Προς το περιεχόμενο

3G Router?


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα.Ειμαι καινουργιος εδω.Πηρα προσφατα ενα 3g router και θελω να βρω τις ρυθμισεις για να βαλω στικακι της cosmote.οι ρυθμισεις που ψαχνω ειναι το apn, dial number,user name και pass.Αυτη την στιγμη εχω βαλει στο πρωτο internet,στο δευτερο *99# και τα αλλα δυο τα εχω αφησει κενα.Μου βρισκει και αναγνωριζει το στικακι αλλα δεν συνδεεται στο ιντερνετ.Tο στικακι ειναι το ZTE 662 και το ρουτερ ειναι το ZYXEL NBG4115.

Oποιαδηποτε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.καλως ηρθες στο Forum.β.καλου κακου βγαλε το Pin απο την καρτα.Username και password δεν υπαρχει .dial εγω δεν ειχα βαλει σε καποιο.Ip παιρνεις η οχι?αλλιως δες για κανα Update και στα 2 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναγνωριζει το στικακι και γινεται και μπλε το λαμπακι, πραγμα που παει να πει οτι ειναι ready.και αυτο το ready το αναγνωριζει και το ρουτερ.Απο την cosmote σημερα μου ειπαν οτι ειναι οκ οι ρυθμισεις που εβαλα.Τι εννοεις να παιρνει IP?(Δεν ξερω και πολλα απο αυτα...)Ενα IP που βλεπω στην αρχικη σελιδα του ρουτερ ειναι το ip 0.0.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αναβαθμιση και στα 2 εβγαλα και το PIN Αλλα και παλι τα ιδια...Οταν παταω το dial δεν γινεται τιποτα και δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ....Καμμια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 0.0.0.0 σημαινει οτι δεν εχει παρει Ip.σιγουρα η καρτα εχει μεσα χρηματα κτλ κτλ και δεν εχει κανα αλλο θεμα και δεν μπαινει ιντερνετ?κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω.να ειχες αλλο ρουτερ για δοκιμη δεν ξερω η αμα εχεις αλλη καρτα ειτε cosmote ειτε καποια αλλη εταιρεια για να δεις αν στο κανει και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Εχω αυτο το usb modem:zte mf636 απο μια παλια συνδεση της cosmote.

Θελω να το χρησημοποιησω βαζοντας του μια καρτα sim της wind,αλλα δεν γινεται τιποτα.

Λογικα,(...απο οτι διαβαζω,δεν ξερω και πολλα)ειναι κλειδωμενο ωστε να δουλευει μονο με καρτες sim της cosmote.

 

Ειναι δυνατο να το ξεκλειδωσω(ωστε να μπορει να δουλεψει και με sim αλλης εταιριας περα απο cosmote)

και πως γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ,θα ψαξω μηπως υπαρχει firmware update.

Λιγο χθες παντως που κοιταξα βρηκα κατι για το dc-unlocker(αν το θυμαμαι καλα...)που ειναι με πληρωμη αλλα και παλι δεν νομιζω να ξερω να το χρησιμοποιησω.

Υπαρχει κανενας οδηγος ή κατι τετοιο που να ειναι λιγο αναλυτικος?(για το ξεκλειδωμα γενικοτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ,θα ψαξω μηπως υπαρχει firmware update.

Λιγο χθες παντως που κοιταξα βρηκα κατι για το dc-unlocker(αν το θυμαμαι καλα...)που ειναι με πληρωμη αλλα και παλι δεν νομιζω να ξερω να το χρησιμοποιησω.

Υπαρχει κανενας οδηγος ή κατι τετοιο που να ειναι λιγο αναλυτικος?(για το ξεκλειδωμα γενικοτερα)

 

 

το εχω ακουσει και εγω για το dc unlocker γενικα σαν προγραμμα.googlare το γενικα και κατι θα βρεις.κατι παρομοιο ηθελα να κανω σε ενα zte.βρηκα κατι σαν Generator γιατι ηταν κλειδωμενο το κινητο σε γερμανικα δικτυα μονο και το εκανα Unlock μεσα απο την κανονικη διαδικασια.απλα χρησιμοποιησα το generator.και ειναι και αλλα sites για το zte.το ενα το κανει Unlock με 11 ευρω

κοιτα και εδω

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f25/zte-mf626-unlock-free-806533/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ξεθαβω το θέμα για να ρωτησω αν υπάρχει κανένα ρουτερ φθηνό της αγοράς να συνδέεται με αυτό το stick(zte mf636).Ένα ρουτερ που έδινε ο πΟΤΕ to zte h108ns λειτουργεί με αυτό? Και τι γίνεται αντίστοιχα με το speedport w724 που βγάζει τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...