Προς το περιεχόμενο

οπαπ + αδεια


anpetsalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση θελω να κανω για οποιον ξερει...

για να παρεις αδεια απο τον οπαπ να ανοιξεις πρακτοριο στισ μερεσ μας φανταζει τρομερα δυσκολο.. (εκτοσ απο αυτους που εχουν καποιο κονε και την περνουν σε 1 μερα)

για τουσ υπολοιπουσ θνητους λοιπον...

 

βλεπω που πουλανε αδειες με 140 και 150 χιλιαρικα..

 

μπορει καποιοσ να πουλησει την αδεια του και να την παρει καποιοσ αλλος και να ανοιξει οπου θελει?

 

150 χιλιαρικα ειναι πολλα για ενα πρακτοριο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ακουγεται οτι θα ανοιξει σαν επαγγελμα και με την εξαπλωση του στοιχηματος μεσω ιντερνετ δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να ασχοληθω. Ειναι μεγαλο ρισκο και παιζει να κλαις τα λεφτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε περιοχη επιτρεπετε να ανοιξει ενας συγκεκριμενος αριθμος πρακτορειων απο οσο ξερω, συμφωνα με τον αριθμο κατοικων.

Αν αγορασεις μια αδεια μπορεις να την μεταφερεις περιοχη αν επιτρεπετε να ανοιξει και αλλο πρακτορειο στην περιοχη αυτη.

Επισης αν εχεις καποιον φιλο που να εχει συμαντικη αθλητικη διακριση , πανευρωπαικο και ανω, τοτε μπορει να βγαλει αδεια πολυ ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περιοχή μου(δεν ΄εχει λίγο πληθυσμό) αυτός που το έχει δεν έχει γίνει και <<πλούσιος>> απλός ζει αξιοπρεπώς το αντίθετο συμβαίνει στα 3 φαρμακεία που είναι δίπλα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι φαρμακείο

 

Αυτό δεν πάει να πει κατι..Και εγω στην περιοχή μου εχω τουλάχτισον 5 πρακτορεία σε απόσταση το πολυ 400 μετρων και ειναι πάντα γεμάτα..Τα πρακτορεία πάντα ειχαν -έχουν και θα έχουν κόσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα αν είναι εύκολο να ανοίξεις πρακτορείο, πόσο εύκολα παίρνεις άδειες κλπ. Βλέπω όμως ότι τα ιντερνετικά "μπουκάδικα", τα online "στοιχηματατζίδικα" εξαπλώνονται με ρυθμούς γεωμετρικής προόδου, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο η επένδυση σε ένα "προπατζίδικο" που λέγαμε κάποτε θα ήταν σοφή κίνηση.

 

Σκέψου το πάντως μια και δυο και τρεις φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανοιξει σα επαγγελμα, πιστευω θα υπαρχει καποιο προβηματακι. Γιατι αυτο που σκεφτεσαι εσυ, θα το σκεφτουν και αλλοι πολλοι.

 

ΥΓ: Αλλο ΟΠΑΠ και αλλο interneτικουρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

150 χιλιαρικα ειναι πολλα για ενα πρακτοριο???

 

Πρεπει να κανεις μια μικρη 'ερευνα αγορας'.Δεν μπορουμε να σου απαντησουμε αν δεν ξερουμε ποσο μεγαλο ειναι, σε πια περιοχη, ποση πελατεια εχει κλπ.

Γενικα σαν επενδυση θα το σκεφτομουνα σοβαρα (με τις αδειες δεν ξερω τι παιζει ) .

Επισης να λαβεις σοβαρα υποψη σου οτι σε απασχολει πολλες ωρες, βασικα ολη την μερα/εβδομαδα.Αν εχεις χερια (οικογενεια-συγγενη ) καλως (ειδικα αν 'καθονται' ), αν πρεπει να προσλαβεις και υπαλληλο,ξαναβαλτα κατω τα 'οικονομικα' πριν κανεις κινηση :-(

Για πωληση-ενοικιαση αδειας ρωτα τον Οπαπ,αν και πως , και συμβουλεψου δικηγορο πριν ερθεις σε συμφωνια με καποιον τριτο για να μην βρεθεις προ εκπληξεων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μπορει να υπαρχουν καποιοι εως πολλοι που παιζουν μεσω internet αλλα και παλι πιστευω οτι για πολυ καιρο ΟΠΑΠ θα παιζουνε... γιατι αυτον ξερουνε τοσα χρονια αυτον εμπιστευοντε!

τωρα για τον χρονο που θα μου σπαταλαει δεν με ενδιαφερει γιατι στισ μερεσ μας που καλυτερα μπορεισ να βρεις δουλεια με καλο ωραριο??

υπαρχει οικιμα οποτε δεν θα εχω ενοικιο...

υπο σκεψεις ειμαι γιατι το εχω και στις μερες μας δεν ξερω τι να το ανοιξω!!! δυσκολοι καιροι για πριγκηπες!!!

απλα στον ΟΠΑΠ που εκανα μια ερρωτηση μου ειπε να κανω μια αιτηση και απλα πληροφοριακα μου ειπε οτι εκρεμουν γυρω στισ 4.000...

σαν να μου λεει : φιλε μου βυζμα εχεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με δηλωση του προεδρου αδειες δεν δινονται πλεον.

 

εχουν καταργηθει με νομο οι βυσματικες αδειες σε ολυμπιονικες κτλ. οι παλιοι εχουν δικαιωμα μεχρι τον οκτωβριο να ενεργοποιησουν αυτο το δικαιωμα, μετα το χανουν

 

η υπενοικιαση απαγορευεται και τιμωρειται με αφαιρεση αδειας, δικαστηρια κτλ. αγορα μπορει να γινει μονο με τη συμφωνη γνωμη του οπαπ. ιδιωτικα συμφωνητικα κτλ δεν μετρανε πουθενα αν μαλωσουν οι συνεταιροι.

 

την τιμη την καθοριζει ο καθενας μονος του.

 

τα πρακτορεια δεν ειναι στα επαγγελματα που ανοιγουν γιατι δεν τα αδειοδοτει το κρατος αλλα μια αε ιδιωτικη σε ποσοστο 65% που ειναι στο χρηματιστηριο

 

η αγορα του τζογου ειναι ρευστη ακομα.

 

την τιμη την καθοριζει ο καθε πρακτορας αλλα αυτη τη στιγμη οι αγγελιες πωλησης κατα 99% αφορουν σε χρεωμενα πρακτορεια που είανι ειτε κλειστα ειτε με διακανονισμο χρεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...