Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση air condition - How to


eliascm21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα ο άλλος που ήρθε σπίτι μου, έλεγε ψέματα ότι του κοστίζει 60 ευρώ η αμπούλα για να δει αν υπάρχει διαρροή; Όπως επίσης, ψέματα ήταν ότι θα χρειαστούν 50 ευρώ για φρέον, επειδή τόσο κοστίζει το R407;

Δεν έλεγε ψέμματα,την αλήθεια (που πίστευε) είπε.:P

 

Στην ευχέρειά μας είναι η επιλογή του φθηνού+αποτελεσματικού είτε προϊόντος είτε παροχής υπηρεσιών και καλά θα ήταν στους χαλεπούς καιρούς που διανύουμε,αυτά τα γεγονότα να μας σφυρηλατήσουν καταναλωτική συνείδηση.B)

 

Μπας και εκλείψουν τα παντοειδή λαμόγια/σκιτζήδες.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ο άλλος που ήρθε σπίτι μου, έλεγε ψέματα ότι του κοστίζει 60 ευρώ η αμπούλα για να δει αν υπάρχει διαρροή; Όπως επίσης, ψέματα ήταν ότι θα χρειαστούν 50 ευρώ για φρέον, επειδή τόσο κοστίζει το R407;

 

 

Δεν ξέρω πόσο βάζουν και δεν έκανα εκτενή έλεγχο να δω αν είναι ο ακριβότερος ή ο φθηνότερος αλλά τόσο πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Επειδή μετακομίζω, θέλω να πάρω το κλιματιστικό μου και να το βάλω στο καινούργιο μου σπίτι. Ρώτησα τον ψυκτικό και για όλα αυτά θέλει 80 ευρώ. Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα τα χρήματα, δεν το έχω ψάξει. Η ερώτησή μου όμως είναι συγκεκριμένη. Μου είπε αυτός ότι πρώτα θα δεί αν ταιριάζουν τα καλώδια του νέου σπιτιού με το κλιματιστικό. Ενδέχεται να μην ταιριάζουν και τότε θα χρειατεί να σκάψει για να βάλει καινούργια καλώδια!!! Εγώ μόλις έβαψα το σπίτι και όπως καταλαβαίνετε φρίκαρα. Εχετε ξανακούσει εσείς κάτι παρόμοιο??? Θα ρωτήσω βέβαια και αλλού αλλά με τρώει η περιέργεια. Αν είναι κάποιος γνώστης του αντικειμένου ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2014 στις 8:51 ΜΜ, sterzin είπε

Επειδή μετακομίζω, θέλω να πάρω το κλιματιστικό μου και να το βάλω στο καινούργιο μου σπίτι. Ρώτησα τον ψυκτικό και για όλα αυτά θέλει 80 ευρώ. Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα τα χρήματα, δεν το έχω ψάξει. Η ερώτησή μου όμως είναι συγκεκριμένη. Μου είπε αυτός ότι πρώτα θα δεί αν ταιριάζουν τα καλώδια του νέου σπιτιού με το κλιματιστικό. Ενδέχεται να μην ταιριάζουν και τότε θα χρειατεί να σκάψει για να βάλει καινούργια καλώδια!!! Εγώ μόλις έβαψα το σπίτι και όπως καταλαβαίνετε φρίκαρα. Εχετε ξανακούσει εσείς κάτι παρόμοιο??? Θα ρωτήσω βέβαια και αλλού αλλά με τρώει η περιέργεια. Αν είναι κάποιος γνώστης του αντικειμένου ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Λιγα ειναι. Για τα καλώδια τι να σου πω δε ξέρω. Δεν εχεις κανει προβλεψη για καλώδια;

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Posted October 1, 2014
6 years later...

Αν είσαι φανατικός στο insomnia
ρούπι δε θα κάνεις χωρίς να περιμένεις απάντηση και 6 χρόνια να περάσουν!

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...