock! Friends rock! Friends rock! Friends rock!!!!!!!!!!!

 

 

Married with children χαλαρα Νο 1 για εμενα. Ελληνικες σειρες μπαινουν στη λιστα? Αν ναι βαζω το 50-50 ως την καλυτερη Ελληνικη κωμικη σειρα EVAH.

Μεγα λαθος. Αν βαζουμε και ελληνικες σειρες τοτε οι Απαραδεκτοι ειναι με χαοτικη διαφορα η καλυτερη κωμικη σειρα και γενικα σειρα εβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με σειρα προτεραιοτητας

 

1. It crowd

2. Flight of the conchords

3. Friends

4. Married with children

5. Family guy

 

Honorable mentions (για την δεκαδα) : Fawlty Towers , The Big Bang Theory, The Black Adder, Monty Python's Flying Circus, the office

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Seinfeld (δωσ'τε του λίγο χρόνο, εγώ κόλλησα από τη 2η season και μετά (η πρώτη είναι πολύ μικρή anyway) -ή δείτε κατ'ευθείαν ένα επεισόδιο 2ης ή 3ης season για να "ζεσταθείτε").

Arrested Development (έξυπνο και απροσδόκητο χιούμορ και ευρηματικό storytelling).

Scrubs (εξαιρείται η πρόσφατη "τελευταία" season που ήταν πολύ άκυρη και άχρηστη)

Friends. (Κάποτε θα ήταν πρώτη στο top 5, αλλά ..."κάποτε" δεν είχα δει τόσες άλλες σειρές :P)

The Office (UK και US) - κάποιες πολύ καλές season, αλλά η πρόσφατη ήταν μέτρια (για το US μιλάω, το UK τελείωσε εκεί που έπρεπε)

 

Άξια αναφοράς:

The IT Crowd,

Curb Your Enthusiasm (περίεργο, -με κέρδισε κάπου στην 6η season lol. Η 7η μου άρεσε *φυσικά* πολύ),

Little Britain (πολύ καμμένο χιούμορ αλλά lol nonetheless),

Flight of the Conchords,

Reno 911,

BlackAdder,

και Family Guy (γιατί είμαι die hard fan της σειράς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα reno 911 γαματο αλλα παραλληλα πολυ hit and miss τα επεισοδεια, μπορει να εχει μεσα 3 σκηνες ξεκαρδιστικες και 13 ψιλοαπαραδεκτες, μπορει και το αναποδο. Στις αρχικες σεζον σπερνει, στο τελος επεσε.

 

απο τις λιγοτερο γνωστες προτενο και εγω

Flight of the Conchords, πληροφοριες στο τοπικ του.

 

καλο ειναι και το entourage αν και οχι ακριβως κομωδια. Το ιδιο και το weeds, κομωδια αλλα οχι τυπικη.

 

απο καινουρια ξεχωριζουν κυριως το community και το better of ted. Chuck για spy comedy

 

μια προσφατη αγγλικη καλουτσικη ηταν το Psychoville. Απο του ςτυπους που κανανε το league of gentlemen.

 

αλλη μια αγγλικη που τσεκαρα ηταν το mighty boosh που μαλλον εχει κανει επιτυχια εκει, αλλα δεν τρελαθηκα.

 

απο παλια κλασσικα Fawlty Towers, seinfield, arrested development, office (both us uk), Blackadder, Father Ted, hogans heroes, married with choldren, prince of bel air, scrubs.......

 

βασικα θα λεγα να δειτε father ted και flight of the conchords!

 

Ποιος θυμαται μια σειρα με τον αλφιε τον εξωγιηνο? το δειχνε τα πρωινα μεγκα η αντ1 παλια καμια 15ρια χρονια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει himym,mwc ειναι κλασικ, αλλα θα ηθελα να δωσω ενα ψηφο ακομα και στους Flight of the Conchords μια και ξαναεβλεπα το Hiphopopotamus vs. Rhymenoceros τωρα στο youtube...τρομεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ποιος θυμαται μια σειρα με τον αλφιε τον εξωγιηνο? το δειχνε τα πρωινα μεγκα η αντ1 παλια καμια 15ρια χρονια πριν.

 

Πω πω τι ειπες τωρα φιλε.... Alf... Τρελη επιτυχια ο Alf!

 

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω και το house οχι οτι ειναι κωμικη σειρα αλλα σε καποια σημεια εχω ριξει τρελο γελιο που στο himym και tbbt ουτε το μισο δεν εχω γελασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kasrith και γαμω τα βιντεο, πεθανα

 

where do you put your catsarole

why?

the cat wont fit in the toaster!

 

Απορω που το θυμηθηκες ρε συ! Απιστευτο γελιο :-D

 

You are no longer a cat... You are .. a bagel!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...